ECO-TERM – nowe profile montażowe od METAL-PLAST

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Metal-Plast, lider w branży recyklingu odpadów PVC oraz producent wysokiej jakości listew podokiennych, wprowadza na rynek innowacyjny profil o budowie sandwiczowej, składający się z dwóch zewnętrznych listew wykonanych z polichlorku winylu oraz wewnętrznej warstwy z polistyrenu ekstrudowanego. 


Produkt ten  posiada  szerokie zastosowanie. Profil można montować pod drzwi balkonowe, ramy okienne oraz jako element ułatwiający montaż rolet zewnętrznych. Występuje w kilku wariantach wymiarowych, gwarantuje dopasowanie do systemów okiennych Veka (Perfectline 70, Softline 82) oraz Salamander (bluEvolution 82), również do progów aluminiowych i innych systemów okiennych. 
     


Dzięki swojej budowie z zastosowaniem klina cieplnego z XPS, ECO-TERM przewyższa pod względem izolacyjności termicznej standardowe produkty wykonane wyłącznie z PVC. Współczynnik przenikania ciepła (U) w przypadku profili montażowych Metal-Plast wynosi tylko 0,56 W/(m²K), co jest bardzo dobrym wynikiem na tle obecnie przyjętych norm dla okien, gdzie maksymalny współczynnik U jest na poziomie 1,1 W/(m²K).

Profil montażowy ECO-TERM pozwala na solidne zabudowanie wolnych przestrzeni, nawet tych większych, dzięki możliwości pionowego piętrowania. Natomiast dzięki wbudowanym uszczelkom pozwala na osiągnięcie wysokich parametrów szczelności montażu stolarki otworowej, odpowiadając najwyższym klasom wodoszczelności, przepuszczalności powietrza i odporności na obciążenie wiatrem zgodnie z obowiązującymi normami EN 12207, EN 12208 i EN 12210.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i bacznie obserwując tendencje, zarówno te rynkowe, jak i tendencje w zakresie zmieniających się norm, stworzyliśmy produkt, który spełnia najwyższe normy oraz  zapewni estetykę wnętrza i lepszy komfort przebywania w domu dzięki solidnemu i prawidłowemu  montażowi stolarki otworowej – tłumaczą przedstawiciele Metal-Plast.


Jak informuje Metal-Plast, dopiero co wchodzący na rynek produkt już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Profile montażowe ECO-TERM zadebiutowały na międzynarodowych targach branżowych FENSTERBAU FRONTALE na stoisku wieloletniego partnera handlowego METAL-PLAST – firmy WEBA Sp. z o.o.

#profile_podokienne, #montaz_stolarki, #okna, #drzwi, #metal_plast

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Dlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa...

Polska nr 1 w okiennej Europie

Polska nr 1 w okiennej Europie

Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z...

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat...

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

„Platforma innowacji i wymiany doświadczeń...

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria