Rośnie jakość wyrobów budowlanych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, zmniejsza się ilość nakazu działań naprawczych względem kontrolowanych wyrobów budowlanych.  


Branża budowlana to z pewnością jedna z najważniejszych sił napędowych polskiej gospodarki. Dbanie o wysoką jakość produktów na polskim rynku leży nie tylko w interesie producentów, ale także Państwa. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przedstawił sytuację rynku wyrobów budowlanych w Polsce opartą o blisko 1600 wykonanych kontroli (dotyczących 4 tys. produktów), z czego 80% z nich odbywało się u sprzedawcy.

Tego typu kontrole odbywają się dwutorowo. Z jednej strony sprawdzane są wszystkie dokumenty, których zgodność z zapisami norm i przepisami prawa musi zapewnić wprowadzający wyrób na rynek (producent, dystrybutor). Z drugiej natomiast przeprowadzane są specjalistyczne badania i testy fizycznych próbek wyrobów w akredytowanych laboratoriach lub jednostkach oceny technicznej – mówi Zdzisław Maliszewski, Członek Rady Wyrobów Budowlanych, Doradca Związku Polskie Okna i Drzwi.

 
Plan prowadzonych kontroli jest sporządzany w oparciu o wyniki kontroli formalnych, skarg z rynku, a także wyników badań pobranych próbek. Na tej podstawie ustalane są grupy wyrobów stanowiące priorytety do kontroli w danym roku kalendarzowym.Prowadzone kontrole oraz skuteczna egzekucja kar znacząco przyczyniły się do poprawy jakości wyrobów budowlanych dostępnych na naszym rynku. Jak wynika z powyższego zestawienia, rok do roku spada procent wskazywanych działań naprawczych, co można odczytywać jako rosnącą jakość wyrobów. System podlega ciągłemu doskonaleniu, dzięki czemu możemy spodziewać się, że produkty budowlane dostępne na rynku będą coraz wyższej jakości.

#stolarka_otworowa, #kontrola_produktow, #jakosc_produktow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Jednopunktowe zamki z cicho pracującym zaczepem magnetycznym

Jednopunktowe zamki z cicho pracującym zaczepem magnetycznym

W ofercie NOVET pojawiły się jednopunktowe zamki...

Wpuść więcej światła i powietrza

Wpuść więcej światła i powietrza

Często złe samopoczucie przypisujemy zmianom ciśnienia...

Jak przygotować okna do badań laboratoryjnych?

Jak przygotować okna do badań laboratoryjnych?

Zgodnie z wymaganiami norm badawczych, okno do badań...

Elektroniczna klamka Winkhaus do drzwi wewnętrznych

Elektroniczna klamka Winkhaus do drzwi wewnętrznych

System Winkhaus blueSmart posiada szeroki asortyment...

Niezwykły park maszynowy na targach GLASS

Niezwykły park maszynowy na targach GLASS

Ekspozycja najnowszych maszyn i urządzeń do transportu...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria