| Wyświetleń:2833

Fensterbau Frontale – czerwcowe targi bez europejskich dostawców systemów

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EPPA rezygnuje z udziału w Fensterbau Frontale

fot. Fensterbau Frontale

EPPA rezygnuje z udziału w Fensterbau Frontale


Europejskie Stowarzyszenie Producentów Okien z Tworzyw Sztucznych i Pokrewnych Wyrobów Budowlanych (EPPA), jego członkowie i współwystawcy rezygnują z udziału w tegorocznym Fensterbau Frontale, który niedawno został przeniesiony na czerwiec 2020 r. Główni gracze na europejskim rynku profili z tworzyw sztucznych zgadzają się, że obecny kryzys COVID 19 na to nie pozwala.


W poniedziałek 9 marca 2020 r. kierownictwo targów poinformowało branżę profili okiennych z tworzyw sztucznych, że Fensterbau Frontale odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2020 roku. Powodem odroczenia jest obecny kryzys związany z koronawirusem, który dotyka nie tylko Niemiec, ale cały świat. 

Decyzja wiodących w Europie targów stolarki okiennej i drzwiowej ma szczególny wpływ na branżę. Z tego powodu przemysł intensywnie zajmował się w ostatnich dniach bieżącą sytuacją i możliwymi skutkami pandemii COVID 19. Ponieważ przyjmuje się, że szczyt ekspansji jest jeszcze przed nami, nie ma pewności, czy w ogóle można utrzymać alternatywną datę w czerwcu.  

Odmowa wiodących dostawców systemów


Jak informuje EPPA, te rozważania i ich wyniki pozwalają na wyciągnięcie tylko jednego wniosku: odwołanie udziału w targach. Oznacza to, że ani Stowarzyszenie EPPA, ani Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Systemów Okien z Tworzyw Sztucznych (Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme) jako współwystawcy, ani jego członkowie aluplast, Deceuninck, Gealan, Rehau, Salamander, Schüco, Rehau i Veka, a ponadto profine nie będą reprezentowani w Norymberdze w czerwcu 2020 roku. 

Ze względu na napiętą sytuację, data czerwcowa jest bardzo mało prawdopodobna, więc należy znaleźć nową, alternatywną datę w bardziej odległej przyszłości – podkreśla Charlotte Röber, dyrektor zarządzająca EPPA.


Branża pozostaje zdolna do działania


Pomimo odwoływania imprez i spotkań, branża pozostaje zdolna do działania. Dzięki cyfryzacji stowarzyszenie i jego europejska sieć nadal pracują nad tematami będącymi przedmiotem codziennego zainteresowania – w przypadku EPPA dotyczy to obecnie w szczególności pewności prawnej w zakresie fabrycznego recyklingu materiałów w Europie. 

Mimo że pracownicy instytucji europejskich, podobnie jak my, nie są obecnie osiągalni w przypadku bezpośrednich spotkań, kontynuujemy naszą pracę za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i łączy wideo. W tym samym stopniu europejska strategia recyklingu będzie nadal realizowana w Niemczech, Francji i Polsce – mówi Charlotte Röber. 


#fensterbau_frontale, #EPPA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zwiększone możliwości magazynowania profili oraz...

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie przyniosła...

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

Okucia do profili aluminiowych AXOR ALU łączą...

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Nawet najbardziej ostrożne obchodzenie się z profilami...

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

W pięciu zabawnych filmikach firma SIEGENIA prezentuje...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria