Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Krzysztof Michalak, trener WITALNI

fot. WITALNI

Krzysztof Michalak, trener WITALNI


Krzysztof Michalak to praktyk zagadnień związanych z funkcjonowaniem i rozwojem biznesu. Przez wiele lat był Dyrektorem Handlowym spółki Vetrex, znanego producenta stolarki otworowej. Jakiś czas temu branżę obiegła informacja, że Pan Krzysztof zrezygnował z posady w Vetrexie na rzecz kariery trenerskiej w zespole Witalnych. Zaciekawieni taką decyzją, zaprosiliśmy Pana Krzysztofa do rozmowy. 

Panie Krzysztofie, choć informacja o tym, że zrezygnował Pan z zarządzania sprzedażą Vetrexu na rzecz realizowania się jako trener sprzedaży i zarządzania wydaje się w pierwszej chwili zaskakująca, to chyba w gruncie rzeczy… już w Vetrexie realizował się Pan jako trener?

Zgadza się, przez wiele lat pracy w Vetrex również zajmowałem się szkoleniami, rozwojem, przygotowaniem pracowników do nowych obowiązków. Częściowo realizowałem się więc jako trener. Natomiast praca z własną grupą pracowników a współpraca z firmami zewnętrznymi to dwie różne kwestie. Będąc mocno zaangażowani wewnętrznie w pracę danej organizacji, czasami nie zauważamy, jakie obszary wymagają poprawy, zmian. Warto spojrzeć na problemy danej organizacji oczami zewnętrznego doradcy, trenera. Konkurencja w każdej branży na rynku jest duża, dlatego należy reagować szybko na sygnały, które wysyła nam otoczenie, nie bagatelizować ich. Często okazują się ważne dla rozwoju własnego biznesu i współpracy z dostawcami/odbiorcami. Chciałbym pomagać ludziom i firmom w zmianach.

Co było głównym impulsem do zmiany? 

Swoim wieloletnim doświadczeniem, zarówno w zarządzaniu sprzedażą, szkoleniach, jak i rozwojem pracowników, chciałem się podzielić z innymi w szerszej skali. Ważną kwestią jest to, że szkolenia dają praktycznie nieograniczone możliwości poznawania nowych ludzi i branż. Niebagatelne znaczenie ma dla mnie również możliwość współpracy z Leszkiem Sergielem i firmą „Witalni”. Jest to dla mnie niewątpliwie nobilitacja i bardzo mocny impuls do pracy. 

Za Panem już pierwsze szkolenia – jak się Pan czuje w roli niezależnego trenera w zespole Witalnych?

To dla mnie nowe doświadczenie – do tej chwili głównie szkoliłem ludzi, których wcześniej poznałem, opierając się na argumentach odnoszących się do branży stolarki :) Obecnie poznaję różne branże, rozwijam argumentację – daje mi to dużo pozytywnej energii. 

Co stanowi dla Pana największe wyzwanie w nowej pracy?

Wyzwań mam sporo. Sama zmiana charakteru zajęć – z wieloletniej pracy „na etacie”, i to głównie w jednej lokalizacji, na pracę, która opiera się na częstych wyjazdach i operowaniu w różnych środowiskach – jest już dużym wyzwaniem. Na pewno przekonywanie innych do zmiany własnych nawyków, profesjonalnej pracy i rozwojowym spojrzeniem w przyszłość, jest tym, do czego będę dążył. 

Z jakiego zakresu będzie Pan prowadził szkolenia ?

Przede wszystkim związane ze sprzedażą i zarządzaniem – zarówno firmą, jak i salonem sprzedaży. Jestem przekonany, że moje doświadczenie i sukcesy, które osiągnąłem w tych dziedzinach, będą atrakcyjnym tematem dla tych, którzy chcą prowadzić swoje firmy w sposób profesjonalny – bez względu na ich wielkość.

Będą to szkolenia dedykowane sprzedawcom stolarki otworowej czy niekoniecznie?

Na pewno nie „ucieknę” od branży :) Potencjał branży stolarki jest duży, można go bardziej efektywnie wykorzystać. Firmom, które zajmują się sprzedażą i montażem stolarki dedykuję dwa szkolenia: „Skuteczna Sprzedaż w Salonie Stolarki” oraz „Profesjonalne Zarządzanie Salonem Stolarki”. W najbliższym czasie te szkolenia pojawią się w kalendarzu szkoleń „open” firmy Witalni. Jednak, jak wspomniałem wyżej, jest wiele firm z różnych branż, które chcą się rozwijać, wchodzić na wyższe poziomy w sprzedaży i zarządzaniu, tworzyć własne marki z segmentu „premium”. Jestem otwarty na propozycje.

Jakie ma Pan plany na najbliższe miesiące?

Przede wszystkim praca nad rozwojem szkoleń prowadzonych przeze mnie. Zarówno tych prowadzonych w formie „open”, jak i tych „skrojonych na miarę” dla poszczególnych firm – tzw. „in company”. Również współpraca w ramach asysty doradczej z firmami będzie ważnym elementem mojej pracy w najbliższych miesiącach. 

#szkolenia, #rozwoj_firmy, #zarzadzanie, #sprzedaz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania coraz...

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Hala magazynowa o powierzchni ponad 9000 mkw. z...

Cztery nowe modele klamek włoskiej marki Linea Cali

Cztery nowe modele klamek włoskiej marki Linea Cali

Prestiżowa włoska marka Linea Cali wprowadziła do...

GEALAN świętuje 50 lat ekstruzji profili

GEALAN świętuje 50 lat ekstruzji profili

GEALAN powstał już w 1921 r. zaś zmiana kierunku...

Aluplast wprowadza profile z PVC z antracytowym rdzeniem

Aluplast wprowadza profile z PVC z antracytowym rdzeniem

Wprowadzają do oferty profile o antracytowym rdzeniu, co...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria