Klasy patronackie DOBRY MONTAŻ – kontynuacja współpracy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Objęcie patronatem DOBRY MONTAŻ wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z partnerami kampanii.

fot. DOBRY MONTAŻ

Objęcie patronatem DOBRY MONTAŻ wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z partnerami kampanii.


Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej DOBRY MONTAŻ, współpraca Związku POiD ze szkołami zawodowymi przyniosła pozytywne rezultaty. Jej efektem były m.in. przeprowadzone przez partnerów kampanii liczne szkolenia dla uczniów, którzy zapoznali się z najnowszą wiedzą z zakresu prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie DOBREGO MONTAŻU.


Objęcie patronatem DOBRY MONTAŻ wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z partnerami kampanii. W roku szkolnym 2016/2017, klasy patronackie funkcjonowały w trzech placówkach szkolnych: Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu, Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz Zespole Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu. 

Dzięki współpracy firm-partnerów kampanii ze szkołami, uczniowie uczestniczyli w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. Mieli również okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych firm i wzięli udział w MONTERIADZIE 2017, która odbyła się podczas targów BUDMA w Poznaniu. Najlepsi uczniowie otrzymali również specjalne stypendia ufundowane przez Partnerów kampanii. To tylko przykłady wielu wspólnie zrealizowanych działań.

Kooperacja jest kontynuowana w ramach bieżącej odsłony kampanii, w roku szkolnym 2017/2018. Oprócz szkół z Bytomia, Białegostoku i Poznania, dołączyły do niej także dwie nowe placówki: Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w w Nowym Dworze Mazowieckim. Podobnie, jak w roku ubiegłym, współpraca obejmuje szeroki zakres działań, wśród których są m.in. szkolenia, wizyty dydaktyczne czy też wyposażenie szkolnych pracowni. 

Kampania DOBRY MONTAŻ to innowacyjne rozwiązania edukacyjne wnoszące nową jakość kształcenia zawodowego. Warsztaty, szkolenia, pokazy, wycieczki dydaktyczne, profesjonalne wyposażenie klas oraz konkursy, które organizowane są przez liderów rynku budowlanego dają szanse na rozwijanie zainteresowań uczniów przyszłą pracą zawodową i odnalezienie swojego miejsca rozwoju wśród najlepszych firm w branży budowlanej – mówi Renata Wypasek, Dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku.


Kampania DOBRY MONTAŻ i utworzone w jej ramach klasy patronackie są ważnym elementem działań Związku POiD na rzecz powołania zawodu montera stolarki budowlanej. Stworzenie tej profesji jest już przesądzone, a przy udziale Związku POiD opracowane zostały podstawy programowe kształcenia zawodowego w tym kierunku.

Partnerami kampanii DOBRY MONTAŻ są wiodące marki z branży stolarki budowlanej: AIB, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Oknaaluminiowe.pl, Porta KMI Poland, PROLINE, Roto, Soudal i VETREX. 

#dobry_montaz, #ksztalcenie_zawodowe, #poid

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Grupa Roto podsumowuje 2019 rok na świecie: okucia ze stabilnym wzrostem

Grupa Roto podsumowuje 2019 rok na świecie: okucia ze stabilnym wzrostem

Podsumowanie pozycji rynkowej oraz zapowiedź strategii...

Wywiad z twórcą aplikacji simplafaktor.pl

Wywiad z twórcą aplikacji simplafaktor.pl

Wywiad z kierownikiem Mobilnego Laboratorium Techniki...

Wodny Park Tychy w systemach Aluprof w finale prestiżowego konkursu

Wodny Park Tychy w systemach Aluprof w finale prestiżowego konkursu

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World...

Premiera nowego zawiasowania activPilot Concept już wkrótce

Premiera nowego zawiasowania activPilot Concept już wkrótce

Duże formaty i ciężkie skrzydła nie stanowią już...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria