System ciepłego i szczelnego montażu MB-Installation Solution

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System ciepłego i szczelnego montażu MB-Installation Solution

fot. ALUPROF

System ciepłego i szczelnego montażu MB-Installation Solution


Oferta ALUPROF w najbliższym czasie zostanie uzupełniona o system ciepłego i szczelnego montażu MB-Installation Solution. To kompleksowe rozwiązanie, pozwalające na zamontowanie konstrukcji wysuniętych 100 lub 200 mm w warstwę izolacji. 


Montaż wykonany za pomocą tego systemu ma gwarantować szczelność połączenia okien i drzwi ze ścianą oraz znacznie ograniczać straty energii wynikające z liniowego współczynnika przenikalności termicznej. 

Rozwiązanie montażu stolarki otworowej jest oparte o segmentowe elementy z twardego polistyrenu EPS o bardzo niskim przewodzenia ciepła λ = 0,032 W/m²K. Polega ono na poszerzeniu ościeża poprzez wykonanie szczelnej ramy nośnej z tych elementów na zasadzie składania klocków. Rama ta jest wykonana z ciepłych belek montażowych o szerokości 100 lub 200 mm, wyposażonych w dwa rodzaje systemowych kotew (zewnętrzną lub wewnętrzną). Belki te, wraz z uzupełniającymi je elementami montażowymi (belką podprogową, podstawami pod parapety: wewnętrzny i zewnętrzny oraz innymi elementami łączącymi, takimi jak kleje, pianki PU, łączniki montażowe oraz taśmy uszczelniające) zapewniają szczelny i prosty w realizacji montaż okien i drzwi systemów  ALUPROF.

System MB-Installation Solution można stosować w przypadku muru wykonanego w technologii pustaków ceramicznych i poryzowanych, bloczków z betonów lekkich, bloczków wapiennych, cegły pełnej, betonu i betonowych bloczków otworowych, szkieletu drewnianego lub stalowego. Rozwiązanie to może być połączone z bezspoinowym system opartym na styropianie lub wełnie (system ETICS), lub dociepleniem w murze. System MB-Installation Solution oprócz montażu okien w warstwie ocieplenia pozwala także na montaż stolarki w licu muru, na bazie belki podprogowej, z uszczelnieniem taśmami: paroszczelną i paroprzepuszczalną.

#materialy_montazowe, #cieply_montaz, #montaz_stolarki, #aluprof

Zainteresowany? Poproś o ofertę!5 zalet inteligentnego domu

5 zalet inteligentnego domu

Dzięki technologicznym innowacjom mieszkamy bardziej...

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM zaprezentował nowy model podajnika z...

Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

W jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i...

Nietypowe okna dodają charakteru

Nietypowe okna dodają charakteru

Najczęściej decydujemy się na klasyczny, prostokątny...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria