| Wyświetleń:9014

II edycja Raportu Lista 1000!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

okładka II edycji RAPORTU LISTA 1000

fot. oknonet.pl

okładka II edycji RAPORTU LISTA 1000


Spis treści _1

fot. oknonet.pl

Spis treści _1

Spis Treści_2

fot. oknonet.pl

Spis Treści_2

ZAMÓW

- Liderzy dynamiki w latach 2007-09?
- Kto urósł, kto spadł?
- Liderzy sektorów i województw?

- Jaki udział w rynku ma Aereco, Veka, Ponzio, Winkhaus, Hoppe, G-U, Otlav, Wilka, Secil, Semperit, Landzberg, Veyna, Somfy, Nice, DLH i wielu innych?
- Zobacz badania sektorów:
Systemy PVC  i ALU-STAL 
Klejonki/drewna 
Okuć obwiedniowych 
Klamek okiennych i drzwiowych
Zawiasów okiennych i drzwiowych
Zamków/wkładek okiennych i drzwiowych 
Uszczelek okiennych i drzwiowych
Nawiewników okiennych
Wzmocnień do systemów PVC 
Wypełnień i płyt (do drzwi)
Automatyki/napędów do osłon i bram

II Edycja Raportu Listy 1000 jest kolejnym krokiem portalu oknonet.pl w stronę transparentnego, holistycznego przedstawienia branży stolarki budowlanej. To już nie tylko analizy finansowe branży, to również zbiór unikalnych badań, przedstawiających udział w rynku dostawców poszczególnych podzespołów do produkcji stolarki. Dowodem na nasze zaangażowanie w ten projekt i jego rzetelność może być chociażby ilość przebadanych przez nas firm z branży: ponad 600! Raport Lista 1000 jest to źródło wiedzy o branży, którego na rynku zawsze brakowało.

SPRZĘŻENIE ZWROTNE

Czy tak poważne wydawnictwo, jak RAPORT LISTA 1000, może mieć coroczny podtytuł, jak jakiś telewizyjny serial? Właściwie... dlaczego nie? W takim razie druga edycja powinna się nazywać SPRZĘŻENIE ZWROTNE i zamiast teoretycznego wyjaśniania w czym rzecz, podamy kilka przykładów.

Koncern Rehau,  bazując na wcześniejszych, mizernych próbach statystycznego opisu branży, “nie palił” się, aby zdradzać nam rzeczywistą wielkość produkcji tłoczni w Polsce. Nie mając więc innej możliwości, w I edycji Raportu przedstawiliśmy nasz szacunek. Okazało się jednak, że zaniżyliśmy wartość produkcji prawie trzykrotnie, co przyczyniło się do pewnych problemów koncernu w relacjach z ich kontrahentami. I tu w tym miejscu, przepraszam w imieniu swoim i redakcji, za naszą pomyłkę. Nie było w tym, żadnej premedytacji, raczej wstyd nam za “roztrzał” danych. Jednak dzięki tej “wpadce” doszło do sytuacji bez precedensu w branży. Rehau, doceniając nasz wysiłek, zdecydował o zmianie swojej polityki informacyjnej i podał nam precyzyjne dane. Ogromnie się z tego cieszymy i bardzo dziękujemy.

Kolejnym przykładem jest decyzja firmy Fimtec o ujawnieniu swoich wyników. “Naciskaliśmy” na nich od lat i jest to w pewnym sensie ukoronowaniem naszych redakcyjnych starań i potwierdzeniem słuszności naszej drogi.  Wracając do koncernów, trzeba będzie wzbogacić swój obraz branży o nowy-stary podmiot, mianowicie ANWIL. Rzadko się o nim wspomina, tak jak rzadko zauważa się powietrze niezbędne do życia. Firma sprzedaje półprodukt do tłoczenia profili PVC za kwotę przekraczającą 1,126 miliarda złotych! (z czego 467 mln na eksport). W tym roku nie udało nam się jeszcze zweryfikować, jaki procent z tej wielkości dotyczy stricte naszej branży. Zostawiamy więc w Liście całą tą wartość, a z ciekawością pochylimy się nad sprawą podczas prac nad III edycją. A niech kwintesencją “sprzężenia zwrotnego” będzie nasz dziennikarski “uśmiech” do zarządu ANWIL S.A. o pomoc w policzeniu rynku granulatów w sektorze stolarki.

Reasumując, schodzą do nas z rynku coraz dokładniejsze informacje, dzięki czemu możemy zadać kolejne, bardziej precyzyjne pytania, dzięki temu uzyskujemy kolejne, dokładniejsze informacje, co w rezultacie daje kolejne dokładniejsze pytania. I tak przez kolejne lata razem będziemy tworzyć publikację, która już dziś jest unikalna na skalę świata.


ZAMÓW

Jeśli macie jakieś wątpliwości, to… pytajcie! Jesteśmy do Waszej dyspozycji (link do oknonas).

pozdrawiamy
redakcja oknonet.pl
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!