| Wyświetleń:1912

FINAL-ny kształt profilu zależy od nich

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Tłocznia profili

fot. FINAL

Tłocznia profili


Zobacz również:

oknoad

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Montaż okna na Porothermie

Nowe narzędzie dla branży okiennej

3x3 - mnożymy korzyści w pakiecie

Dobry Montaż


Tłocznia profili

fot. FINAL

Tłocznia profili

Tłocznia profili

fot. FINAL

Tłocznia profili

FINAL S.A. to nowoczesna tłocznia profili aluminiowych zlokalizowana w południowej części Polski, która oferuje swoim Klientom szerokie spektrum możliwości produkcyjnych pod względem kształtu, wielkości profili i jakości powierzchni. Rozmawiamy z Katarzyna Duraj, Dyrektor Handlowym FINAL S.A..

Zacznijmy od tego, jak powstała tłocznia FINAL?

Firma powstała w 1998 roku, a rok później ruszyły prace związane z budową zakładu w Dąbrowie Górniczej oraz montażem pierwszej linii do wyciskania profili aluminiowych włoskiej firmy GIA – prasa 7’. Pierwsza produkcja na tej linii miała miejsce we wrześniu 1999 roku. Kolejnym krokiem w budowaniu kompetencji Finala był montaż linii do anodowania profili aluminiowych, co miało miejsce w październiku 2001. W roku 2005 Final postanowił dalej rozwijać się w zakresie tłoczenia profili aluminiowych, dostrzegając niszę na rynku – związaną z profilami drobnymi, precyzyjnymi. Aby świadczyć usługi również w zakresie produkcji takich profili, w 2005 roku nastąpił montaż kolejnej linii do wyciskania profili firmy GIA, ale tym razem o kontenerze 6’, na której pierwsza produkcja miała miejsce w grudniu 2005.

Ponieważ charakteryzuje nas konsekwencja w działaniu oraz dostrzegliśmy wielki potencjał w już prowadzonej działalności, w 2007 roku zapadła decyzja o montażu kolejnej linii do wyciskania profili – tym razem w lokalizacji Herby k. Częstochowy, a była to linia firmy Tecalex o 7’ kontenerze.

Oprócz konsekwencji możemy pochwalić się również dynamizmem w działaniu oraz szybkością podejmowania decyzji na bazie sprawdzonych i przeanalizowanych faktów. Dlatego też, śledząc trendy rynkowe i analizując ilości zamówień na profile drobne oraz brak akceptacji Klientów dla wyższej ceny tych profili związanej z wyższymi kosztami produkcji, w kwietniu 2014 zmodyfikowaliśmy prasę 6’ na 7’. Pozwoliło nam to zwiększyć nasze moce produkcyjne oraz skrócić terminy realizacji zamówień naszych Klientów.

Czy łatwiej funkcjonowało się na rynku kilka/kilkanaście lat temu niż dziś?

Rynek profili aluminiowych nie jest rynkiem łatwym, gdyż panuje na nim duża konkurencja, zarówno ze strony rodzimych zakładów produkcyjnych, jak i firm pragnących eksportować swoje wyroby do Polski.

Siedziba FINAL

W latach 1999-2005 na pewno było łatwiej pod względem konkurencji, gdyż było znacznie mniej producentów profili w Polsce. W tym czasie musieliśmy konkurować z Grupą Kęty, firmą Sapa oraz Hydro Aluminium Chrzanów. Również wymagania jakościowe Klientów były zupełnie inne niż obecnie. Cieszy nas jednak fakt, że dzięki wzrastającym wymaganiom naszych Klientów rosną również nasze kompetencje. Rozwijamy się, aby sprostać wciąż prącemu do przodu rynkowi.

Co zatem jest kluczowe, aby tym wymaganiom sprostać?

Final to firmą, która nie posiada rozbudowanej administracji. Pozwala nam to na szybkie i dynamiczne działanie. Wszystkie za i przeciw rozważane są na krótkich operacyjnych spotkaniach, wynikiem których jest podjęcie decyzji. Nie boimy się również podejmowania ryzyka, jeśli widzimy, że idzie za nim szansa na rozwój – taką decyzją był upgrade prasy 6’ na 7’ – nie wiedzieliśmy, jak na nagły przyrost mocy produkcyjnych odpowie rynek. Okazało się jednak, że decyzja podjęta została w najlepszym momencie. Gdyby nie ten ruch, to nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tak dużego wzrostu sprzedaży, bo nie mielibyśmy dostatecznych mocy produkcyjnych. Stawiamy na partnerstwo i długofalowe budowanie relacji z naszymi Klientami.

Na co więc może liczyć klient, który do Was przychodzi?

Final świadczy usługę tłoczenia profili. Realizujemy pomysły naszych Klientów, którzy przychodzą do nas ze swoimi rozwiązaniami, wzorami, a my służymy im pomocą i wiedzą w zakresie projektowania tych rozwiązań. Przy projektowaniu rozwiązań naszych Klientów bardzo ważna jest znajomość technologii produkcji – pozwala to na takie zaprojektowanie kształtu finalnego profilu, że unikamy niepotrzebnych problemów podczas seryjnej produkcji. Nasz Pion Techniczny, dzięki doświadczeniu w zakresie produkcji profili aluminiowych oraz wiedzy o sposobie zastosowania danego wzoru, często podpowiada Klientowi rozwiązanie alternatywne, które ostatecznie spełnia wymogi, jakie stawia przed profilem jego zastosowanie, a również usprawnia znacznie produkcję profili.

Co stanowi bazę do tłoczenia profili? Kto go Wam dostarcza?

Materiałem strategicznym dla każdej tłoczni profili aluminiowych są wlewki aluminiowe. Współpracujemy z największymi graczami na rynku w zakresie dostaw wlewków, ale mamy również kontakt z tymi mniejszymi, aby zapewnić sobie alternatywę.


Reklama

Do kogo skierowana jest wasza oferta?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich firm, które używają profili aluminiowych w stopach oraz wielkościach pozwalających nam na ich wytłoczenie. Final produkuje profile w stopach: 1070, 6060, 6063, 6006 na prasach 7’. Każdy projekt traktowany jest indywidualnie, więc najlepszą drogą jest przesłanie rysunków interesujących Klienta wzorów, a my na ich podstawie określamy nasze możliwości technologiczne i przygotowujemy ofertę. Ważne jest, aby pamiętać, że technologia wyciskania profili aluminiowych pozwala na produkcję minimum 500 kg w jednym kształcie i w jednej długości – jest to najmniejsza partia materiału, jaką klient musi zamówić.

A jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok oceniamy bardzo dobrze. Nasza firma, dzięki stabilnej współpracy z naszymi Klientami, osiągnęła 40% wzrostu sprzedaży w stosunku do roku 2013.

Macie jakieś plany na najbliższą przyszłość?

Nasze plany związane są w chwili obecnej z inwestycjami, które pozwolą nam na bardziej efektywną produkcję, poprawę jakości produkowanych przez nas profili oraz doskonalenie naszych kompetencji, a w dalszej perspektywie na zwiększanie mocy produkcyjnych, jakie możemy udostępnić naszym Klientom.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!e-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree zapewnia użytkownikowi...

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe!...

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Odpowiednio dobrane okna i drzwi tarasowe pozwalają...

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

W zaawansowanym technicznie systemie Ponzio SL1700TT...

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty to vlog poświęcony oknom i drzwiom. To...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria