| Wyświetleń:1828

BUDMA/WinDoor-tech 2017 pod lupą

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

fot. |

Podsumowania mają to do siebie, że muszą oddać w kilkunastu czy kilkudziesięciu zdaniach to, co wydarzyło się na przestrzeni wielu godzin, a w przypadku targów – nawet i dni. Jest to zatem bardzo trudna, subiektywna ocena, dlatego poza naszymi spostrzeżeniami, znajdą tu Państwo również opinie samych wystawców. I oczywiście informacje o prezentowanych nowościach. 

Jak podkreślaliśmy już pewnie nie raz, połączenie targów BUDMA i WinDoor-tech zdecydowanie podnosi rangę całej imprezy w kontekście branży stolarki budowlanej. Nie inaczej było i tego roku. Podczas gdy w czasie zeszłorocznej imprezy na popularnej hali nr 5 co i rusz natykaliśmy się na rynny, wanny, fotele do masażu i inne, niepowiązane z branżą stolarki elementy, to podczas tegorocznej imprezy nie mogło być o tym mowy. Biorący udział w imprezie branżowi wystawcy skutecznie i licznie wypełnili halę nr 5/5A, a także znaczną część hali nr 3/3A. Ogromna zasługa w tym dostawców maszyn (i nie tylko, bo i np. okuć i oprogramowania) skupionych pod sztandarem WinDoor-tech właśnie. Wielkopowierzchniowe, często imponujące konstrukcje w połączeniu z naprawdę liczną reprezentacją (m.in. FIMTEC, URBAN, ELUMATEC, R&D TECH, WEGOMA, ROTOX, ULTIMA, CDM, TAKAPOL, SCM GROUP, SCHMALZ, HOMAG, YILMAZ/MURAT, LiSEC, G-U) sprawiły, że na hali nr 5 próżno było szukać kogoś niezwiązanego z naszą branżą. 

Nie zabrakło oczywiście uznanych dostawców produktów gotowych, wymieniając dla przykładu i króciutko chociażby FAKRO, DRUTEX, EKO-OKNA, POZBUD, POL-SKONE, EUROCOLOR, Hörmann, GERDA, PORTA KMI czy WIŚNIOWSKI. Było ich naprawdę pod dostatkiem, tak więc nikt, niezależnie od tego, czy interesował go temat okien, drzwi, bram, osłon czy maszyn, nie powinien czuć się zawiedziony. Warto jeszcze wspomnieć, że fachowcy, na co dzień zajmujący się montażem, również mogli znaleźć coś dla siebie – nie tylko na stoiskach np. ISO-CHEMIE, Stropex czy GPMM (Grupa Producentów Materiałów Montażowych), ale również przy okazji wydarzeń towarzyszących i licznych pokazów. 

Imprez towarzyszących odbywało się wcale nie mało. Funkcjonowała chociażby Fabryka Okien na Żywo, gdzie po raz pierwszy produkowano okna i drzwi aluminiowe; podczas MONTERIADY codziennie realizowane były interaktywne pokazy instalacji wyrobów stolarki budowlanej i rozmowy z ekspertami (więcej informacji); wręczono Złote Medale MTP (więcej informacji); na VIII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego poruszono zagadnienia z zakresu energooszczędności, począwszy od nowych regulacji dotyczących budowania nowych obiektów użyteczności publicznej poprzez modernizację istniejących obiektów i budynków; na I Forum Gospodarczym Budownictwa mówiono o nowych przepisach, nadzorze rynku wyrobów materiałów budowlanych, nowelizacji warunków technicznych dla budynków czy sprawnych realizacjach inwestycji infrastrukturalnych. Do tego dochodzą szereg wykładów z zakresu architektury, strefy fachowców i inne. Nawet i my zaproponowaliśmy własne „wydarzenie towarzyszące", zapraszając do udziału w konkursie pod hasłem „wygrywaj z oknonet” – przy okazji dziękujemy raz jeszcze za bardzo aktywne uczestnictwo i odsyłamy do wyników zabawy

Wracając jeszcze do kwestii większej atrakcyjności połączonych imprez BUDMA i WinDoor-tech nad samymi targami BUDMA, i niejako już na zakończenie, dodać można, że wszystko wskazuje na to, że i tak już wyraźna różnica między oboma wydarzeniami będzie się tylko pogłębiać. I nie jest to tylko oczywisty efekt większej ilości branżowych wystawców, ale i jakby nastroje bardziej optymistyczne... Sprawdzimy w następnych latach, czy hipoteza była słuszna. 

Ogólne statystyki targów BUDMA 2017 w pigułce: 

» ponad 800 wystawców z 26 krajów świata
» powierzchnia 55 tys. mkw. 
» niemal 45 tys. targowych gości

Jakie nowości/ciekawe rozwiązania zaprezentowali Państwo na targach?  

URBAN POLSKA: Jak zawsze na targach w Polsce, staramy się pokazać kilka innowacji technicznych i technologicznych w szeroko rozumianej branży stolarki okiennej. W tym roku w maszynach SCHIRMER po raz pierwszy pokazaliśmy nowy 8-osiowy moduł obróbczy ORBIT, cechujący się niesamowitą elastycznością w zakresie obróbek na profilu, opasając go swoimi modułami w zakresie 360 stopni dla każdego narzędzia obróbczego, jak i szybkością wykonywanych obróbek. Moduł ten dedykowany jest dla wyższego poziomu maszyn, czyli od MEDIUM i TANDEM. Pierwszych dwóch klientów w Polsce posiada już ten innowacyjny moduł, a kolejni oczekują na dostawę centr SCHIRMER wraz z modułem ORBIT. 

Z kolei z naszym niemieckim URBAN-em do zgrzewania, po raz pierwszy w Polsce została zaprezentowana najnowsza technologia zgrzewania bezwypływkowego VARIO-CUT i CUT 2 o wysokiej wydajności i z możliwością zgrzewania w takcie minutowym przy zachowaniu najwyższych parametrów wytrzymałościowych. Metoda ta pozwala również na zgrzewanie profili z okładzinami aluminiowymi (Aluschale), profili z wewnętrzna przekładką aluminiową (np. Schüco), profili z włókna szklanego i z przekładką z włókna szklanego (np. ALUPLAST ENERGETO). Zgrzewarka może, oprócz zgrzewania bezwypływkowego, zgrzewać metodą tradycyjną (automatyczna regulacja wypływki i nagrzewanej granicy ściegu co 0,1 mm za pomocą serwo-osi) z wierceniem zawiasów w ramach na oczyszczarce czy frezowaniem naroży zewnętrznych profili PVC o różnej szerokości dla okien ze słupkiem ruchomym. A wszystko to na 13-osiowej oczyszczarce dwugłowicowej bez konieczności obracania ram i skrzydeł, co jest szczególnie istotne przy dużych i małych (okna piwniczne) konstrukcjach okiennych.

Tradycyjnie już pokazaliśmy urządzenia własnej produkcji MADE in URBAN POLSKA, czyli np. cieszącą się bardzo dużą popularnością frezarkę dwuwrzecionową CNC do uszczelek DFM 202/4, pneumatyczny stół pionowo-poziomy do montażu rolet oraz nasze najnowsze dziecko: stół montażowy do ciężkiej stolarki typu HS, HST, PSK dla klientów z branży PVC, aluminium oraz drewna. 

FAKRO: Swoje innowacyjne produkty FAKRO zaprezentowało na dwóch stoiskach w hali 5 oraz hali 7 na 430 mkw. Furorę zrobiły produkty nowej marki INNOVIEW. Wśród nich drzwi podnoszono-przesuwne, bramy garażowe oraz markizy do okien pionowych. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się również najnowszy model okna uchylno-obrotowego preSelect2, produkty do dachów płaskich oraz akcesoria do okien dachowych. Okazją do zaprezentowania nowości produktowych oraz zalet produktów nagrodzonych ZŁOTYMI MEDALAMI BUDMA 2017 (okno dachowe uchylno-obrotowe FPP-V preSelect2, drzwi przesuwne INNOVIEW HST Sky oraz supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy) była również konferencja prasowa. W ramach MONTERIADY odbył się także instruktaż montażu nowego produktu FAKRO, czyli markizy z systemem ZIP w wersji ręcznej, przeprowadzony przez Wojciecha Chronowskiego, managera produktu. 

LUMATECH: Na targach w Poznaniu zaprezentowaliśmy przede wszystkim nasz design z kolekcji Sheffield Oak oraz Alux. Obydwie te folie dominowały nie tylko na naszym stoisku, ale również na stoiskach firm z branży wystawiających się na targach. Przyznam, że naszym dużym sukcesem jest fakt, że produkty firmy Hornschuch tak licznie prezentowane były na targach Budma. Z nowości na szczególną uwagę zasługuje nasza czarna folia ze strukturą piaskową oraz STYLO. Folia ta wykonana jest w technologii Cool Colors Plus, co w znacznym stopniu obniża nagrzewanie się profila i w zasadzie umożliwia zastosowanie klasycznej czerni na elementach stolarki otworowej. Jak wiadomo, czarny jest najbardziej absorpcyjnym z kolorów i jego zastosowanie na profilu, drzwiach czy bramie mogłoby się wydawać w zasadzie niemożliwe, jednak dzięki unikalnej technologii Cool Colors Plus bariera ta została przełamana.

FIMTEC: Na swoje 20-lecie FIMTEC Polska zaprezentował robota drugiej generacji SL-4 FF EVO. Maszyna cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że pomimo przygotowania dużej ilości profili do prób, trzeba było docinać na bieżąco kolejne. Efekt pracy maszyny zaskoczył zwiedzających, którzy, jak sami wspominali, widzieli efekty pracy rozwiązań konkurencyjnych. Fakt, że po SL-4 FF EVO nie ma konieczności oczyszczania, obracania i transportowania zgrzewki jest podstawową przewagą konkurencyjną. Do kolejnych zaliczyć można możliwość łączenia profili z aluminiowymi nakładkami czy też ze wzmocnieniami z tworzyw sztucznych. SL4-FF EVO jest jedyną maszyną na rynku, która w pełni kształtowo i bezwypływkowo łączy profile o tak różnych kształtach i rozmiarach. 
 
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się centrum trzy tarczowe FAB CUT 3B. Maszyna wzbudziła zachwyt szybkością pracy i swoją budową, gdyż jej konstrukcja zakłada obróbkę i cięcie profili w pozycji, w której dolna przylga leży na bazie. Daje to gwarancję precyzyjnego wykonania  obróbek, jak i długości cięcia poszczególnych odcinków profila. Do maszyny można zamówić najnowszą wersję oprogramowania RE-optymalizującego, które nie tylko może mierzyć profile, ale również pracować „online” z magazynem resztek użytecznych. W ten sposób można wykorzystać wszystkie użyteczne odpady i minimalizować straty finansowe wynikające z ich częstego niewykorzystania lub zniszczenia. 
 
Nie obyło się również bez prezentacji sprzętu do aluminium. 5-osiowe, przemysłowe centrum SYNER 5 przyciągało przedstawicieli branży stolarki aluminiowej. Maszyna do tego stopnia spodobała się naszym klientom, że została zakontraktowana. Jej stabilna budowa, opierająca się na zasadzie konstrukcji „bridge” (głowica robocza ma dwa punkty podparcia) gwarantuje dokładność pracy przez lata. 

Oczywiście, jak zwykle, na naszym stoisku nie zabrakło dobrych przekąsek i napitków, które z okazji 20 lecia firmy przybrały jeszcze bardziej wykwintną niż zwykle wersję. Serwowane były zarówno ciepłe kiełbaski, jak i włoskie szynki, wytworne wina, szampany, a dla koneserów dobra whisky. Tak weszliśmy w 20 rok funkcjonowania marki FIMTEC Polska na naszym rynku. 

MTS PLAST: Nowości  prezentowane przez Fux w zakresie okleinowania to przede wszystkim na nowo skonstruowana, wykonana ze specjalnej, twardszej i odporniejszej na zarysowania stali szczelinowa głowica nanosząca klej – TOP SLOT 316 Nozzle. Brak konieczności teflonowania jej powierzchni daje operatorowi swobodę w doborze narzędzi do jej czyszczenia. Nawet szpachla malarska może zostać użyta do tego celu, co w przypadku standardowych rozwiązań konkurencyjnych jest równoznaczne z uszkodzeniem maszyny. Z operacji, która zajmowała kilka godzin robi się czynność zajmująca raptem kilkadziesiąt minut.

ELUMATEC: Były to wyjątkowe 4 dni, podczas których firma elumatec zaprezentowała innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania do obróbki profili, zarówno aluminiowych, jak i PCW. Po raz pierwszy w Polsce elumatec zaprezentował najnowsze rozwiązanie firmy Stürtz – linię zgrzewająco-czyszczącą typu TurboLine z najnowszą technologią zgrzewania Contourline Premium. Jest  to najnowocześniejsze rozwiązanie, które wytycza nowe standardy w produkcji okien z tworzywa sztucznego. Proces zgrzewania bezwypływkowegoo, bo tym jest CONTOURLINE, pozwala na uzyskanie innowacyjnego wyglądu zgrzewu o niespotykanej dotąd wąskiej spoinie, bez konieczności obróbki mechanicznej widocznych powierzchni przy zachowaniu wysokiej wydajności produkcji. Firma Stürtz zrewolucjonizowała tym samym światowy rynek i nadała nowy trend w produkcji okien i drzwi z PCW. 

Oprócz tradycyjnej wystawy maszyn firma  elumatec wzięła udział w  organizacji  Fabryki Okien na Żywo, co okazało się ogromnym sukcesem. Koncepcja Fabryki  zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ miała na celu przede wszystkim wsparcie charytatywne. Była  to pionierska inicjatywa pokazu produkcji okien aluminiowych.  Zwiedzający mieli okazję do obserwowania cegło procesu produkcji okien aluminiowych, podczas specjalnie organizowanych prezentacji, na najnowocześniejszych, innowacyjnych maszynach elumatec. Fabryka została wyposażona w najlepsze 5-osiowe centrum obróbcze SBZ 151, dwugłowicową  piłę DG 244 z wysuwanymi tarczami od dołu, najnowsze 4-osiowe centrum SBZ 122/74, zagniatarkę EP 124 o największej na rynku sile zaciskania 7 ton oraz system logistyczno-transportowy firmy Stürtz i elumatec.

Zainteresowani mieli również możliwość porozmawiać na temat programu eluCad proponowanych przez spółkę córkę elumatec – elusoft. Na specjalnie przygotowanym do tego celu stoisku firma zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie eluCloud – zintegrowany system zarządzania produkcją online. Klienci mieli okazję przekonać się na czym polega oraz jakie przynosi korzyści śledzenie i analiza pracy maszyny w czasie rzeczywistym. Wystawę uwieńczył wyjątkowy wieczór z muzyką na żywo zorganizowany na stoisku firmy, który – jak podczas każdej edycji targów Windoor-Tech – przyciągnął bardzo liczne grono sympatyków, przyjaciół i biznesowych partnerów elumatec.

MLTB: Mobilne Laboratorium rozszerzyło zakres swoich specjalistycznych usług. Jako jedyni w Polsce wykonujemy poligonowe pomiary przenikalności cieplnej współczynnika Ug szyb zespolonych. Przenośne urządzenie UGlass do pomiaru współczynnika Ug szyb zespolonych wykorzystuje metodę badawczą stosowaną w laboratoriach. Pomiar wykonywany jest przy wykorzystaniu zasad określonych w normie „PN-EN 674 Szkło w budownictwie – Określenie współczynnika przenikania ciepła „U” – Metoda osłoniętej płyty grzejnej”. Wynik końcowy pomiaru skorygowany jest do wartości zgodnej z normą „PN-EN 673 Szkło w budownictwie – Określenie współczynnika przenikania ciepła (wartość U) – Metoda obliczeniowa”, czyli do wartości, którą powinien zadeklarować producent szyby zespolonej.
Pomiar współczynnika Ug za pomocą mobilnego urządzenia UGlass wykonywany jest metodą bezinwazyjną i można go wykonać niemal w każdych warunkach i miejscu. Urządzenie pomiarowe łatwo montuje się do szyby za pomocą elektro-ssawek. Współczynnik Ug ustalany jest podstawie różnicy temperatur wytwarzanych prze płytę grzewczą w urządzeniu pomiarowym. Samo wykonanie badania trwa od do 10 do 20 minut. Dane z pomiarów nie wymagają dodatkowej analizy, a sam wynik dostępny jest po zakończeniu procesu badawczego. Największe zainteresowanie wykonaniem pomiaru współczynnika Ug, jak do tej pory, występuje wśród inwestorów, zwłaszcza przy inwestycjach, w których występuje duża ilość powierzchni przeszklonych na budynku. Są również zapytania od klientów indywidualnych oraz producentów okien i dealerów zajmujących się sprzedażą okien i drzwi. UGlass to szybki, bezpieczny i pewny pomiar współczynnika Ug dla potrzeb kontrolnych i inspekcyjnych.

STIER: Jeśli chodzi o nowości, to na tegorocznej BUDMIE zaprezentowaliśmy:
» Taśmy Hannonand FI-Easy (taśmy paroszczelne) stosowane do uszczelnienia połączeń okiennych wewnątrz budynku;
» Taśmy Hannoband FA-Easy (taśmy paroprzepuszczalne oraz posiadające dużą szczelność na wodę opadową)  stosowane do uszczelnienia na zewnątrz budynku;
» Taśmy Hannoband DUO-Easy (taśmy uniwersalne o zmiennym współczynniku sd) stosowane do uszczelnienia połączenia okiennych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Taśmy foliowe Hanno®-FI Easy/FA Easy oraz DUO Easy mają naniesioną na całej swej powierzchni warstwę kleju o bardzo mocnej przyczepności do prawie wszystkich podłoży budowlanych. Dzięki temu nie wymagają stosowania dodatkowego kleju czy też preparatu gruntującego podłoże. Z kolei ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem, które pokazaliśmy, jest system MODULOTHERM, czyli innowacyjny system obudowy oraz poszerzeń do stolarki okiennej i drzwiowej.

AGAS: Jedną z tegorocznych nowości prezentowanych na stoisku, która wzbudziła największe zainteresowanie, była narożna, drewniana konstrukcja przesuwna z okładziną aluminiową powstała w oparciu o system okuć Imago włoskiej marki AGB. Zwiedzający mieli możliwość zapoznać się również z okuciami do drzwi i mebli hiszpańskiej marki Amig oraz okuciami do okien skandynawskich duńskiej marki IPA. 

ENGER: Podczas tegorocznej wystawy BUDMA wraz z markami partnerskimi zaprezentowaliśmy szereg nowości, w tym:
» kolekcja klamek ICE marki TUPAI inspirowana architekturą natury; 
» kolekcja klamek pokrywanych powłoką wykończeniową przy użyciu metody PVD (Physical Vapour Deposition) w modnych odcieniach miedzi i antracytu;
» unikatowe wykończenie klamek TUPAI – czarny nikiel, które zachwyca głębią koloru oraz niepowtarzalnym blaskiem;
» kolekcja zamków do drzwi szklanych TUPAI o szerokim wachlarzu wykończeń kolorystycznych, 
»  kolekcja wysokiej jakości okuć ze stali nierdzewnej portugalskiej marki ATZ.

Zwieńczeniem wystawy była prezentacja katalogu kolekcji klamek ICE oraz nowego katalogu ENGER – klamki i akcesoria. Publikacja na 2017 rok obfituje w szlagiery naszej oferty, pozostałe nowości TUPAI – modelowe i wykończeniowe, nowe propozycje marki URFIC oraz klasyczne wzory WB.

AWILUX: Na targach zaprezentowaliśmy trzy rodzaje systemów okiennych, takich jak Schüco AWS 90.SI, Schüco SI 82 Rondo oraz Schüco Living MD wraz z systemami żaluzji fasadowych oraz moskitierami. Odwiedzający mogli się również zapoznać się z naszą ofertą drzwi przesuwnych: Schüco ASS 70.HI oraz Schüco HS SI 82 Thermoslide. Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe to na stoisku prezentowaliśmy rozwiązanie Schüco ADS 75 Simplysmart. Obok wymienionych produktów zwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z systemem okienno-drzwiowym Aliplast Star.

EUROCOLORW tym roku na targach skupiliśmy się na pokazaniu produktów, które mają zapewnić klientom komfortowe użytkowanie produktów połączone z energooszczędnością. Stąd na naszym stoisku pojawiły się: okno Geneo (w połączeniu z okuciami Siegenia i szybą z technologią Super Spacer; zapewnia bardzo łatwe i lekkie otwieranie/zamykanie okna, zachowując przy tym najlepsze parametry cieplne – system z certyfikatem do domów pasywnych) oraz drzwi przesuwne HS Synego, które przy bardzo dużym gabarycie (prawie 6 m), gwarantowały komfortowe przesuwanie skrzydła. Dodatkowo drzwi prezentowane były w wersji Panorama, ze zmniejszonym skrzydłem biernym, dzięki czemu zapewniają większą ilość światła w pomieszczeniu niż standardowe rozwiązania.

TAKAPOL: Na tegorocznej Budmie zaprezentowaliśmy nowy typ maszyny NWE.300.7000. Jest to urządzenie kompaktowe dostosowane do produkcji masowej i rzemieślniczej. Unikatowa, modułowa konstrukcja pozwala dostarczyć maszynę do klienta w ciągu 10 dni od zamówienia. Jednocześnie NWE.300.7000 oferuje najwyższą jakość WPR za przystępną cenę.

SCM GROUP: Na Targach WinDoor-tech pokazywaliśmy nowość: CNC Accord 25. Jest to 5-osiowe centrum obróbcze, które oferuje wysoką wydajność przy minimalnej inwestycji. Zaprojektowane dla małych i średnich przedsiębiorstw. Łączy w sobie prostotę użytkowania i dużą elastyczność. Maszyna dedykowana jest do produkcji elementów z litego drewna, drzwi, okien, schodów oraz elementów z różnych materiałów. Drugą nowością była automatyczna strugarka Profiset 60. Jest to strugarka czterostronna, posiadająca do 6 wrzecion, dostępna w czterech kompozycjach z możliwością uzbrojenia do profilowania na górnym wrzecionie poziomym (opcja).

PONZIO: Firma Ponzio była partnerem akcji „Fabryka Okien na Żywo”. W specjalnie wyposażonej hali wystawowej zamienionej na halę produkcyjną, zwiedzający mogli oglądać prezentację pełnego procesu produkcyjnego zoptymalizowanego pod względem wydajności. Prezentacja pokazała, jak szybko i sprawnie można wykonać okna, oszczędzając coraz bardziej cenny czas pracy. W systemach Ponzio wyprodukowano łącznie kilkadziesiąt konstrukcji okiennych. Możemy zapewnić, że okna wykonane w naszych energooszczędnych systemach będą służyć przez długie lata ze względu na swą niezawodność, trwałość, komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz estetykę.

SCHMALZNasze stoisko na targach WinDoor-tech 2017 w Poznaniu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzający szczególnie zainteresowani byli systemami do podnoszenia okien ważących do 300 kg i do 600 kg. Najwięcej zapytań otrzymaliśmy odnośnie chwytaka podciśnieniowego VacuMaster Glass 600, za pomocą którego można przenosić okna w pionie i poziomie ważące do 600 kg. Wielu producentów okien i firm monterski kierowało także pytania odnośnie przenoszenia okien na produkcji. Oprócz podnośników podciśnieniowych zaprezentowaliśmy także różnego typu ssawki, bloki podciśnieniowe CNC, komponenty podciśnieniowe, suwnicę aluminiową oraz żuraw kolumnowy z aluminiowym wysięgnikiem. 

DRUTEX: Na 200-metrowym stoisku Drutex zaprezentował szeroką gamę innowacyjnych produktów, wśród nich między innymi nowoczesne systemy z PVC, aluminium i drewna. Zwiedzający będą mogli podziwiać innowacyjne rozwiązania aluminiowe MB-86 SI oraz PVC, w tym nowe okno Iglo Light, system energooszczędny Iglo Energy oraz drzwi balkonowo-tarasowe Iglo-Hs w wersji narożnej. Zaprezentowane zostały także inteligentne rozwiązania dla domu.

CKM EXTRUSION: Dzięki udziale w targach Budma/WinDoor-tech przede wszystkim mieliśmy okazję zaprezentować naszym dotychczasowym, jak i nowym, potencjalnym klientom, dwa systemy, które w ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty: innowacyjny system drzwi podnoszono przesuwnych HS oraz klasyczny system okienny o głębokości zabudowy 88 mm. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się drzwi HS, które stanowiły punkt centralny naszego stoiska – nowatorskie rozwiązania w kwestii profili i zastosowanych okuć sprawiły, że nasi goście byli niejednokrotnie zaskoczeni, jak proste w swojej konstrukcji mogą być drzwi przesuwne, których produkcja dotychczas kojarzyła im się ze żmudnym i długim procesem. Ponadto, ponieważ był to pierwszy raz, gdy prezentowaliśmy się na targach, mieliśmy okazję podczas spotkań i indywidualnych rozmów, omówić naszą ofertę bogatą w rozwiązania specyficzne dla różnych rynków - mogliśmy pokazać ramy monoblok, ramy renowacyjne, ramę szwajcarską, skrzydła okienne o różnych wysokościach, a także pełny pakiet profili dodatkowych w postaci kątowników, płaskowników, łączników i innych profili dodatkowych.

Czy udział w tegorocznej edycji spełnił Państwa oczekiwania? 

DRUTEX: Targi BUDMA są na stałe wpisane w nasz kalendarz wydarzeń marketingowych. To bardzo ważne wydarzenie z uwagi na możliwość spotkania z naszymi obecnymi partnerami handlowymi oraz nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami. Rokrocznie na BUDMIE nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem, a liczba odwiedzających każdego roku zaskakuje nas coraz bardziej, co tylko świadczy o rosnącej sile marki Drutex. 

ELUMATEC: Targi uważamy za bardzo udane, zainteresowanie naszymi produktami i usługami zdecydowanie spełniło nasze oczekiwania. W tym roku odwiedziło nas ponad dwustu klientów – zarówno naszych stałych partnerów, jak i wiele nowych firm. Odbyliśmy dziesiątki cennych i konstruktywnych rozmów w przyjaznej i nieco mniej formalnej atmosferze

LUMATECH: Udział w targach Budma 2017 jak najbardziej spełnił nasze oczekiwania. Mamy za sobą wiele owocnych i ciekawych spotkań, które odbyliśmy na naszym stoisku. Dzięki tym spotkaniom nawiązaliśmy perspektywiczne kontakty z kilkoma firmami z branży. Zakładamy, że przerodzą się one w długofalową współpracę.

ENGER: Cztery dni targowe przyniosły nam wiele satysfakcji, informacji i wiedzy, które są dla nas inspiracją i motorem do dalszego działania. Możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z naszymi klientami oraz partnerami jest podstawą budowy długofalowych relacji biznesowych. Poznańskie Targi Architektury i Budownictwa są ku temu wspaniałą okazją, wpisując się w podstawowy kalendarz wydarzeń ENGER. Rozdaliśmy 1 250 katalogów, a prezentowana oferta i nowości spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających. Udział w targach zakończył się pełnym sukcesem, spełniając nasze oczekiwania. 

MLTB: Odwiedziło nas wielu producentów okien, inwestorów oraz klientów indywidualnych. Bogata oferta Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej jest odpowiedzią na zmieniające się przepisy i rosnące wymagania inwestorów, którzy chcą świadomie podejmować decyzje, wybierając jakość. Rośnie zapotrzebowanie na projektowane i sprzedawane przez nas stanowiska do badań okien i drzwi WindoorTester oraz badania obiektowe.

R&D TECH: Udział w tegorocznych targach Budma spełnił nasze oczekiwania, zarówno pod względem frekwencji odwiedzających nasze stoisko osób, jak i nawiązanych kontaktów handlowych, które w przyszłości zaowocować mogą udaną współpracą. Niewątpliwie obecność na targach pozwala pozyskać nowych odbiorców.

STIER: Udział w tegorocznej edycji spełnił nasze oczekiwania. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Pozyskaliśmy wiele nowych kontaktów, które, mamy nadzieję, zaowocują przyszłą współpracą i poszerzą grono naszych odbiorców. Ponadto dzięki wielu ciekawym rozmowom i sugestiom będziemy mogli rozwijać i udoskonalać nasze produkty, tak aby spełnić rosnące wymagania naszych klientów.

MTS PLAST: Targi spełniły nasze założenia i oczekujemy, że przełożą się na podobne wyniki sprzedaży maszyn, co w 2016 roku.

TAKAPOL: Każda wystawa, w której uczestniczymy, to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Budma cementuje kontakty z naszymi klientami oraz pozwala pokazać się tym, którzy nas jeszcze nie znają. Budma 2017 spełniła nasze oczekiwania w 100%.

URBAN POLSKA: Jak najbardziej. Dzięki uczestnictwu w targach mamy możliwość dotrzeć z naszymi technologiami do bardzo szerokiego grona klientów. Tym samym nasza grupa docelowa może się znacznie powiększać. Ku naszemu zaskoczeniu, pojawili się w branży stolarki okiennej potencjalni nowi inwestorzy, którzy zauważyli sukcesy naszych firm okiennych na rynkach eksportowych i chcieli by ugryźć z tego tortu coś dla siebie. Zapewniam, że są to poważni gracze z branży budowlanej. W stolarce aluminiowej nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przygotowujemy kilka projektów maszyn z naszymi dostawcami, które z sukcesem są wdrażane na innych rynkach. Liczymy na kolejny wspaniały rok dzięki naszym klientom i wdrażanym innowacyjnym, nowym technologiom. 

EUROCOLOR: Tak, ponieważ zaprezentowaliśmy branży naszą „nową odsłonę" wraz ze strategią marketingową na najbliższe lata. A i nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i B2B.

AWILUX: Jesteśmy niezwykle zadowoleni z udział w targach BUDMA. Nasze stoisko odwiedziło wielu obecnych oraz przyszłych partnerów biznesowych. Uczestnictwo w tak prestiżowym wydarzeniu zawsze jest dobrą okazją do promocji marki oraz zaprezentowania naszych wyrobów przed potencjalnymi klientami. Dodatkowo nawiązaliśmy kontakt z przedstawicielami mediów, co jest ważne z perspektywy budowania wizerunku firmy.

AGAS: Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych targów. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, a liczba osób zwiedzających nasze stoisko przerosła nasze oczekiwania.

SCM GROUP: Tegoroczne targi WinDoor-tech przerosły nasze oczekiwania. Ilość klientów odwiedzających nasze stoisko była znacznie większa niż zakładaliśmy. Mam nadzieję, że rozmowy były owocne i zapraszamy już w marcu na dni otwarte w showroomie w Suchym Lesie.

Udział w targach okazał się strzałem w dziesiątkę – dzięki spotkaniom z odwiedzającymi udało nam się nawiązać wiele nowych kontaktów, część z nich już w tej chwili skutkuje rozpoczęciem współpracy i pierwszymi zamówieniami. Większość z gości, którzy odwiedzili nasze stoisko zainteresowało się polską firmą produkującą wysokiej jakości profile pvc do produkcji okien i drzwi, dzięki czemu wachlarz klientów do których docieramy znacznie się poszerzył. Podczas tych kilku dni w Poznaniu udało nam się rozpocząć rozmowy z klientami nie tylko z Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Mołdawii, Francji. Targi były też wspaniałą okazją by spotkać się z naszymi dotychczasowymi odbiorcami i w przyjaznej atmosferze porozmawiać o dalszych planach dotyczących rozwoju oferty.

CKM EXTRUSION: Udział w targach okazał się strzałem w dziesiątkę – dzięki spotkaniom z odwiedzającymi udało nam się nawiązać wiele nowych kontaktów, część z nich już w tej chwili skutkuje rozpoczęciem współpracy i pierwszymi zamówieniami. Większość z gości, którzy odwiedzili nasze stoisko, zainteresowało się polską firmą produkującą wysokiej jakości profile PVC do produkcji okien i drzwi, dzięki czemu wachlarz klientów, do których docieramy, znacznie się poszerzył. Podczas tych kilku dni w Poznaniu udało nam się rozpocząć rozmowy z klientami nie tylko z Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Mołdawii, Francji. Targi były też wspaniałą okazją by spotkać się z naszymi dotychczasowymi odbiorcami i w przyjaznej atmosferze porozmawiać o dalszych planach dotyczących rozwoju oferty.

Czy rok 2016 był dobrym okresem do sprzedaży Państwa produktów? Jakie produkty cieszyły się największym zainteresowaniem?

URBAN POLSKA: Rok 2016 zakończyliśmy wspaniałym wynikiem sprzedażowym, który był na poziomie 52 mln złotych. W tym roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie zakładu URBAN POLSKA w Żarach o kolejną halę produkcyjną. Będzie to już trzeci hala produkcyjna, nie licząc kończącej się już inwestycji łącznika pomiędzy halami 1 i 2. Rozbudowujemy nasz zakład o nowy park maszynowy oraz lakiernie proszkową – zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2018. Posiadamy tak szerokie portfolio produktowe, że trudno wskazać jeden produkt, cieszący się największym zainteresowaniem.

TONAL: Rok 2016 był pracowitym czasem dla naszej firmy. Dostarczyliśmy stolarkę aluminiową na wielu budowach. Były to obiekty komercyjne i prywatne. Dla prywatnych klientów wykonaliśmy okna, drzwi i witryny. W 2016 roku mogliśmy uczestniczyć w kilku dużych i prestiżowych budowach. Pierwszą naszą realizacją, z której jesteśmy dumni jest nowoczesna hala widowiskowo-sportowa PODIUM w Gliwicach. Podczas budowy hali PODIUM współpracowaliśmy z Generalnym Wykonawcą, firmą MIRBUD S.A.  Z tym Generalnym Wykonawcą współpracowaliśmy również przy realizacji innego obiektu, tym razem w Lubaniu. Zamontowana została stolarka zewnętrzna w Budynku Usługowo – Handlowym z Obsługą Funkcji Dworca Autobusowego. Kolejną realizacją w Gliwicach, w której uczestniczyliśmy, jest obiekt AIUT. Obecnie uczestniczymy w budowie najnowocześniejszego i pokazowego obiektu: sądu w Nowym Sączu, który będzie spełniał wszystkie wymagania izolacji cieplnej zakładane na rok 2019. Rok 2016 przyniósł nam wyróżnienie w konkursie „Obiekt Roku w systemach Aluprof” organizowanym przez firmę Aluprof. Nasza realizacja – MCK Katowice - została doceniona przez jury. Liczymy, że nasze kolejne realizacje również będą docenione.

POLPACK: Rok 2016 to sprzedaż dla branż, które są reprezentowane m.in. na targach Budma i Drema, czyli maszyn do zabezpieczania i pakowania drzwi, okien, elementów długich i dużych gabarytowo. To one cieszyły się największym zainteresowaniem. Takie maszyny i urządzenia prezentowaliśmy na tegorocznej Budmie.

STIER: Jeśli rozpatrywać miniony rok 2016, to myślę, że możemy zaliczyć ten okres za wyjątkowo udany. Odnotowaliśmy blisko 50% wzrost przychodów ze sprzedaży. W dużej mierze zawdzięczamy ten fakt wręcz lawinowo rosnącej sprzedaży taśm rozprężnych multifunkcyjnych (3W1). Taśmy te nadają się idealnie do pewnego i szybkiego uszczelnienia fug okiennych. Jednym produktem uszczelniamy całe połączenie okienne. Znaczne skrócenie czasu montażu, możliwość montażu w trudnych warunkach pogodowych oraz łatwa aplikacja, przynoszą znaczne oszczędności czasu i kosztów, co jest coraz bardziej istotne dla naszych klientów.

LUMATECH: Kolejny rok z rzędu zanotowaliśmy wzrost sprzedaży naszych produktów, zarówno globalnie, jak i na rynku polskim. Oprócz podstawowych drewnopodobnych kolorów najlepiej sprzedaje się obecnie antracyt – w każdym wydaniu oraz szarości. Jesteśmy jednak najbardziej zadowoleni ze zwiększającego się udziału w rynku naszych własnych dekorów. Przede wszystkim chodzi tutaj o kolorystykę z linii Sheffield Oak oraz Alux. Prognozujemy dalszy wzrost sprzedaży tych folii w najbliższym czasie.

SCHMALZ: Duże zainteresowania i różnorodność otrzymanych pytań potwierdza, że tworzymy produkty na miarę potrzeb i oczekiwań klientów. Mamy świadomość, że nasze urządzenia ułatwiają przenoszenie ciężkich elementów bez angażowania w ten proces wielu osób, wpływając przy tym na poprawę warunków bezpieczeństwa w pracy, a także chroniąc zdrowie pracowników. Możliwość zaprezentowania  naszych chwytaków w działaniu  przybliżyło wielu odwiedzających, że nasze systemy są łatwe, bezpieczne w obsłudze i bardzo sprawnie mogą wpłynąć na ergonomię pracy. Targi WinDoorTech okazały się dla nas doskonałą promocją i mamy nadzieję, że wciąż będziemy doceniani przez istniejących i przyszłych klientów. Wszystkim bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska!

SCM GROUP: 2016 rok był bardzo dobrym okresem sprzedażowym. Klienci mają tendencje do kupowania maszyn bogato wyposażonych o coraz większym stopniu zautomatyzowania. Ma to związek z jednej strony z dotacjami unijnymi, a z drugiej z problemami z zatrudnieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Ze względu na tą tendencję rynku SCM Group wprowadził w tym roku na rynek 4 zupełnie nowe centra obróbcze od Morbidelli, które będą miały swoja premierę na dniach otwartych w marcu.

ENGER: Rok 2016 był bardzo dobrym okresem sprzedaży naszych produktów. Wciąż zwiększająca się rozpoznawalność marki TUPAI na polskim rynku, wysoka jakość produktów oraz rzetelna obsługa przekłada się bezpośrednio na zwiększone zainteresowanie ofertą ENGER. Wartością bezcenną naszej propozycji jest ciągły rozwój oraz kształtowanie trendów, stąd największą uwagą w minionym roku cieszyły się produkty z nowych kolekcji. Ogromne zainteresowanie wzbudziły klamki serii TUPAI 5S – kolekcja na płaskich rozetach o grubości jedynie 5 mm. Maksymalny komfort użytkowania linii zapewnia zastosowanie metalowych sprężyn osadzonych w mechanizmie samopoziomującym. Zachwyt wzbudziły również nowe wykończenia TUPAI – ponadczasowa biel i czerń oraz powracające do łask złoto, które wpisują się w stylowe konwencje wnętrzarskie. 

AWILUX: Dla Awilux Polska rok 2016 był jednym z najważniejszych w historii firmy. Udało nam się zakończyć proces inwestowania, przenieśliśmy się do nowej siedziby. To był dla nas krok milowy, niosący za sobą nowe możliwości, nowy zapał, nowe perspektywy oraz nowy potencjał produktowy i produkcyjny. Rynek budownictwa mieszkalnego utrzymywały się na zadowalającym poziomie, ale odnotowano spadek na rynku inwestycji przemysłowych, stąd było to dla nas bardzo dobre 12 miesięcy.

Jeżeli chodzi o nasze rozwiązania to w 2016 roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy przesuwne: Thermoslide – jest to system niskoprogowy w technologii PVC, a także system aluminiowy AWS 90 HI. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się system Schüco LivIng, obecny w naszej ofercie od kilku miesięcy. 

TAKAPOL: Rok 2016 podsumowaliśmy jako jeden z najlepszych na polskim rynku. Udało nam się sprzedać rekordową ilość maszyn, co umocniło WPR na pozycji lidera na rynku. Równolegle zwiększyliśmy sprzedaż klejów TAKA. W roku 2017 wprowadzamy na rynek nowy klej oraz primer do okleinowania profili PVC. Nowe produkty charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, a wyniki badań laboratoryjnych wielokrotnie przewyższają wymagane dla nich normy.

EUROCOLOR: Tak. Odnotowaliśmy kolejne wzrosty sprzedaży, a naszym wiodącym produktem zostało Synego w specjalnej ofercie MAX+. Dzięki połączeniu trzech unikatowych technologii: profil (Synego firmy Rehau), okuć (Siegenia w specjalnie zdefiniowanym standardzie) oraz szyby (z technologią Super Spacer) stworzyliśmy jedyną taką ofertę, która została bardzo dobrze przyjęta przez klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą. 

R&D TECH: Rok 2016 był bardzo dobrym okresem, jeśli chodzi o sprzedaż naszych maszyn, co przełożyło się na bardzo wysoką sprzedaż kompleksowych centr obróbczych, pił dwugłowicowych oraz mniejszych maszyn. Centrum Satellite XT, które jest sterowane numerycznie w pięciu osiach, z ruchomą bramą, przeznaczone do frezowania, wiercenia otworów, gwintowania i cięcia profili i detali aluminiowych, z PVC, stopów lekkich oraz stali w ubiegłym roku niezmiennie pozostało na szczycie najlepiej sprzedających się produktów R&D Emmegi.

CKM EXTRUSION: Rok 2016 był rokiem dobrych zmian w CKM Extrusion – z początkiem roku uruchomiliśmy pierwszy w kraju automatyczny magazyn wysokiego składowania, co wpłynęło na znaczne skrócenie i usprawnienie procesu kompletacji zamówień przed wysyłką do naszych klientów. Dzięki temu w 2016 roku byliśmy w stanie obsłużyć większą ilość zamówień/załadunków jednocześnie. Co do produktów, to kierując się strategią innowacyjności wprowadziliśmy do oferty wspomniane już wcześniej systemy – system drzwi przesuwnych i system 88 mm. Stale rosnąca liczba firm zainteresowanych rozpoczęciem współpracy pokazała, że droga którą wybraliśmy jest słuszna – to klient i produkty, o które pyta, są dla nas wyznacznikiem dla dalszego rozwoju oferty naszej firmy. Rok 2016 okazał się głównie rokiem ekspansji naszych klientów na rynku francuskim – pokazała to rosnąca ilość zamówień na artykuły typowo dedykowane na tamtejszy rynek – niskie skrzydła, wąskie ruchome słupki, profile uzupełniające, monobloki. Liczymy że rok 2017 będzie rokiem jeszcze bardziej owocnym, między innymi dzięki kontaktom, które udało się pozyskać podczas targów WinDoor-tech.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!