10 najważniejszych wydarzeń w branży stolarki budowlanej w 2018 roku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

10 najważniejszych wydarzeń w branży stolarki budowlanej w 2018 roku

10 najważniejszych wydarzeń w branży stolarki budowlanej w 2018 roku


Przełom roku to wdzięczny moment na wszelkiego rodzaju podsumowania i zestawienia. Jako redakcja również i my pokusiliśmy się o wybór, w naszym odczuciu, najważniejszych wydarzeń w minionym roku. Zadanie nie było łatwe, gdyż rok 2018 obfitował w wiele ważnych i znaczących dla branży wydarzeń. 


» Polska nr 1 w okiennej Europie

Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z Polski wywindował naszych producentów na czołowe pozycje w europejskim rankingu przedsiębiorstw tej branży (dowiedz się więcej).

» Monter stolarki budowlanej – ważny etap do wprowadzenia zawodu ukończony.

Długi proces starań branży stolarki budowlanej o utworzenie zawodu montera stolarki budowlanej zakończył się sukcesem. Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwalifikowało go do zawodów szkolnictwa wyższego, a w kwietniu br. opublikowało podstawę programową nauczania tej profesji (dowiedz się więcej).

» Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie

W sierpniu 2017 roku firma Guardian Industries zatwierdziła inwestycję w kolejną fabrykę w Częstochowie, a w październiku 2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie budowy drugiej huty szkła Guardian w Częstochowie (dowiedz się więcej). 

» Rusza program rządowy pn. Czyste Powietrze

Od września 2018 roku można składać wnioski o dofinansowanie termomodernizacji, a także wymiany okien i drzwi w domach jednorodzinnych w ramach nowego programu rządowego „Czyste powietrze”. Na walkę ze smogiem rząd zamierza wydać 130 mld. zł (dowiedz się więcej). 

» MACO i HAUTAU łączą siły

Grupa MACO poinformowała, że w połowie czerwca 2018 roku nabyła 75% udziałów HAUTAU – niemieckiej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do dużych przeszkleń, a zwłaszcza systemów przesuwnych (dowiedz się więcej).

» ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB S.A.

Z roku na rok wśród największych graczy na rynku zauważyć można rosnącą liczbę akwizycji przedsiębiorstw. Korzyści wynikające z tego typu przejęć ponownie wykorzystała firma ASSA ABLOY (dowiedz się więcej).

» IX Kongres Stolarki Polskiej zakończony rezolucją + Nowe władze Związku POiD

W IX odsłonie Kongresu wzięło udział ponad 250 osób. Wiodącym tematem stała się termomodernizacja budownictwa, a efektem prowadzonych w tym zakresie rozmów było przyjęcie rezolucji, która określa przyszłe kierunki działań Związku POiD (dowiedz się więcej).

W dniu 18 maja 2018 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i służyło podsumowaniu działalności organizacji w latach 2014-2018, wyborowi nowych władz Związku i rozmowom o dalszych kierunkach aktywności POiD (dowiedz się więcej).

» Otwarcie nowej siedziby D+H

26 kwietnia 2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby D+H Polska we Wrocławiu. Obiekt, łączący funkcje biurową i magazynową, obejmuje najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych (dowiedz się więcej).

» NewCo – nowy globalny gracz na rynku polimerów. Strategiczne wydarzenie w historii REHAU

6 września 2018 roku, po prawie dwuletnim okresie rozmów i negocjacji, REHAU AG podpisał umowę przejęcia firmy MB Barter & Trading. Obie firmy połączą siły i staną się bardzo silnym graczem na rynku polimerów. To bardzo ważne i strategiczne wydarzenie w historii REHAU (dowiedz się więcej).

» Inwestor z Arabii Saudyjskiej wybuduje w Polsce fabrykę profili aluminiowych

APCO, firma należąca do biznesmena z Arabii Saudyjskiej, planuje zainwestować w Jędrzejowie (województwo świętokrzyskie) około 80 mln złotych. Na początek zatrudnienie znajdzie około 40 osób, ale docelowo może powstać nawet 200 nowych miejsc pracy (dowiedz się więcej).

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Drzwi przesuwne SMART-SLIDE – efektywna i bezproblemowa produkcja

Drzwi przesuwne SMART-SLIDE – efektywna i bezproblemowa produkcja

Drzwi przesuwne smart-slide zostały zaprojektowane tak,...

Wschodni Klaster Budowlany zmienił się w Polski Klaster Budowlany

Wschodni Klaster Budowlany zmienił się w Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany, a do niedawna Wschodni Klaster...

Aluminiowe drzwi wejściowe ALU SMART

Aluminiowe drzwi wejściowe ALU SMART

Każdy, kto szuka wysokiej jakości, doceni aluminiowe...

GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

Polski oddział GEALAN od kilku lat organizuje konkurs...

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Marka Aluprof uzyskała Deklaracje Środowiskowe III-go...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria