| Wyświetleń:2757

Wywiad z twórcą aplikacji simplafaktor.pl

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kierownik Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej Adam Mścichowski, twórca aplikacji simplafaktor.pl

fot. Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej

Kierownik Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej Adam Mścichowski, twórca aplikacji simplafaktor.pl


Kalkulator Uw

fot. Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej

Kalkulator Uw

Wywiad z kierownikiem Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej Adamem Mścichowskim, twórcą aplikacji webowej dla producentów i dystrybutorów okien i drzwi.


Czy to jest innowacja?


Tak to jest innowacja, takiego narzędzia – a w szczególności żadne laboratorium zajmujące się badaniami okien i drzwi – nie posiada nikt w swojej ofercie dla producentów stolarki.

Najważniejsze funkcje to…


Najważniejszymi funkcjami w SimplFaktor, nad którymi spędziliśmy najwięcej czasu przy ich tworzeniu, są kalkulatory do obliczania współczynnika przenikalności cieplnej i izolacyjności akustycznej. Głównymi założeniami przy projektowaniu kalkulatorów było oczywiście ich poprawne działanie z uwzględnieniem wszystkich aspektów i potrzebnych korekt wymaganych w odpowiednich normach, a które często są pomijane na co dzień, nawet przy wykonywaniu obliczeń dla klientów w niektórych notyfikowanych laboratoriach, nie wspominając już o programach produkcyjnych proponowanych dla producentów, które zawierają bardzo często błędne moduły do obliczeń współczynników Uw lub Ud. Bardzo wiele uwagi i czasu poświęciliśmy również szybkości działania oraz intuicyjnej obsłudze, tak aby aplikacja była jak najbardziej przyjazna użytkownikowi. Na dzień dzisiejszy w SimplaFaktor mamy zarejestrowanych już ponad 100 użytkowników, którzy na co dzień korzystają z naszych kalkulatorów. 


Na jakich urządzeniach można korzystać z aplikacji?


SimplaFaktor to aplikacja webowa, więc niezbędny jest do jej działania dostęp do Internetu, który w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Aplikacja jest przystosowana do pracy na smartfonach, tabletach oraz komputerach z dowolnym system operacyjnym.

Czyli można to robić w fabryce i na budowie w czasie pomiarów? 


Tak, jeśli urządzenie ma dostęp do sieci internetowej, to bez problemu możemy jej używać w takich miejscach. 

Dlaczego powstała simplafaktor? I skąd ta nazwa?


SimplaFaktor powstała, aby ułatwiać i wspomagać pracę producentów, poza tym nie ma takiego narzędzia na rynku. Chcemy dostarczać narzędzie, które jest proste w obsłudze, a zarazem wykonuje bardzo dokładnie skomplikowane obliczenia, a to oszczędza czas i koszty dla producenta. Kalkulatory są sprawdzone i zwalidowane przez naszych pracowników laboratorium, a to oznacza, że obliczenia wykonywane są zgodnie z odpowiednimi normami i zapewniają gwarancje wiarygodności notyfikowanej jednostki. 

Simpla – proste, Faktor – współczynnik, proste narzędzie dla producentów okien i drzwi do obliczania różnych współczynników.

Co ułatwia aplikacja? 


Aplikacja ułatwia przede wszystkim wykonywanie przez producenta potrzebnych obliczeń i generowanie niezbędnych dokumentów w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji, ułatwia również tworzenie ofert i niezbędnych dokumentów na potrzeby danej inwestycji.

Ile czasu potrzebuje użytkownik, aby obliczyć wynik Uw czy Rw?


W zasadzie to kwestia wprawy i obycia się z programem. Mnie osobiście obliczenia zajmują kilkanaście sekund. 

Jakie komponenty znajdują się w bazie aplikacji?


Nasza główna baza zawiera dane wejściowe współczynników przenikalności cieplnej dla różnych systemów okiennych, ich wszystkich kombinacji przekroi z szybami jedno i dwukomornymi. Dodatkowe bazy zawierają współczynniki szyb zespolonych z podziałem na producentów oraz nawiewników. Wszystkie bazy są na bieżąco uzupełniane w zależności od potrzeb użytkowników. 

A co z raportem?


Po wykonaniu obliczeń użytkownik może wygenerować raport. Do wyboru ma raport prosty z podstawowymi informacjami oraz pełny, zgodny z normą. Raport pełny dodatkowo może być autoryzowany przez nasze laboratorium. Wystarczy, że użytkownik zaznaczy opcje „wyślij do autoryzacji”, a raport trafi do mojej skrzynki e-mail. Po zapoznaniu się z raportem autoryzuję go i podpisuje, następnie odsyłam do klienta. 

Ta opcja jest szczególnie wykorzystywana na potrzeby większych inwestycji, gdzie inwestor chcę mieć pewność, że wszystkie obliczenia zostały wykonane poprawnie i sprawdzone przez zewnętrzne, niezależne laboratorium. 

Czy obliczenia są wiarygodne?


Tak, oczywiście. Wszystkie algorytmy zostały sprawdzone i wykonują obliczenia według wzorów i z uwzględnieniem korekt wymaganych w odpowiednich normach. Ponadto wszystkie obliczenia przenikalności cieplnej ram dla poszczególnych przekroi są wykonywane przez nasze laboratorium i wprowadzane do bazy przez naszych pracowników. Dane wejściowe dotyczące innych komponentów, takich jak szyby czy nawiewniki, są przepisywane z deklaracji producentów lub z raportów z badań/obliczeń. Dzięki takiemu modelowi użytkownik nie pomyli się przy wprowadzeniu danych. Wystarczy wybrać odpowiedni typ okna, system okienny, szybę oraz ramkę dystansową,a na końcu wprowadzić wymiary okna. To wszystko i gotowe!

Ilu użytkowników może korzystać z kalkulatorów w jedynym abonamencie?


W zależności od wyboru pakietu: od 1 do 3 użytkowników. Oczywiście nie jest to liczba ograniczona – zawsze jest możliwość negocjacji. 

Na jakie jeszcze innowacje może liczyć użytkownik?


W ramach abonamentu użytkownik może liczyć na darmowe szkolenie w naszej siedzibie, pomoc online lub telefoniczną. W ramach subskrypcji rocznej może również liczyć na bezpłatne aktualizacje. Chcemy, aby SimplaFaktor był stale rozwijany i odpowiadał na potrzeby użytkowników. Dodatkowym atutem jest to, że użytkownicy mogą również liczyć na pomoc w innych zagadnieniach – nie tylko dotyczących działania i obsługi programu. Codziennie udzielamy odpowiedzi na pytania związane z badaniami, interpretacji przepisów oraz norm, oznakowania wyrobów znakiem CE czy też prawidłowego montażu okien i drzwi.  

#badanie_stolarki, #laboratorium_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Z okazji 100-lecia powstania Grupy Salamander, Salamander...

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Roto wprowadza nową, udoskonaloną rolkę ryglującą V...

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland z Wrześni wziął udział we wdrożeniu...

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

W Nowym Jorku powstaje apartamentowiec, będący...

Dlaczego warto wietrzyć pomieszczenia?

Dlaczego warto wietrzyć pomieszczenia?

O tym, że pomieszczenia należy wietrzyć, teoretycznie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria