Patent na ramę montażową do okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Arkadiusz Nowicki, jako architekt i od 20 lat właściciel biura projektowego, chciałby nawiązać współpracę z producentami stolarki otworowej we wdrożeniu swojego patentu dotyczącego produkcji „nowego rodzaju okien”.


Idea zrodziła się oczywiście z potrzeby i praktyki budowlanej. Producenci okien skoncentrowali swoje wysiłki na opracowaniu coraz doskonalszych, bardziej specjalistycznych rozwiązań i postęp w tym zakresie jest imponujący. W efekcie otrzymujemy coraz lepsze produkty, które dają wymierne korzyści użytkowe klientom końcowym. Aspektem, który natomiast wydaje się być całkowicie pomijanym przez producentów, jest dopracowanie produktu pod kątem ułatwień dla inwestora czy generalnego wykonawcy na etapie wznoszenia budynku – wyjaśnia genezę swojego pomysłu Pan Arkadiusz Nowicki. 


W naszej strefie klimatycznej i przy naszych preferencjach, dominującą technologią na budowach jest technologia tradycyjna, czyli „mokra”, która wymusza instalacje okien na bardzo wczesnym etapie prac. Okna pojawiają się na budowie, gdy budowa z użyciem sprzętu budowlanego różnego typu będzie toczyła się jeszcze przez długie miesiące, dlatego w tym czasie delikatne i precyzyjne okna narażone są na niezliczoną ilość zagrożeń, od zachlapania tynkiem i zaprawą począwszy, przez uszkodzenia mechaniczne, po wilgoć technologiczną, która destrukcyjnie wpływa szczególnie na ekskluzywną stolarkę drewnianą. Odpowiedzią na te problemy ma być właśnie patent o numerze PAT.221115 (opis patentu). 

Analizując problem, doszedłem do bardzo prostego wniosku: na tym etapie prac budowlanych okien nie powinno w ogóle być na budowie! Oczywiście powstaje problem, bo jeżeli okien nie będzie, to i nie będzie też możliwości prowadzenia prac wykończeniowych i budowa stanie. I tak zrodził się pomysł uzupełnienia systemu okiennego o jeszcze jeden, bardzo istotny element, a mianowicie ramę montażową okna, która zostanie zamontowana jako pierwsza, bez pozostałych części okna – tłumaczy działanie swojego patentu Pan Arkadiusz.


Rama ta, oprócz oczywistej funkcji wzajemnego dopasowania z ramą okna, ma mieć kształt umożliwiający prowadzenie wszystkich prac wykończeniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściwe okno ma mieć możliwość pojawienia się na budowie dopiero po ukończeniu wszystkich brudnych i ciężkich prac, czy wręcz w gotowym wnętrzu.

Oczywiście problemem takiego rozwiązania, który nasuwa się w pierwszej kolejności, jest kwestia „zamknięcia” budynku, bo przecież to podstawowa funkcja jaką pełnią okna. Wydaje się, że problem ten jest do rozwiązania na wiele sposobów, a najprostszym chyba jest uzupełnienie ramy montażowej o „szybę” z folii PVC, która zostanie usunięta przed montażem okna właściwego. Korzyścią takiego rozwiązania ma być również ułatwienie przy wymianie remontowej stolarki, aby wymienić zużyte okno bez konieczności demolowania wnętrza – dodaje Pan Arkadiusz. #montaz_stolarki, #rama_montazowa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Międzynarodowa Konferencja Prasowa Roto 2018: Okucie Roto NX – nowe kierunki rozwoju

Międzynarodowa Konferencja Prasowa Roto 2018: Okucie Roto NX – nowe kierunki rozwoju

Roto NX – nowy system okuć rozwierno-uchylnych został...

Nowy rodzaj podajników kasowych od KAS-SYSTEM: podajniki montowane na blacie

Nowy rodzaj podajników kasowych od KAS-SYSTEM: podajniki montowane na blacie

KAS-SYSTEM zaprezentował nowy rodzaj podajników...

Międzynarodowa Konferencja Prasowa ROTO 2018: 150 lat zakładu ROTO w Kalsdorfie

Międzynarodowa Konferencja Prasowa ROTO 2018: 150 lat zakładu ROTO w Kalsdorfie

Z okazji jubileuszu istnienia zakładu produkcyjnego ROTO...

5 zalet inteligentnego domu

5 zalet inteligentnego domu

Dzięki technologicznym innowacjom mieszkamy bardziej...

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM zaprezentował nowy model podajnika z...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria