10 najważniejszych premier w branży stolarki budowlanej w 2018 roku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kontynuujemy nasze noworoczne podsumowanie. Po zestawieniu najważniejszych wydarzeń roku 2018 (zobacz) przyszedł czas na podsumowanie najważniejszych premier roku 2018 w subiektywnej ocenie redakcji. Oczywiście jest to tylko wycinek obfitego tortu nowości, jakie zaprezentowane zostały w roku 2018. 


» LUNAR – okno nowej generacji od Grupy OKNOPLAST

Na mapie produktów stolarki otworowej pojawił się nowy obiekt. Mowa tu o oknie nowej generacji o księżycowej nazwie LUNAR. W produkcie tym dominuje szkło, które widoczne jest już nawet na całej powierzchni skrzydła (dowiedz się więcej).

» PU SAFE – rewolucja w technice montażu okien i drzwi?

PU SAFE to farba, która po aplikacji na piankę poliuretanową tworzy powłokę o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Czy jest to powłoka uszczelniająca, na którą czekała branża okienna? (dowiedz się więcej). 

» Morlite – nowe okno od OknoPlus

Dzięki wypracowanym przez ekspertów OknoPlus rozwiązaniom powstało okno, w którym ilość PVC sprowadzono do niezbędnego minimum, wprowadzając tym samym więcej naturalnego światła do wnętrza domu (dowiedz się więcej).

» Ciepła Belka Montażowa – system montażu okien w warstwie ocieplenia

Ciepła Belka Montażowa to nowe rozwiązanie techniczne w zakresie montażu okien w warstwie ocieplenia opracowane przez firmę Marbet Sp. z o.o. z Bielska-Białej, zoptymalizowane oraz dostosowane do wymagań i uwarunkowań polskiego budownictwa energooszczędnego (dowiedz się więcej). 

» Autorski system rolet PVC Drutex 

DRUTEX wprowadził na rynek autorski system rolet z PVC, będący wynikiem prac własnego działu badań i rozwoju. Wielomiesięczne prace pozwoliły na stworzenie produktu odpowiadającego aktualnym trendom rynkowym i potrzebom klientów (dowiedz się więcej).

» OKPOL prezentuje Spherline – okno do dachu płaskiego z szybą sferyczną

Budynki o płaskich dachach są nie tylko pozostałością po poprzedniej epoce, w której celebrowały lata świetności, ale także coraz śmielej wpisują się w nowoczesne trendy budownictwa. Spherline PGX B6 – okno do dachu płaskiego produkowane przez firmę OKPOL – wyposażone jest w szybę sferyczną, uwypukloną w dwóch płaszczyznach (dowiedz się więcej). 

» Pierwsze okna z ukryta klamką marki WICONA

WICONA, jeden z czołowych dostawców systemów aluminiowych przeznaczonych do zrównoważonego budownictwa, wprowadziła na rynek pierwsze okna z ukrytą klamką. Premiera okna miała miejsce w czasie konferencji prasowej z okazji 70-lecia marki 24 października w Warszawie (dowiedz się więcej).

» Premiera nowego produktu DOBROPLAST: P-Line

P-Line to nowy produkt w ofercie firmy Dobroplast bazujący na profilu Rehau Synego. Okna P-Line to więcej światła dzięki wąskim złożeniem profili rama-skrzydło oraz środkowym sekcjom zwierającymi słupki (dowiedz się więcej).

» Ruszyła sprzedaż okien z kodem MojeOKNA

Dzięki technologii MojeOKNA, w ciągu kilku sekund klient może sprawdzić m.in. pełen schemat okna, zamówić serwis lub pobrać Deklaracje Właściwości Użytkowych. Innowacyjny system informacji o oknie wprowadził Framex, zachodniopomorski producent okien i drzwi (dowiedz się więcej). 

» Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass + AGC i Panasonic łączą siły i wyprodukują izolacyjne szkło próżniowe

Guardian Vacuum IG™ powstaje poprzez hermetyczne łączenie ze sobą dwóch szyb. Pomiędzy dwiema w pełni hartowanymi szybami powstaje próżnia. Dodatkowo szyby są oddzielone od siebie niemalże mikroskopijnej wielkości słupkami. Podczas tworzenia próżni dochodzi do usunięcia spomiędzy szyb wszystkich zbędnych gazów (dowiedz się więcej). 

AGC z siedzibą w Tokio oraz Panasonic z siedzibą w Osace zostały partnerami w kwestii rozwoju próżniowych szyb zespolonych i ich sprzedaży na runku europejskim (dowiedz się więcej). 

Na dowód tego, że premier w roku 2018 było dużo, bardzo dużo, zachęcamy również do przejrzenia zestawień nowości jakieś prezentowaliśmy po targach BUDMA 2018 (przeczytaj) oraz po targach fensterbau frontale 2018 (przeczytaj). 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

Polski oddział GEALAN od kilku lat organizuje konkurs...

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Marka Aluprof uzyskała Deklaracje Środowiskowe III-go...

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Szklana rzeczywistość, czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość, czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu...

Dlaczego warto wybrać drzwi wejściowe ENTRY?

Dlaczego warto wybrać drzwi wejściowe ENTRY?

ENTRY to najwyższa seria modeli wypełnień do drzwi PVC...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria