O efektywnej sprzedaży w branży budowlanej z Centrum Efektywności

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rozmawiamy z Panem Mariuszem Głowackim o tym, jak efektywnie prowadzić sprzedaż w branży budowlanej.

fot. CENTRUM EFEKTYWNOŚCI

Rozmawiamy z Panem Mariuszem Głowackim o tym, jak efektywnie prowadzić sprzedaż w branży budowlanej.


Centrum Efektywności od ponad 25 lat specjalizuje się w rozwijaniu działalności sprzedażowej i zakupowej w firmach, sklepach i hurtowniach. Rozmawiamy z Panem Mariuszem Głowackim o tym, jak efektywnie prowadzić sprzedaż w branży budowlanej.


Panie Mariuszu, na początek proszę ogólnie przybliżyć nam Centrum Efektywności.

Centrum Efektywności jest firmą szkoleniową, która ma bardzo wyraźną specjalizację. Naszą domeną są szkolenia handlowe i zakupowe. W portfelu oferowanych szkoleń dominują jednak szkolenia sprzedażowe. Wszystkie szkolenia przeprowadzamy w wersji zamkniętej. To oznacza, że w szkoleniu biorą udział jedynie pracownicy z firmy zamawiającej szkolenia. 

Kto z branży stolarki budowlanej może skorzystać z Państwa usług?

W branży stolarki budowlanej szkoliliśmy wiele firm, tak dystrybutorów, jak i producentów. Szkoliliśmy również producentów komponentów do produkcji stolarki budowlanej. Z naszych usług szkoleniowych mogą korzystać producenci drzwi i okien, oferujący swoje produkty pośrednikom (hurtowniom, salonom i handlowym sieciom budowlanym), wykonawcom budowlanym oraz inwestorom. Oferujemy również szkolenia dla dystrybutorów drzwi i okien, którzy chcą mieć profesjonalnie przygotowanych sprzedawców w swoich sklepach i salonach. 

Dlaczego warto wybrać akurat Państwa firmę szkoleniową?

Każde nasze szkolenie jest dedykowane pod specyfikę szkolonych handlowców. Wszystkie prezentacje, scenki, ćwiczenia handlowe i same podręczniki dla handlowców odnoszą się do produktów oferowanych przez firmę zamawiającą szkolenie. Dobieramy również takie techniki sprzedażowe, które idealnie są dopasowane do specyfiki pracy handlowców. Dzięki temu handlowcy widzą sens szkolenia, biorą aktywny udział w ćwiczeniach i szybko przyswajają poznawane techniki sprzedaży. To pozwala im na zwiększenie skuteczności podczas spotkań z klientami. 

Czy szkolenie handlowców z branży budowlanej różni się od szkolenia osób z innych branż?

Każda branża ma swoją specyfikę. Podobnie jest z branżą stolarki budowlanej. Oferowane produkty mają charakter inwestycyjny, wymagają znacznych nakładów, mają długą żywotność i dlatego konsekwencje decyzji zakupowych są dużo większe. To sprawia, że klienci mają duże oczekiwania wobec sprzedawców. Przede wszystkim klienci oczekują fachowości i profesjonalnego podejścia. Jest jednak też coś, czego oni nie oczekują, ale jest ważne w procesie sprzedaży stolarki budowlanej. Chodzi tu o zaangażowanie klienta podczas prezentacji i wizualizowanie, jak produkty stolarki budowlanej będą wyglądały w domu klienta. Wskazane jest, aby klient już na tym etapie mógł zobaczyć oczami wyobraźni jak wygląda z okna swojego domu, jak otwiera drzwi wejściowe, przechodzi z pomieszczenia do pomieszczenia. To może zadecydować o sukcesie. 

Co, według Państwa, jest najbardziej specyficznego w branży budowlanej, co wyróżnia ten sektor?

Zakup mieszkania lub wybudowanie domu to jedna z ważniejszych aktywności każdego człowieka. Konsekwencje takich decyzji mogą być rozciągnięte w czasie. Poza tym te miejsca są szczególne dla każdego. To sprawia, że procesy sprzedaży w branży budowlanej rządzą się swoją specyfiką. Wymagają więcej czasu, wiarygodności i budowania relacji. Dodatkowo ten sektor jest wrażliwy na sytuację w gospodarce, inflację i stopy procentowe kredytów. Można by powiedzieć, że jest bardzo kapryśny i dlatego odnalezienie się w tym sektorze wymaga dużych umiejętności.

#szkolenia_sprzedazowe, #sprzedaz_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowa wersja aplikacji Argo

Nowa wersja aplikacji Argo

W serwisach App Store i Google Play pojawiła się do...

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

Zapraszamy Państwa do wywiadu z Panem Markiem Skrzypkiem...

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Winkhaus powraca do idei webinariów poświęconych nowym...

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla branży stolarki budowlanej

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla branży stolarki budowlanej

8 maja br. kilku reprezentantów branży stolarki...

Będą rozmawiać o tworzywach sztucznych

Będą rozmawiać o tworzywach sztucznych

Już 14 maja w Warszawie odbędzie się konferencja...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria