Podsumowanie targów Fensterbau Frontale 2016

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Polskim (lub polskim przedstawicielstwom zagranicznych przedsiębiorstw) uczestnikom niedawno zakończonych targów Fensterbau Frontale w Norymberdze zadaliśmy identyczne dwa pytania, co uczestnikom targów BUDMA (zobacz) – może będzie to stanowić dodatkowe, ciekawe porównanie zaprezentowanych nowości i odczuć potargowych. 

» Jakie nowości/ciekawe rozwiązania zaprezentowali Państwo na targach?
» Czy udział w tegorocznej edycji spełnił Państwa oczekiwania?

Idencom Polska:
Ad.1. W Norymberdze zaprezentowaliśmy kolejny czytnik z rodziny Inside do integracji z drzwiami.  Tym razem jest to RFID, czyli istnieje możliwość otwierania drzwi wszystkimi już istniejącymi transponderami typu: kluczyki samochodowe, karty, breloki itp. Kolejna nowością jest produkt BioInterhome czyli domofon z czytnikiem linii papilarnych działający w systemie Wi-Fi. Dzwonek domofonu można odbierać na tel. komórkowym, można się live komunikować, jak również obserwować poprzez kamerę, co  się dzieje przed naszymi drzwiami.

Ad.2. 
Nie tylko spełnił, ale nawet przerósł nasze oczekiwania. Ogromne zainteresowanie naszymi rozwiązaniami utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy we właściwym kierunku. Mieliśmy możliwość spotkania się z naszymi polskimi klientami na europejskim terenie. Była okazja do prezentacji nowości na skale światową. 

Sokółka Okna i Drzwi:
Ad.1. Podczas tegorocznych targów mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze nowe stoisko wzbogacone o produkty z serii SMART. Były to m.in. okno PURO podłączone do systemu Tahoma, z opcją automatycznego uchylania, czujnikiem dymu, kontaktronem oraz z zamontowanym refleksolem firmy SELT (model ZiiiP 120) z czujnikiem nasłonecznienia, a także drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz Thermo 80 z przezierną szybą SONTE. W naszej ofercie tradycyjnie nie zabrakło także rozwiązania dla osób zainteresowanych stolarką drzwiową. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy wspólnie z suwalskim producentem, firmą CAL, m.in. ekspozycję drzwi zewnętrznych z biometrycznym czytnikiem linii papilarnych, prezentowanych po raz pierwszy w sękatej okleinie dębowej z czarnym szkłem lacobel.

Ad.2. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu targów. Zaprezentowane przez nas produkty spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dotyczy to szczególnie drzwi przesuwnych typu HS i EcoLine. Uwagę przyciągała również prezentacja produktów typu SMART. Liczymy na to, że kontakty, które udało nam się pozyskać w czasie targów, przełożą się na długofalową współpracę z nowymi partnerami handlowymi. Targi były również okazją do obejrzenia produktów innych wystawców. Cieszymy się, że nasze produkty wyróżniają się wysoką jakością. 

VETREX:
Ad.1. Na targach prezentowaliśmy topowe produkty z oferty Vetrex, odpowiadające na aktualne oczekiwania architektów i inwestorów poszukujących oryginalnych rozwiązań, takie jak: okna V82 Black Design i V82 Modern Design, nasze flagowe okno V90+ oraz propozycje nowoczesnych, energooszczędnych drzwi wejściowych dedykowanych do budownictwa jednorodzinnego. W tym roku zwracamy się również w stronę bezpieczeństwa, o czym jednak dokładniej opowiemy naszym polskim nabywcom podczas tegorocznych Targów „Dom i otoczenie" w Katowicach.

Jeszcze jednym, z popularnych produktów, doskonale wpisującym się w aktualny trend wielkogabarytowych przeszkleń, które prezentowaliśmy podczas targów Fensterbau Frontale, było okno Vetrex Slide 82. Okazało się, że Vetrex rozumie potrzeby współczesnego inwestora, umożliwiając mu nie tylko zakup nowoczesnej stolarki przesuwnej w imponujących rozmiarach, zachowującej korzystne parametry izolacji cieplnej, ale też zdaje sobie sprawę z wciąż rosnącej popularności automatyzacji, wykorzystywanej między innymi do sterowania skrzydłami, którą również ma w swojej ofercie. 

Niesłabnącym nurtem, wykorzystywanym przez producentów, który zauważyć można było podczas targów, jest komfort użytkowania stolarki, rozumiany z jednej strony jako możliwość poruszania skrzydłem w sposób niewymagający większych nakładów siły, z drugiej – jako wciąż rosnącą popularność rozwiązań związanych z tzw. inteligentnym budynkiem. 

Ad.1. Podczas targów firma DECCO zaprezentowała m.in. dwie nowości: systemy Decco 83 i Decco 82. Oba profile wzbudziły zainteresowanie zwiedzających. System Decco 83 zebrał wiele pochwał za właściwości termiczne i akustyczne oraz za wzmocnioną konstrukcję i design. 7-komorowy system z trzecią uszczelką (środkową) daje możliwość zastosowania wielu rodzajów pakietów szybowych o grubości od 23 do 55 mm. Połączenie termoizolacyjności z estetyką to niepodważalne walory tego profilu, które dostrzegli odwiedzający nasze stoisko goście. System Decco 82 zwrócił uwagę nowoczesnym, ascetycznym designem oraz uniwersalnymi właściwościami. Profil pozwana na zastosowanie szerokiej gamy pakietów szybowych w tym pakietów specjalnych: ciepłych, dźwiękochłonnych i bezpiecznych. System jest niezwykle stabilny, za sprawą poszerzonej komory wzmocnień, zwiększającej sztywność okien. Oprócz tych nowości, firma Decco zaprezentowała na targach w Norymberdze znane i uznane systemy Decco 71 oraz Thermicco. 

Ad.2. Udział w targach Fensterbau Frontale 2016 był dla nas okazją do zaprezentowania oferty firmy szerokiemu gronu odbiorców, ale przede wszystkim do spotkań z naszymi klientami. Stoisko DECCO odwiedzili przedstawiciele firm z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Turcji, krajów bałkańskich, Ukrainy i Rosji. Nawiązaliśmy wiele interesujących kontaktów, które mają szansę zaowocować nowymi kontraktami. Przez cztery dni trwania targów nasze stoisko odwiedziło kilkaset osób – w tym przedstawiciele firm z Europy Zachodniej i Azji. Z pewnym zaskoczeniem przyjęliśmy fakt, że jesteśmy jedynym producentem profili PVC, reprezentującym na targach Europę Środkowo-Wschodnią. Była to miła niespodzianka, którą – mamy nadzieję – dobrze wykorzystaliśmy. Liczymy na to, że po targach, tak dobre produkty jak profile Decco, zyskają uznanie w kolejnych krajach świata. 

Ad.1. Tak naprawdę premiery nowoczesnych rozwiązań w naszych produktach będą miały miejsce od drugiego kwartału bieżącego roku. Podczas targów zaprezentowaliśmy rozwiązania oparte o Gealana 8000, 9000, system drewniany IV68, system drewno-alu IV78 oraz okna aluminiowe oparte na systemie Aluprof MB 86. Bardzo wysokim zainteresowaniem cieszyły się okna drewniane i już na dzień dzisiejszy wiemy, że sama impreza skutkować będzie owocnymi dla naszej firmy kontraktami.

Ad.2. Z edycji na edycję jesteśmy coraz bardziej zadowoleni. Dzięki jakości naszych produktów jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalną marką. Klienci mają coraz większe oczekiwania względem produktów, które adaptują się z nowoczesnym budownictwem. Kluczową rolę pełni również obsługa klienta na poziomie premium, co komunikowali nam nasi bieżący klienci oraz wszyscy nowi zainteresowani współpracą.

ALUKON KG:
Ad.1. ALUKON w trakcie trwania targów pokazał międzynarodowej publiczności wiele nowości, wśród których najistotniejsze to: nowa koncepcja boczka do rolet zewnętrznych pozwalająca na szybszy, bardziej elastyczny montaż; nowy profil 52 mm z lepszą o 20% zwijalnością; tekstylna przesłona przeciwsłoneczna ZipTex.2 z wieloma nowymi atrybutami (m.in. powierzchnia 18m² w jednym elemencie); AK-Flex i AK-Reno jako nakładana skrzynka okienna do nowego budownictwa wykonana z piany posiadająca wysokie wartości akustyczno-energetyczne.

Ad.2. Targi przekroczyły pod kątem ilości odwiedzających w pełnym wymiarze nasze oczekiwania.

Ad.1. W naszych poszukiwaniach skupiamy się przede wszystkim na komforcie użytkowania, dlatego większość zaprezentowanych przez nas nowości dotyczy właśnie tego aspektu. W obszarze okuć obwiedniowych TITAN zaprezentowaliśmy system vent secure – zapewniający funkcję mikrowentylacji przy zachowaniu wysokiej klasy bezpieczeństwa (do RC2) oraz szczelne zabezpieczenie okna także podczas silnego deszczu. Przedstawiliśmy również dalsze udoskonalenia w grupie produktów do konstrukcji przesuwnych PORTAL – m.in. system amortyzacji SOFT CLOSE oraz rozwiązania z niskim progiem ECO PASS – dostępne do kolejnych systemów profili. 

Wśród najciekawszych nowości do okien aluminiowych na uwagę zasługuje kryte okucie ALU axxent24+ do profili aluminiowych z rowkiem okuciowym 16 mm (PVC). Natomiast wśród okuć do drzwi – zasuwnica wielopunktowa KFV AS3600 wyposażona w nowe możliwości, w tym moduł automatycznego napędu, skaner odcisków palców oraz możliwość obsługiwania za pomocą aplikacji SI Comfort App., dzięki czemu może stanowić ona integralną część inteligentnego domu. Ta ostania funkcja stanowi kolejny wyróżnik wielu naszych nowości – możliwość obsługiwania za pomocą mobilnej aplikacji, korzystając z sieci WLAN w ramach całościowego systemu zarządzania budynkiem.

Ad.2. Każda możliwość spotkania z klientami i wysłuchania ich opinii jest dla nas bardzo ważna. Stoisko tradycyjnie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, co dostarczyło nam wielu okazji do rozmów. Dlatego udział w targach podsumowujemy zdecydowanie na plus.

Ad.1. Na stoisku GEALAN na targach Fensterbau Frontalne 2016 premierowo zaprezentowany został całkowicie nowy system. GEALAN-Kubus® to nowe, świeże spojrzenie na stolarkę okienną. Prosta, ultranowoczesna konstrukcja GEALAN-Kubus® została tak zaprojektowana, że niewidoczne od zewnątrz skrzydło ukryte jest za ramą, a całość ma szerokość zaledwie 100 mm. Identyczną szerokość i kształt ma złożenie ze słupkiem ruchomym. Dzięki temu architekci mogą projektować okna o różnych funkcjach (rozwierno-uchylne, rozwierne ze słupkiem ruchomym, szklenie stale) i od zewnątrz wszystkie będą wyglądać identycznie.

Proste, smukłe krawędzie, całkowity brak listew przyszybowych, wykończenie w sprawdzonej technologii acrylcolor tworzą stylistykę, dzięki której GEALAN-Kubus® idealnie wpisuje się w aktualne trendy stawiające na minimalizm i efektywne doświetlenie wnętrz. Od strony technologicznej GEALAN-Kubus® łączy wszystkie innowacyjne technologie GEALAN takie jak STV® (wklejana szyba), IKD® (wypełnienie materiałem izolującym w ramie), acrylcolor (trwała, kolorowa, zewnętrzna powłoka) i jest w 100% kompatybilny z platformą S 9000. GEALAN-Kubus® to majstersztyk współczesnego design i doskonała technologia dająca szansę producentom stolarki oraz firmom handlowym wejścia na niedostępny dotychczas rynek stolarki drewnianej, aluminiowej czy drewniano-aluminiowej.

Abakus Okna: 
Ad.1. Załoga Abakus Okna S.A. postanowiła wziąć udział w targach Fensterbau Frontale po raz pierwszy. Od lat wiedzieliśmy, że to impreza zrzeszająca pionierów, lecz woleliśmy wówczas poświęcać się zaostrzaniem rygorów jakości, które narzuciliśmy naszym produktom. W tym roku poczyniliśmy jednak tak wiele technologicznych kroków, że nie mogliśmy nie zaprezentować ich klientom i specjalistom z branży odwiedzającym tę prestiżową imprezę. Naszymi perłami w koronie były premierowe produkty, skonstruowane w roku 2015. Do produkcji wdrożyliśmy przełomowe konstrukcje zarówno z PVC, jak i aluminium. Okno bluDECORO wyposażone w nowoczesną i funkcjonalną opaskę glifu, smukłe i dające komfort przestrzenny bluVISIO z wyjątkowym, wąskim słupkiem ruchomym, luksusowe systemy HS oraz aluminiowe drzwi zapewniające prawdziwe bezpieczeństwo – to tylko niektóre z naszych autorskich pomysłów zwieńczone efektem genialnej izolacyjności cieplnej, ciszy i doskonałego designu.

Ad.2. Impreza odbywająca się w Norymberdze dała nam możliwość prezentacji produktów marki Abakus szerszej publiczności, ale na tym korzyści płynące z udziału w niej wcale się nie kończą. Spotkało nas wiele przyjacielskich rozmów, momentów rzeczowej dyskusji i dobijania targów. Mieliśmy wielką przyjemność stanąć pomiędzy naszymi partnerami i analizować wspólnie z nimi postęp technologii i podwyższania się standardów w sektorze stolarki otworowej. Jesteśmy zachwyceni targami odbywającymi się w profesjonalnej atmosferze, merytorycznymi i na bardzo wysokim poziomie wystawienniczym. Dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy.

Ad.1. Prezentowaliśmy oczywiście nowe rodzaje folii.

Ad.2. Ponieważ po raz pierwszy braliśmy udział w tych targach (ja oraz kolega Jacek Żemojtel), nie posiadamy punktu odniesienia, chyba że do „naszej” Budmy lub do zeszłorocznych targów, które miały miejsce w Monachium. Oczywiście targi zrobiły na nas duże wrażenie, cieszy nas obecność wielu naszych rodzimych firm. Mamy nadzieje, że przełoży się to na wyniki :)

Ad.1. Największa nowość to zawias do drzwi aluminiowych Türband Inductio pozwalający na bezprzewodowe przenoszenie sygnałów oraz energii elektrycznej pomiędzy ościeżnicą i skrzydłem w obie strony. Dalej szeroka gama nowych zawiasów drzwiowych rolkowych i wrębowych do systemów profili PVC oraz aluminiowych. Ponadto 20 różnych elementów uzupełniających zawiasy, służących podniesieniu ich własności antywłamaniowych.

Ad.2. Jesteśmy zadowoleni. Odwiedziło nas wielu gości. Trzy czwarte odwiedzających przyjechało z poza granicy. Głównie z Europy Wschodniej. Ogólnie rzecz biorąc, Fensterbau to najbardziej międzynarodowe targi w naszej branży. Tylko tutaj udaje się w ciągu tak krótkiego czasu przyjąć tak wielu odwiedzających i nawiązać tak dużo nowych kontaktów.

DAKO
Ad.1. Prezentowany podczas targów asortyment dostosowano do szczególnych oczekiwań niemieckich odbiorców. Stoisko przyciągało uwagę bramą garażową i drzwiami zewnętrznymi z wiodącej kolekcji HarmonyLine. Produkty cechuje wspólna kolorystyka, spójne wzornictwo i wygląd detali, co pozwala klientom na tworzenie zintegrowanej z wyglądem budynku całości. Podczas imprezy firma zaprezentowała również odrestaurowane, zabytkowe  okno z łukiem i szprosami. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających ekspozycję DAKO były pokazy umiejętności Daniela Mikołajka, Mistrza Europy z 2014 roku w zawodach Football Freestyle. 

Ad.2. Udział w targach Fensterbau Frontale to  dla firmy DAKO, która od lat eksportuje swoje produkty na rynek niemiecki, doskonała okazja do zaprezentowania nowości, spotkania się z dotychczasowymi kontrahentami i nawiązania nowych relacji biznesowych. Niemcy to dla nowosądeckiego producenta strategiczny region, także ze względu na rozpoczętą na początku roku współpracę sponsorską z jednym z czołowych klubów niemieckiej Bundesligi – Borussia Mönchengladbach. 

Ad.1. Podczas targów w Norymberdze zaprezentowaliśmy swoją najnowszą wersję programu – 7.9. Największą zmianą jest nowy panel konstrukcyjny, który został wzbogacony o funkcje programu CAD. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku. Kolejnym, nowym rozwiązaniem jest rozszerzenie możliwości konstrukcyjnych szprosów. Od obecnej wersji możliwe będzie konstruowanie szprosów złożonych z kilku odcinków o różnych kształtach, na przykład łuk-prosta-łuk. Podczas targów prezentowany był moduł Kontrahenci Plus. Umożliwia on wewnętrzną komunikację w firmie między pracownikami poszczególnych działów. Co istotne, to rozwiązanie przyspiesza pracę, a atutem jest możliwość wglądu w historię korespondencji oraz automatyczne przypisywanie pracownikom zadań, powiązanych ze zleceniami.

Innymi, nowymi produktami są Klaes Web Business oraz Web Tracking. Narzędzia te, skierowane do dilerów, którzy mogą sprawdzać online status swoich zamówień oraz ich historię. Do producentów paneli drzwiowych umożliwiających bezpośredni dostęp z Klaes do ich internetowych konfiguratorów oprócz Rodenberg i Obuk dołączyła firma DPI. Producent za pomocą jednego przycisku przechodzi płynnie do konfiguratora paneli drzwiowych danej firmy, konstruuje wypełnienie, wraca potem do programu Klaes wraz z ceną, opisem i ze zdjęciem. 

Ad.1. Podczas tegorocznych targów Fensterbau Frontale DRUTEX zaprezentował swoje najnowsze produkty. Właśnie w Norymberdze miała miejsce premiera najnowszego okna PVC, IgloLight, wyróżniającego się nowoczesnym designem, dużą powierzchnią szklenia i świetnymi parametrami w zakresie energooszczędności, wodoszczelności, odporności na wiatr i przepuszczalności powietrza. Autorski system okienny jest wynikiem wielomiesięcznych prac własnego działu badań i rozwoju i laboratorium badawczego firmy, oraz stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania Klientów i trendy rynkowe. Konstrukcja systemu wykonanego z autorskich pięciokomorowych profili PVC, klasy A, produkowanych wyłącznie z materiału pierwotnego (bez recyklingu), wyróżnia się zaokrąglonym kształtem i harmonijnym wyglądem. Elegancki design IgloLight wyrażony jest smukłymi i wąskimi liniami własnego profilu Drutex i aluminiową klamką środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym o szerokości zaledwie 112 mm (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm). Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie większej powierzchni szyb, w porównaniu do standardowych systemów okiennych. Innowacyjną cechą nowego produktu jest sposób osadzenia i konstrukcji wzmocnienia stalowego wpływającego na wytrzymałość i stabilność okna. Mimo że skrzydło jest o 8 mm niższe od tradycyjnego skrzydła Iglo 5, to komora wzmocnienia zmniejszyła się zaledwie o 3 mm, co potwierdza wysoką jakość i nowatorskie podejście systemu. IgloLight to idealne połączenie eleganckiego wyglądu z komfortem użytkowania i szczelnością rozwiązań. Okno dostępne jest w 33 kolorach barw folii Renolit, co umożliwia dowolną aranżację wnętrz i dopasowanie do zewnętrznego wyglądu elewacji. Walory estetyczne podkreśla również uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy, zaokrąglona listwa przyszybowa dopasowana do kształtu profilu i niski próg balkonowy.

Ponadto, na targach premierę miał najnowszy, własny system rolet adaptacyjnych DRUTEX. Nowe systemy rolet adaptacyjnych własnej produkcji są dostępne w wymiarach 137, 135 i 180 mm. Wszystkie oferowane systemy są w 100% – od skrzyni do lamelek – projektowane i produkowane przez firmę Drutex, aby spełnić wymagania przedsiębiorstwa zarówno w kwestii jakości, jak i wydajności produkcji. Rolety w całości wykonane są z aluminium, dostępne w wybranych odcieniach palety RAL i drewnopodobnych. Pancerz zbudowany jest z profili aluminiowych, wypełnionych pianką poliuretanową. Rolety adaptacyjne Drutex dostępne są już także ze zintegrowaną moskitierą. Istnieje także opcja podłączenia do systemu alarmowego, co umożliwia inteligentne zarządzanie domem.

Ad.2. Tegoroczna wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających. Na ponad 150-metrowym stoisku firmowym gościliśmy setki gości. Targi okazały się świetną okazją do spotkań z obecnymi partnerami handlowymi firmy, jak również nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Drutex, dzięki realizowanej przez nas od kilku lat kampanii marketingowej na rynku niemieckim, stał się już marką rozpoznawalną w branży, a to bardzo ważne w przypadku rozwijania sieci sprzedaży. Liczne spotkania i rozmowy biznesowe przeprowadzone podczas targów pozwalają nam z optymizmem patrzeć na rok 2016.  

PONZIO:
Ad.1. Na nowocześnie zaprojektowanym stoisku wyeksponowano ponad 20 konstrukcji aluminiowych wykonanych w najbardziej zaawansowanych systemach Ponzio. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się drzwi panelowe w systemie Ponzio PE 78N z napędem automatycznym i elektroniczną kontrolą dostępu. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie właśnie na rynku niemieckim. Do nowoczesnych konstrukcji wykonanych w systemie okienno-drzwiowym Ponzio PE 78N HI należą również okno z „ukrytym” skrzydłem, niewidocznym okuciem i klamką bez rozety oraz dwa warianty drzwi balkonowych z niskim progiem: harmonijkowe i jednoskrzydłowe rozwierno-uchylne z ukrytym okuciem i klamką o innowacyjnej konstrukcji i wyjątkowym wzornictwie.

Wśród systemów fasadowych zaprezentowano m.in. ścianę słupowo-ryglową Ponzio PF 152ESG ze szkłem klejonym konstrukcyjnie z wkomponowanym oknem odstawnym równolegle napędzanym siłownikami elektrycznymi. W opinii zwiedzających, interesującym rozwiązaniem były drzwi podnoszono-przesuwne Ponzio SL 1600tt HI – wariant z ruchomym słupkiem dla połączenia narożnego (90°) dwóch ruchomych skrzydeł, który optycznie powiększa przestrzeń i likwiduje widoczny podział konstrukcji.

Ad.2. Bardzo duża liczba gości odwiedzających stoisko Ponzio świadczyła o ogromnym zainteresowaniu naszymi produktami, co zwiększa szanse na rozwój eksportu w tym rejonie. Poza tym, zwiększamy w ten sposób również szanse naszym klientom, którzy produkują gotowe wyroby na jeszcze bardziej efektywną sprzedaż na rynku niemieckim. 

ALURON:
Ad.1. ALURON jako ALU MULTISYSTEMODAWCA zaprezentował nowoczesne rozwiązania w każdym z segmentów stolarki. W segmencie PVC-ALU były prezentowane systemy nakładek aluminiowych na systemy: Veka Soft Line 82, Vekaslide, Kommerling 88 PLUS, Salamander bE82, Salamander bE92 oraz Salamander HST. Z kolei systemy WOOD-ALU reprezentował dobrze znany klientom system Gemini, Nordic, Vella oraz nowa kolekcja paneli drzwiowych Gemini. W kategorii systemów ALU prezentowane były systemy aluminiowe wewnętrzne nieizolowane termicznie (ACS 38, ACS 50) oraz zewnętrzne charakteryzujące się dobrymi parametrami izolacyjnymi (AS 52, AS 75, AS 80US, AS 75P, As 178HS) oraz systemy fasadowe AF 50 i AF 50S. 

Nowością w tej kategorii były systemy: System AS 80US (ukryte skrzydło) przeznaczony jest do okien jedno i wielokwaterowych, w których pożądanym efektem estetycznym jest uzyskanie widoku niewidocznego skrzydła okna z zewnętrznej strony zabudowy; AS 75P to aluminiowa konstrukcja drzwi panelowych wykonana z 3-komorowych profili posiadających bardzo dobre parametry izolacyjne i techniczne. System przeznaczony jest do prefabrykacji drzwi termoizolowanych z naklejanym na całej powierzchni skrzydła panelem; system AS 178HS to połączenie nowatorskich rozwiązań z nowoczesnym designem, tworzące system całoszklanych drzwi podnoszono – przesuwnych nowej generacji. System daje możliwość budowania dużych ruchomych przeszkleń tarasowych z niskim i ciepłym progiem. Jego mechanizmy konstrukcyjne umożliwiają bezpieczne i komfortowe przesuwanie ciężkich skrzydeł, ręcznie lub automatycznie. Zastosowanie okuć renomowanych dostawców pozwala na komfortowe przesuwanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł. 

Ad.2. Udział w tegorocznych targach Fensterbau pozwolił zaprezentować ALURON jako znaczącego producenta systemów aluminiowych oraz firmę mającą rozwiązania do każdego segmentu stolarki okiennej – ALU MULTISYTEMODAWCE. Prezentacja nowości w każdej kategorii świadczy o rozumieniu potrzeb klientów oraz obecnych trendów rynkowych. Targi były doskonałym miejscem do spotkań z obecnymi klientami, którzy przyjechali z całej Europy i nie tylko. Odbyliśmy szereg spotkań z naszymi dobrymi, wieloletnimi Partnerami. Cieszymy się także z wizyty wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoisko po raz pierwszy i zainteresowali się naszą ofertą. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia na kolejnych targach.

Ad.1. Chcieliśmy, aby odwiedzający nasze stoisko poznali całe bogactwo rozwiązań, jakim dysponujemy. Dlatego tym razem postawiliśmy na kompleksową prezentację oferty naszej firmy. Goście mieli okazję obejrzeć zarówno nasze okna, drzwi jak i rolety. Oczywiście nie zabrakło nowości, wśród których znalazł się dedykowany do budownictwa pasywnego system skrzynek nadprożowych Roka-Top 2 RG oraz nowy model rolety SKT Opoterm z zaokrągloną skrzynką. Duże wrażenie na naszych gościach zrobiła technologia V-Perfect oraz okna PVC z okleiną imitującą stolarkę drewnianą w okleinie full color. Zainteresowanie wzbudzały także innowacyjne rozwiązania systemowe sukcesywnie wprowadzane do naszej oferty. Systemy HST, sterowane automatycznie systemy rolet zewnętrznych, drzwi z kontrolą dostępu za pośrednictwem klawiatury numerycznej, okucie Twin Fit, kryte zawiasy – zdecydowanie było co oglądać. Całą ekspozycję uzupełniały drzwi naszej własnej produkcji, w tym nowe modele ekskluzywnych paneli aluminiowych Despiro.

Ad.2. Frekwencja na targach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zainteresowanie naszą ekspozycją było ogromne. Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Mamy nadzieję, że będą one inspiracją do kolejnych spotkań (już poza przestrzenią targową), a być może przerodzą się w długoletnią współpracę. 

Ad.1. Elumatec zaprezentował swoje najnowsze oraz sprawdzone rozwiązania na jednym z największych i najbardziej imponujących stoisk. Można było osobiście przekonać się, jak działa słynne już centrum obróbcze SBZ 151, piła DG 244 czy też zaciskarka EP 124. Nie zabrakło również nowości – swoją światową premierę miało 4-osiowe centrum obróbcze SBZ 122/74. Modułowa budowa, pochylone łoże maszynowe, powiększony zakres obróbczy oraz możliwość dopasowania do najróżniejszych zastosowań – to podstawowe cechy najnowszego produktu elumatec.

Oprócz nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych prezentowano także innowacyjne technologie do ich obsługi. Spółka elusoft przedstawiła udoskonalenia wprowadzone do programu eluCad. Program ten umożliwia szybkie i bezproblemowe tworzenie oraz projektowanie procesów obróbczych. Wiele uwagi poświęcone było uaktualnionemu modułowi „Import 3D”. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na oszczędność czasu i minimalizację  błędów, które mogą pojawić się przy ręcznym programowaniu skomplikowanych obróbek.

Absolutnym hitem Fensterbau Frontale 2016 była premiera innowacyjnej, bezkonkurencyjnej technologii zgrzewania bezwypływkowego profili PCW. Rozwiązanie to opracował i opatentował niemiecki producent – firma Stürtz – którego jedynym dystrybutorem maszyn na Polskę jest elumatec. Zainteresowanie wśród klientów znacznie przerosło oczekiwania kooperantów. Należy podkreślić, że jest to jedyne rozwiązanie tej klasy dostępne na rynku. Co niezwykle istotne, można je zaimplementować na już funkcjonujących w zakładach produkcyjnych liniach zgrzewająco-czyszczących, zachowując przy tym dotychczasową wydajność produkcji.  

Ad.2. Dla firmy elumatec te 4 dni w Norymberdze były intensywnym okresem licznych spotkań i rozmów zarówno z potencjalnymi, jak i dotychczasowymi klientami. Przedstawiciele elumatec z prawie 40 krajów gościli ponad 600 klientów z całego świata, w tym około z 100 z Polski. Targi Fensterbau Frontale są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu firmy, nie tylko w związku z pokazaniem swoich najlepszych rozwiązań, ale przede wszystkim ze względu na pogłębianie relacji z partnerami biznesowymi. Spotkaniom, konstruktywnym rozmowom i biznesowym negocjacjom nie było końca…

Udało nam się dopracować kilka dużych kontraktów i nawiązać rozmowy dotyczące planów na kolejne realizacji. Padło wiele deklaracji, chęci współpracy z nami, z czego jesteśmy niezwykle dumni i cieszymy się, że marka elumatec staje się coraz silniejsza. Liczymy, że i kontynuacja rozmów będzie równie satysfakcjonująca, jak ich dobry początek. Odwiedziliśmy wielu systemodawców, dostawców części, usług serwisowych, przeprowadziliśmy ważne rozmowy z właścicielem i zarządem  firmy na temat intensywnego rozwoju naszego przedstawicielstwa.

Podkreśliliśmy nasze uczestnictwo w targach niezmiernie miłym akcentem, organizując niezapomniany wieczór przy muzyce na żywo, gdzie  radość, uśmiech i duża doza dobrego humoru królowały wśród wszystkich naszych gości do późnych godzin nocnych. Tak liczne zainteresowanie oraz dobrze rokujące rozmowy dają optymistyczną prognozę na kolejne miesiące wytężonej pracy 

Ad.1. Podczas tegorocznej edycji targów Fensterbau Frontale zaprezentowaliśmy na naszym stoisku maszynę NWA.300.7000 wyposażoną w szereg dodatkowych opcji ułatwiających proces okleinowania profili PVC/ALU. Jednymi z nich był system automatycznego pozycjonowania folii oraz głowicy oraz system automatycznego łączenia folii między profilami. Pierwsze rozwiązanie pozwala na precyzyjne umiejscowienie folii względem krawędzi profilu. Drugi omawiany system pozwala na automatyczną zmianę koloru folii bez konieczności zatrzymywania maszyny. Wystarczy, że operator zachowa dystans 30 cm pomiędzy profilami, a maszyna dokona zgrzewu folii we wskazanym miejscu. Należy nadmienić, że system ten nie generuje odpadu profilu. Świat produkcji profili oraz okien dąży do automatyzacji produkcji, dlatego skoncentrowaliśmy się na tym, aby odwiedzającym nasze stoisko przekazać jak najwięcej informacji na temat maszyn z automatycznym rozruchem typu LUNA oraz TITANO. 

Ad.2. Targi Fensterbau Frontale są dla nas najważniejszą wystawą w 2016 roku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, odnotowaliśmy wzrost liczby odwiedzających nasze stoisko. Wśród gości z całego świata znaleźli się nasi dotychczasowi klienci oraz ludzie chcący rozpocząć z nami współpracę. Choć na podsumowania przyjdzie czas, już teraz możemy powiedzieć, że targi spełniły nasze oczekiwania. Wymiernych korzyści po uczestnictwie wystawą możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Ad.1. Obecność na tegorocznych targach Fensterbau Frontale pozwoliła zaprezentować naszym klientom i kontrahentom najnowsze produkty i rozwiązania, które ostatnio zostały wprowadzone do naszej oferty. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza konstrukcja drewnianych drzwi tarasowych HS w wersji „Fit”, która charakteryzuje się delikatniejszą, cieńszą ramą z termicznym niskim progiem. Wybierając tą konstrukcję zyskujemy większą powierzchnię przeszkleń, a tym samym – dopływ większej ilości światła słonecznego. Uznanie osób odwiedzających stoisko zyskały także drewniano-aluminiowe drzwi tarasowe HS w wersji „Vast”. Dzięki zastosowaniu techniki szczotkowania na wewnętrznej części ram uzyskana została subtelnie chropowata struktura podkreślająca naturalne piękno drewna. Kolejnym produktem, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie, było okno drewniano-aluminiowe Record w wariancie Integral. Jest to wyjątkowa konstrukcja charakteryzująca się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego dzięki czemu uzyskujemy efekt wizualny jednej ramy – tak jak w przypadku stałego szklenia. 

Ad.2. Jesteśmy zadowoleni z udziału w Fensterbau Frontale, największych europejskich targach poświęconym oknom, drzwiom i elewacjom. Ogromna ilość nawiązanych kontaktów i zapytania ofertowe, które już do nas spływają, świadczą o tym, że trafiliśmy z naszym asortymentem w gusta zagranicznych inwestorów i produkty faktycznie wzbudziły duże zainteresowanie. Jestem przekonany, że nasza obecność na Fensterbau Frontale znacznie zwiększy ekspansję firmy na rynki zagraniczne 

Ad.1. HELLA Trav Frame – montaż okna w ciepłej ramie okna wraz z zaplanowanym wcześniej miejscem na osłonę przeciwsłoneczną; nowa skrzynka PVC nakładana na okno TOP MINI PLUS. Wprowadzono zmiany techniczne i estetyczne na potrzeby rynku francuskiego, nowe modele markiz oraz pierwsze na rynku oświetlenie w ramionach markiz – oświetlające przestrzeń pod markizą, a nie na jej końcach. Przygotowana została aplikacja na tablety dla firm współpracujących w temacie markiz, która pozwala na danym obiekcie dokonać wizualizacji po zamontowaniu markizy on-line – dobieramy odpowiedni model, szerokość x wysięg, kolor konstrukcji oraz tkaninę i podczas spotkania możemy zaprezentować wizualizację. Zaprezentowaliśmy również nowe rozwiązania sterowania ONYX-HELLA do systemów przeciwsłonecznych, dzięki którym, niewielkim kosztem i bez wymiany silników, dom może stać się inteligentnym – jest to rozwiązanie w trakcie rozwoju/rozbudowy o nowe możliwości oraz kompatybilność ze sterownikami innych systemów w domu inteligentnym.

Ad.2. Oczywiście, a powiem więcej: nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości klientów z Polski. Największe wrażanie na nich robiły: nowoczesny sposobu montażu okien wraz z osłoną przeciwsłoneczną bez mostków termicznych HELLA Trav Frame, nowe modele markiz z oświetleniem oraz sterowanie ONYX. Bardzo wiele pochlebnych słów padało pod adresem designu nowych modeli markiz oraz programu do wizualizacji on-line. Dużym zainteresowaniem cieszyło się sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi ONYX – bez kosztownej inwestycji w napędy radiowe do żaluzji, rolet czy markiz można swobodnie sterować osłonami z dowolnego miejsca na świecie – jedyny warunek jest taki, aby był dostęp do Internety.

Ad.1. Innowacje i nowości motywem przewodnim stoiska EXTE na targach Fensterbau Frontale 2016 w Norymberdze. Budynki niskoenergetyczne czy nawet pasywne wymagają szczególnych rozwiązań. Nowa, opatentowana konstrukcja prowadnic PCW i ALU do rolet EXTE EliteXT z rewizją zewnętrzną, ze specjalną docieploną komorą prowadnicy znacząco poprawia termikę w przestrzeni około montażowej. Duże przeszklenia i osłony zewnętrzne z nimi zabudowane to konieczność. Sposób zabudowy okien z roletami, czy coraz częściej z żaluzją zewnętrzną w skrzyni nadstawnej, można zamontować bezpiecznie pod względem statycznym. System statyki w wersji EXTE nie ma sobie równych. Specjalna konstrukcja konsoli statycznej zapewnia poprawne zamocowanie okna w sposób mechaniczny z zachowaniem wymogów termicznych oraz łatwe dla montera kotwienia okna do nadproża. Nowy profil rewizji zewnętrznej, nowe listwy parapetowe oraz nowa koncepcja dekorów w płaskich listwach okiennych to koleje i nie wszystkie propozycje EXTE tych targów.

Ad.1. Udział EXTE w targach oceniamy bardzo dobrze. Mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowo dużo zwiedzających, zarówno naszych partnerów handlowych, potencjalnych partnerów jak i takich, których dopiero poznaliśmy na stoisku.

Ad.1. The Power of Unity. Pod takim hasłem zaprezentowaliśmy swoją ofertę. Naszym przesłaniem jest kompleksowość – rozwiązania na każdą sytuację montażową. Naszą siłą jest pełny system montażowy, nie zaś wybiórcze produkty, którymi szczyci się konkurencja. Bez najmniejszego zawahania możemy powiedzieć, że dysponujemy wiedzą i produktami na absolutnie każdą, najtrudniejszą choćby sytuację związaną z montażem okien. To niezbity dowód dlaczego warto grać z nami w jednej drużynie.

Oto opis kilku prezentowanych nowości produktowych w ofercie illbruck 2016: SP925 Powłoka uszczelniająca – płynna, paroizolacyjna membrana okienna tj. w funkcji paroszczelnej folii w złączu. Zastępuje wewnętrzną folię okienną w obrębie systemu „illbruck i3”. Umożliwia hermetyczne izolowanie kotew na skomplikowanych geometrycznie podłożach, gdzie uszczelnianie folią jest problematyczne; SP351 Klej do montażu okien – klinowanie iniekcyjne, które spełnia wymóg klas antywłamaniowości RC2 i RC3. Nadaje się również do montażu parapetów z dowolnych materiałów, jak również klejenia folii EPDM z polistyrenem EPS/XPS w dolnym złączu okiennym. FX760 Kotwa zabezpieczająca – jeśli montaż okien objęty jest specjalnymi wymaganiami projektowymi (zabezpieczenie przed wypadnięciem okna), przy jednoczesnym zachowaniu szczelności wielofunkcyjnej taśmy rozprężnej TP652 w systemie illbruck MOWO, wówczas stosujemy tę płaską kotwę FX760. Kotwa może być także stosowana przy taśmie rozprężnej i montażu w murze. To zabezpieczenie okna w warunkach specjalnych – zabezpiecza przed wypadnięciem do 2,8kN/1 kotwę).

Ad.1. Szczególny nacisk zdecydowaliśmy się położyć na bezpieczeństwo procesów produkcyjnych, sprawne zarządzanie przepływem produkcji oraz nowatorskie rozwiązania logistyczne. Z uwagi na to, że producenci okien zwracają coraz większą uwagę na aspekt estetyki naroży, w naszej ofercie targowej znalazła się sterowana przez serwo-osie, posiadająca zderzak wewnętrzny, zgrzewarka, która bezproblemowo może sprostać tym oczekiwaniom. Stająca się coraz bardziej popularna i której efektem są okna o nadzwyczaj atrakcyjnym wyglądzie – technologia zgrzewania w systemie dwustronnego HFL’a, była powodem, który skłonił nas do zaprezentowania Państwu specjalnej zgrzewarki. Tutaj wynalazcy Urbana zastosowali pionierską technologię obustronnego zgrzewania HFL, gdzie do tej pory tego typu zgrzewanie możliwe było tylko z jednej strony. Podczas targów mieliśmy okazję zaprezentować Państwu także inną technologię zgrzewania, a mianowicie zgrzewanie w nowej technologii Q-Form, czego wynikiem jest najwyższa jakość zgrzewów przy zachowaniu maksymalnej wydajności maszyn, niskich kosztach eksploatacji linii oraz jej rozsądnej cenie. Dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic z nożami ograniczającymi wypływkę po obwodzie profila osiągamy najwyższą jakość naroży z bardzo cienkim, niewidocznym zgrzewem.

Istotnym technologicznym udoskonaleniem Urbana, ważącym na zdolności dostosowywania się pod wybrane takty czasowe, była tzw. opcja „Speed”, zastosowana w wysoce zaawansowanej linii produkcyjnej, składającej się ze zgrzewarki i oczyszczarki numerycznej, tutaj dodatkowo rozszerzyliśmy jeszcze paletę specjalnych agregatów, gdzie istnieje możliwość wielokrotnego zbrojenia do 26 pojedynczych narzędzi i pracy linii w czasie 60, 90 lub 120 sekund na 1 element okienny. Trafnym posunięciem w gusta klientów okazało się zaprezentowanie dwugłowicowej oczyszczarki, która jest dedykowana do szybkiej obróbki ram okiennych. Sensownie i systematycznie przyporządkowane narzędzia oraz dowolnie programowalne sterowanie CNC na bazie Windows zapewniają krótkie czasy przebiegu. Wielkim postępem technicznym był zastosowany w centrum tnąco-obróbczym do PVC SCHIRMER, 8-osiowy moduł „ORBIT”, który umożliwia jednoczesną obustronną obróbkę profili. Na dwóch modułach liniowych 4 osiowych w kształcie półksiężyca zamontowana po dwa silniki, dzięki czemu możliwa jest do osiągnięcia każda pozycja wiercenia i frezowania w zakresie od 0° do 360°.

Ad.2. Trwające już od kilkudziesięciu lat dążenie do perfekcji w jakości i kombinacji zawsze nowatorskich pomysłów wraz z filozofią indywidualnego podejścia do klienta, są decydującymi zaletami przy wprowadzaniu  nowych produktów, jak i  udoskonalaniu już tych obecnych na rynku. Klienci Urbana mogą być pewni, że ich partner i doradca w zakresie maszyn zaoferuje im tylko dojrzałe rozwiązania i to jest naszym kluczem do sukcesu i przepisem na zdobywanie coraz to szerszej rzeszy klientów. 

Ad.1. Motywem przewodnim tegorocznej prezentacji firmy Schüco Polymer Technologies KG był zupełnie nowy system okienno-drzwiowy z PVC: Schüco LivIng, który oferuje jeszcze więcej korzyści zarówno producentom, jak i użytkownikom ostatecznym. Pod nazwą Schüco LivIng kryje się technologia, która oferuje producentom maksymalną prostotę obróbki przy dużej swobodzie wykonywania dowolnego typu okien, zaś użytkownikom ostatecznym – komfort i bezpieczeństwo, dzięki doskonałym parametrom użytkowym. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również inne nowości pod znakiem Schüco, jak na przykład okno o konstrukcji skandynawskiej czy poszerzona gama ekskluzywnych metalicznych odcieni wykończenia powierzchni AutomotiveFinish.

System okienno-drzwiowy Schüco LivIng stanowi kompleksową odpowiedź na rosnące wymagania branży, zarówno pod względem racjonalności produkcji, uniwersalności zastosowań, jak i właściwości technicznych. Cechuje się dobrze znaną z innych ultraciepłych systemów Schüco siedmiokomorową budową oraz głębokością zabudowy 82 mm, co oznacza możliwość wstawiania dwukomorowych szyb specjalnych o grubości nawet do 52 mm. Dzięki starannie opracowanej geometrii komór i jeszcze głębszemu osadzeniu szyby współczynnik przenikania ciepła dla ramy ze skrzydłem w standardowej wersji o szerokości czołowej 120 mm z trzema płaszczyznami uszczelnień (MD) osiąga doskonałą wartość Uf=0,96 W/m²K. W ten sposób firma dostarcza rozwiązania, które może być stosowane w budownictwie niskoenergetycznym lub nawet pasywnym. 

Innowacją, którą docenią zwłaszcza producenci, jest technologia „Twin system”, przewidująca stosowanie identycznych skrzydeł, słupków, poszerzeń, listew przyszybowych i innych elementów wyposażenia, zarówno w przypadku wersji z dwoma (AS), jak i trzema płaszczyznami uszczelnień (MD). Przekłada się to na większą elastyczność produkcji, znaczne uproszczenie procesu obróbki, a także zmniejszenie stanów magazynowych. Pomimo swojej prostoty system Schüco LivIng wyróżnia się wysoką kompleksowością, która daje wiele możliwości produkcyjnych, dzięki szerokiemu wyborowi aż 40 profili. To pierwszy przypadek, w którym nowa, kompletna platforma systemowa wraz z wszystkimi komponentami jest dostępna już od pierwszego dnia jej premiery! W systemie Schüco LivIng zastosowano ponadto po raz pierwszy w historii rewolucyjne termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Zgrzewana wraz z profilem uszczelka z nie wymagającymi dalszej obróbki, miękkimi narożami, wykazuje maksymalną elastyczność i odporność na odkształcenia, gwarantując zachowanie doskonałych parametrów okna w bardzo długim czasie. 

Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się także nowe okno Schüco Alu Inside Nordic, łączące w sobie opatentowaną technologię łączenia PVC-U ze wzmocnieniem aluminiowym i estetykę typową dla tradycyjnych okien skandynawskich. Dostępne opcje otwierania na zewnątrz obejmują mechanizmy okuć rozwiernych, wychylnych, boczno-rozwiernych, górno-rozwiernych i górno-rozwiernych typu Top-Swing, które znacznie ułatwiają utrzymanie szyb w czystości. Trzy płaszczyzny uszczelnień i 11 komór powietrznych zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie Uf=0,87 W/m²K, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w najsurowszych warunkach klimatycznych. Doskonały dostęp światła dziennego zapewniają bardzo wąskie szerokości czołowe profilu 94,5 mm. Ciekawym akcentem wystawy były również zupełnie nowe odcienie powłok Schüco AutomotiveFinish o modnym, metalicznym połysku: Light Silver, Deep Bronze oraz Metallic Black, które jeszcze lepiej odpowiadają nowym trendom w architekturze. Wraz z paletą ponad 160 odcieni i struktur drewnopodobnych dostarczają niemal nieograniczonych możliwości wzorniczych.

Ad.1. Przygotowując ekspozycję, POLFLAM postawił przede wszystkim na najciekawsze produkty ze swojej oferty. Szkło ogniochronne o dużych gabarytach, szkło ogniochronne gięte oraz szklana przegroda ogniochronna zamontowana w systemach bezramowych – zostały wyeksponowane jako narożna część konstrukcji stoiska. Pozwoliło to uwypuklić istotne atuty szkła POLFLAM®: doskonałą przejrzystość i niewielką grubość tafli. Szkło ogniochronne gięte, które zostało pokazane na targach po raz pierwszy, cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem gości i stało się prawdziwym hitem targów. Dla wielu projektantów oraz systemodawców była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z tym produktem w skali 1:1. 

Na odwiedzających czekał również zestaw demonstracyjny szkła POLFLAM® we wszystkich klasach odporności ogniowej: od EI 30 aż do EI 180. Komplet materiałów zawierających informacje techniczne dla szkła w różnorodnych zastosowaniach można było przesłać na swój adres e-mail dzięki przygotowanej na targi aplikacji mobilnej. Kolejną ciekawą propozycją była możliwość dokonania przykładowych wyliczeń konstrukcyjnych dla konkretnego szkła POLFLAM® zastosowanego w różnych typach stolarek, systemie bezramowym oraz dla podłóg o odporności ogniowej (od wprowadzania elementów poprzez kalkulację aż do optymalizacji cięcia). Służył do tego renomowany system LogiKal® firmy ORGADATA.

Ad.2. Tegoroczna edycja targów pobiła rekord frekwencji – przez cztery dni hale wystawowe przewinęło się ponad 110 tys. zwiedzających. Dwie trzecie stanowili goście spoza Niemiec. Produkty prezentowane przez firmę POLFLAM wzbudziły duże zainteresowanie wśród odwiedzających z całego świata, m.in z Meksyku i Ekwadoru.

INOUTIC:
Ad.1. Tegoroczna edycja targów stała pod znakiem kilku, naszym zdaniem, interesujących innowacji, które mamy nadzieję zostaną bardzo szybo przyjęte przez rynek. Najbardziej, jak się okazało, zaskakująca propozycja to Eforte Fusion – innowacyjny system konstrukcji okiennych, który zachwycał gości targowych pomysłem i rozwiązaniem konstrukcyjnym. Eforte Fusion składa się z okna PVC opartego na profilu Eforte, na które od środka montowana jest specjalna nakładka drewniana z opcjonalną nakładką aluminiową na zewnątrz. Bez dodatkowych elementów izolacyjnych, system osiąga optymalny poziom Uf = 0,95 W/m²K. Wartość Uw na poziomie 0,75 W/m²K można osiągnąć stosując potrójne szyby.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nowa wąska rama, wysokość 45 cm, do stałego przeszklenia do drzwi podnoszono-przesuwnych HST. Węższa rama pozwoliła na zwiększenie dostępu światła o 10%, zyskała również delikatniejszy i bardziej nowoczesny wygląd. Drzwi podnoszono-przesuwne ze skrzydłem o głębokości 76 mm i współczynnikiem przenikalności cieplnej Uf  = 1.3 W/m²K, już dziś wyznaczają nowe standardy na rynku. Przypomnijmy, że od 2015 roku, nasze drzwi HST dostarczane są w formie praktycznego zestawu montażowego do szybkiej instalacji.

Kolejną atrakcję targów stanowiły frontowe drzwi panelowe, wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Profil skrzydła Rovex z włókna szklanego jest pokryty obustronnie blachą stalową, wewnątrz wypełnioną poliuretanem. Panele drzwiowe są montowane na ramie drzwiowej Arcade lub Prestige. Pozwala to na zaproponowanie klientom oryginalnego rozwiązania o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych i termicznych. Rama jest niezwykle odporna na odkształcenia i zachowuje swoje właściwości nawet przy dużych różnicach temperatur. Dodatkowo, całość jest do 20 kg lżejsza niż inne drzwi tego typu o standardowych rozmiarach. Drzwi frontowe Rovex są także bardzo energooszczędne. Współczynnik Ud wynosi mniej niż 0.8 W/m²K (spełnia standardy przewidziane dla domów pasywnych) przy panelach o grubości 72 mm. Inoutic przyjął tutaj całkowicie nowe podejście sprzedażowe, ponieważ skrzydło z panelem jest sprzedawane jako całość.

Wszystkie te produkty można było podziwiać na naszym dwuczęściowym stoisku targowym, które niewątpliwie wyróżniało się swoją nowoczesną i niezwykle lekką konstrukcją. W projekcie nawiązano do symboliki logo Inoutic – z charakterystycznych sześcianów utworzono przepiękne mozaiki, które doskonale prezentowały się na dużej, bo o 1/3 większej niż w poprzednich latach, powierzchni stoiska. Klienci byli pod wrażeniem zaproponowanego połączenia innowacyjnych rozwiązań, takich jak elektroniczne monitory dotykowe wykorzystywane do prezentacji informacji o produktach, z ponadczasową kolorystyką stoiska i nienachalnym sposobem eksponowania produktów. Niesamowity efekt uzyskano dzięki zestawieniu granatu i dużej ilości bieli. W ten subtelny sposób podkreślono prestiż nie tylko wystawianych produktów, ale i całej firmy. Niemal wszystkie osoby odwiedzające stoisko stwierdziły, że jest ono jedną z najładniejszych konstrukcji na tegorocznych targach. Warto podkreślić, że projekt i zabudowę wykonała dla Inoutic firma polska, która pokonała swoją innowacyjną i przemyślaną koncepcją kilka firm z Niemiec i Czech.

Ad.2. Zdecydowanie tak. Liczba klientów, którzy nas odwiedzili, świadczy o tym, że coraz więcej producentów okien z Polski, ale nie tylko, jest zainteresowanych naszą ofertą. Klienci szukają sprawdzonych, ale też bardzo elastycznych dostawców, z bogatym portfolio produktowym, jakim dysponuje Inoutic. Widać również, że rynki wschodzące coraz bardziej interesują się naszymi produktami, bazując na sile marki i jej niemieckich korzeniach.

Wymagania klientów są coraz bardziej zróżnicowane i coraz bardziej indywidualne. Skutkuje to coraz większym zapotrzebowaniem na dopasowane produkty, zaspakajające często bardzo odmienne potrzeby. Dlatego stale rozszerzamy asortyment, myślimy o nowoczesnym designie, najnowszych trendach budowlanych i zaspokajaniu wszystkie wymagania estetyczne, a nawet społecznych (stąd coraz liczniejsze w naszej ofercie rozwiązania dla projektów bez barier).

AMBERLINE:
Ad.1. 
Produkty, przy których można było spotkać największe tłumy, to m.in.: AMBERVIEW – dwutorowe aluminiowe drzwi przesuwne w wąskiej ramie z imponującym przeszkleniem, o wymiarach 5 m szerokości i 3 metrów wysokości; ARTLINE – dizajnerskie okno PVC z optycznie niewidoczną ramą, maksymalnie możliwym przeszkleniem, z aluminiowa nakładką oraz kolorem po wewnętrznej stronie ramy. Na targach Fensterbau Frontale po raz pierwszy został zaprezentowany opatentowany przez Amberline produkt – AMBERAFE ALU, tj. pierwsze aluminiowe okno  z funkcją automatycznego wietrzenia przez 6 mm szczelinę na całym obwodzie skrzydła.

Odwiedzający stoisko AMBERLINE mieli też okazję poznać premierowe modele aluminiowych drzwi zewnętrznych, w tym model zaprojektowany przez Sabine Bischof, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem IKONA DIZAJNU 2016. Unikatem na skalę całego wydarzenia było prawdziwe dzieło sztuki – AMBERGLASS, czyli szklane drzwi wykonane w technologii fusing przez światowej sławy artystę architekta Tomasza Urbanowicza. Dzieła Tomasz Urbanowicza znane są na całym świecie i wystawiane m.in. w takich miejscach jak agora Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, College Brassensa w Paryżu oraz na największym transatlantyku świata – Queen Mary 2. Dla AMBERLINE najlepszy polski szklarz wśród architektów stworzył niepowtarzalny model drzwi - AMBERGLASS.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!OKNOPLAST po raz kolejny sponsorem Vistula Folk Festival

OKNOPLAST po raz kolejny sponsorem Vistula Folk Festival

W dniach 20-25 sierpnia 2019 roku w Płocku odbędzie...

Jak wybrać duże okna do energooszczędnego domu?

Jak wybrać duże okna do energooszczędnego domu?

Jeszcze do niedawna energooszczędne okna musiały...

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

5 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie...

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

Nowy system drzwi przesuwnych MB-SKYLINE wpisuje się w...

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria