| Wyświetleń:561

Kosze na odpady to podstawa obsługi recyklingowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

fot. |

Inwestycja w kosze na odpady PVC to jeden z podstawowych kosztów, jakie musi ponieść firma recyklingowa. Jak podaje przedsiębiorstwo Metal-Plast, mimo że posiada charakterystyczne kosze 
wykonane ze stali ocynkowanej, które odznaczają się tabliczką z wytłoczonym logo, to poprzez nieuczciwe działania konkurencyjnych firm recyklingowych zginęło mu już 1000 koszy na odpady!
 
Jakość procesu produkcyjnego elementów stolarki otworowej z PVC uzależniona jest także w pewnym stopniu od sprawnej obsługi odpadowej. Podstawową zasadą odbioru odpadów po profilach okienno-drzwiowych jest magazynowanie ich w metalowych koszach na paletach, które są cyklicznie odbierane przez firmy recyklingowe. Firma Metal-Plast konsekwentnie inwestuje w kosze, co doprowadziło do zwiększenia ich stanu do 15,5 tys. sztuk. 
 
Jak tłumaczy Metal-Plast, na rynku działają firmy, które nie mają swoich koszy na odpad PVC. Wychodzą one z założenia, że inwestowanie w kosze nie jest potrzebne. Dochodzi zatem do tego rodzaju praktyk, że firmy te przyjeżdżają na teren producenta okien i zabierają odpad w koszach firmy Metal-Plast. Tym samym mogą zaoferować za odpady jednorazowo większą stawkę, gdyż w cenie mają już wliczoną wartość koszy, która wynosi 200 PLN/szt. Jedno auto ciężarowe typu TIR mieści 64 szt. koszy, co w efekcie daje 12 800 PLN. Jak zatem widać, proceder ten jest wyjątkowo opłacalny. Następnie kosze nie są zwracana do firmy, z której je zabrano. W wielu przypadkach są przemalowywane, oklejane i podstawiane do następnych klientów jako rzekomo swoje kosze. 

Oryginalne kosze na odpady PVC Metal-Plast  

Firma Metal-Plast zwraca się z apelem do producentów okien o niewydawanie innym podmiotom odpadów w koszach, które nie należą do tych firm, a także o nieprzyjmowanie przerobionych koszy. Pojemniki są nie tylko majątkiem firmy Metal-Plast, ale przede wszystkim gwarantują właściwe składowanie odpadu i zapewniają porządek, a tym samym przekładają się bezpośrednio na sprawność procesu w firmie produkującej okna z PVC. Firma Metal-Plast wyraża również głęboką nadzieję, że ten nieuczciwy proceder zostanie zatrzymany, a każdy, kto chce skupować odpady, zadba przede wszystkim o to, aby zakupić odpowiednie pojemniki do obsługi swoich klientów.
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY