| Wyświetleń:3328

CKM Extrusion – jak radzi sobie na rynku młoda tłocznia profili PVC?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion | Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Kilka lat temu w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) powstała tłocznia profili PVC, nazwana później CKM Extrusion. Sprawdzamy, jak dziś, po kilku latach obecności na rynku, radzi sobie nowa tłocznia
 – do rozmowy zaprosiliśmy Bartosza Gałęzowskiego, Koordynatora Sprzedaży w CKM Extrusion.

Panie Bartoszu, proszę na początku wyjaśnić, co stanowiło impuls do powstania tłoczni CKM Extrusion?

Analizując sytuację na rynku polskim i zagranicznym, zauważyliśmy zapotrzebowanie na wysokiej jakości profile i nowoczesną technologię produkcji, a także szybką realizację zamówień, za czym stoi duża powierzchnia magazynowa i szeroka dostępność asortymentu. Przyświecała nam wizja bycia jedną z niewielu wytłaczarni profili PVC w Polsce i zapełnienia punktu geograficznego, jakim jest Centralna Polska, aby dostarczać profile na rynek krajowy i do krajów ościennych. 

Udało się zrealizować tę wizję?

Od samego początku swojej działalności, czyli od 2012 roku, CKM Extrusion nastawione jest na innowacyjność w podejściu do oferowanych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Firma cały czas rozwija swoją ofertę, poszerzając ją o kolejne geometrie, systemy i możliwości produkcyjne. Dzięki uporowi oraz wsparciu ze strony funduszy europejskich na terenie całkowicie niezagospodarowanym w krótkim czasie powstał nowoczesny zakład produkcyjny mieszczący biuro, halę produkcyjną wyposażoną w najnowszej generacji urządzenia do ekstruzji, własną mieszalnię, linie do okleinowania oraz automatyczny magazyn profili gotowych. Dzięki latom obserwacji, wielu badaniom, wyliczeniom i testom poprzedzającym uruchomienie fabryki, udało się zaprojektować profile PVC odpowiadające najwyższym, restrykcyjnym standardom obowiązującym w Unii Europejskiej i jednocześnie spełniające oczekiwania rynków zachodnio- oraz wschodnio-europejskich pod względem rozwiązań technicznych.

Czym wyróżnia się CKM Extrusion na tle innych tłoczni?

CKM Extrusion, jako jedna z zaledwie kilku tłoczni w Europie, posiada własną mieszalnię do wytwarzania mieszanki PVC do produkcji profili. Dzięki temu skład mieszanki pozostaje niezmienny przez cały czas i jest w sposób ciągły sterowany za pomocą komputera. Sprawdzeni dostawcy surowców z Belgii, Niemiec, Austrii, Holandii oraz idealne dobranie proporcji składników mieszanki umożliwiają ścisłą kontrolę wszystkich komponentów receptury. CKM Extrusion posiada w chwili obecnej dwanaście ekstruderów renomowanej firmy KraussMaffei Technologies GmbH wyposażonych w głowice Greiner Extrusion GmbH, które zapewniają produkt o najwyższej jakości. Jakość ta jest dodatkowo zapewniana poprzez serwisowanie narzędzi w firmie Greiner, a także poprzez badanie profili w firmach zewnętrznych cztery razy w roku. 

Profile produkowane są na bazie stabilizatorów cynkowo-wapniowych, bez domieszek ołowiu. Część linii produkcyjnych składa się z dwóch wytłaczarek, które umożliwiają produkcję głównych profili w tak zwanej koekstruzji – zewnętrzna warstwa profili produkowana jest z innego typu mieszanki, odpornej na działanie negatywnych warunków atmosferycznych i promieniowania słonecznego, a wewnętrzna z innej mieszanki usztywniającej, między innymi nadającej profilom odpowiednią sztywność. Wewnętrzna kontrola zapewniona jest przez dział kontroli jakości, który kilka razy dziennie odcina próbki profilu, a następnie przeprowadza serię testów sprawdzających jego parametry. Po sprawdzeniu jakości, wymiarów oraz wyglądu profili są transportowane do magazynu.

Może Pan coś więcej powiedzieć o samych systemach?

CKM Extrusion posiada szeroki asortyment profili dedykowanych konkretnemu zapotrzebowaniu klienta docelowego. W ofercie można znaleźć profile sześciokomorowe – systemy R2, R14, a także system przeznaczony dla najbardziej wymagającego użytkownika, posiadający osiem komór w skrzydle podstawowym o delikatnym, opływowym kształcie – Design. System Design jest systemem najbardziej rozbudowanym – istnieje w jego obrębie aż sześć rodzajów skrzydeł, zróżnicowanych pod względem budowy, kształtu, wysokości i, przede wszystkim, zastosowania. Dodatkowym atutem jest możliwość „modyfikacji” poszczególnych systemów w zależności od potrzeb klienta – profile CKM Extrusion są kompatybilne ze sobą. Systemy mogą być wzbogacone o tak zwaną „ramę renowacyjną" w dwóch rozmiarach (jest to rozwiązanie popularne szczególnie na rynku włoskim i francuskim) oraz o ramy typu monoblok w czterech głębokościach: 105 mm, 125 mm, 145 mm oraz 165 mm. Wszystkie profile tłoczone przez CKM Extrusion są również dostępne w wariancie z trzecią uszczelką. W kwestii potrójnego uszczelnienia firma poszła o jeden krok dalej, tym samym wyprzedzając konkurencję – dodatkowe uszczelnienie jest możliwe po wpięciu, na dowolnym etapie produkcji okna, specjalnego klipsu PVC w profil ramy oraz zamontowaniu dodatkowej uszczelki do skrzydła.

Potrójne uszczelnienie w oknach produkowanych z profili CKM Extrusion w znaczny sposób wpływa na podniesienie parametrów okna w zakresie właściwości termoizolacyjnych i akustycznych. Zastosowanie rozwiązania z trzecią uszczelką pomaga zminimalizować negatywne skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych dla okna (takich jak mróz, nasłonecznienie, szkodliwe związki chemiczne unoszące się w powietrzu czy kurz) oraz, co ważniejsze, dla domowników. Kierując się strategią innowacji, CKM Extrusion wprowadziło w ostatnim czasie do oferty kolejne geometrie – system 88 mm oraz rewolucyjny system drzwi podnoszono-przesuwnych HS, a także profili popularnej na rynku włoskim casonetti.

Dodatkowy atutem jest dostępność w ofercie wszystkich niezbędnych przy produkcji okien dodatków, takich jak: poszerzenia, łączniki, różnego rodzaju listwy, płaskowniki, łączniki słupków, podkładki, zaślepki itp. Dwie linie do okleinowania profili PVC pozwoliły nam na wprowadzenie, poza „najpopularniejszymi" na rynku kolorami folii, również kolory rzadziej spotykane czy wręcz niespotykane wcześniej w ogóle, inspirowane naturalną strukturą drewna. Przykładami wzorów folii, na które CKM Extrusion ma wyłączność, są: Vintage Pine i Stucco Oak, jednakże wachlarz kolorów zawiera kilkanaście kolorów podstawowych podzielonych na dwie grupy kolorystyczne oraz duży wybór kolorów niestandardowych. Dodatkowym elementem wyróżniającym firmę spośród konkurencji jest stosowanie 4 kolorów profili bazowych do okleinowania: białego, karmelowego, ciemno-brązowego oraz grafitowego.

Z kim współpracuje CKM Extrusion?

Jesteśmy młodą firmą, istniejemy na rynku od kilku lat, jednakże jakość, którą reprezentujemy, została już doceniona przez wielu odbiorców, z którymi nawiązaliśmy stałą współpracę. Nasze profile sprzedajemy regularnie klientom polskim, węgierskim, ukraińskim, a obecnie jesteśmy w fazie rozwoju na rynku słowackim i czeskim. To głównie dzięki naszym klientom nasze systemy okienne cieszą się coraz większą popularnością na rynkach Europy – okna produkowane w oparciu o systemy CKM Extrusion sprzedawane są z dużym powodzeniem między innymi we Francji, Włoszech, na Słowenii, Słowacji, w Czechach, Indonezji, Stanach Zjednoczonych oraz Belgii. Na początku marca poprzedniego roku nasza firma otrzymała, po dokładnych badaniach w instytucie SKZ-TeConA GmbH, certyfikat potwierdzający uzyskanie klasy S przez nasze profile. Pozwoliło to na nawiązanie nowych kontaktów i rozpoczęcie rozmów handlowych z kolejnymi rynkami.

Jak oceniacie miniony rok?

Był to rok rozwoju i wprowadzenia kolejnych systemów. Po przeprowadzeniu wielu badań zaprojektowaliśmy nowy system drzwi unoszono-przesuwnych (HS) oraz systemu profili o szerokości 88 mm. Po za powyższymi zmianami oferty, rozbudowaliśmy linie do okleinowania profili, co zapewnia szybszą realizację zamówień profili w każdym kolorze z naszej oferty. W tym samym czasie prowadziliśmy wiele rozmów z producentami okien, co zaowocowało kolejnymi ciekawymi projektami i współpracą. Dzięki tym wszystkim zabiegom zwiększamy rozpoznawalność marki i jakość naszych nowoczesnych produktów.

Co dalej?

Stały rozwój oferty o kolejne geometrie i szerszy pakiet dodatków, a także nieustanne badania technologiczne naszych rozwiązań. Oczywistym dla nas działaniem jest dalsza ekspansja na rynku polskim i zagranicznym, oferując nowoczesną ofertę i wysoką jakość wykonywanych produktów.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

fot. CKM Extrusion

Tłocznia profili PVC CKM Extrusion

» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria