Polska ponownie liderem w UE

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rynek okien i drzwi to ciągle gorący temat, bardzo często poruszany w mediach, podczas konferencji i spotkań biznesowych. Nie ma co się dziwić, bowiem branża działa bardzo prężnie i odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. 


Producenci poszerzają swój asortyment, zaskakują rozwiązaniami technologicznymi, designem swoich produktów i z powodzeniem działają na rynkach zagranicznych. Ten sukces możemy już potwierdzić rzetelnymi i wiarygodnymi danymi przedstawionymi przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Polska kolejny raz jest liderem w eksporcie stolarki budowlanej wśród krajów UE. W 2018 roku odpowiadała już za 23,7% całego eksportu branży na Starym Kontynencie. Udział, drugiego w kolejności kraju, Niemiec wyniósł 18,2%.


 
Związek POID, we współpracy z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, niezmiennie monitoruje trendy zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Ma to duże znaczenie dla rozwoju branży. Wysokie zaplecze technologiczne i najnowocześniejsze rozwiązania są ogromnym potencjałem sektora stolarki budowlanej. Należy tym samym monitorować zarówno statystykę krajową, jak i europejską, stanowiące najbardziej wiarygodne źródła danych. Na przełomie sierpnia i września br. dostępne będą najnowsze raporty odnoszące się do rynku stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce opracowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku POID. 

Ważne: Przedstawione dane są informacjami bieżącymi udostępnianymi przez Komisję Europejską. W ciągu roku będą one kilkakrotnie aktualizowane, o czym będziemy informować. 

#produkcja_stolarki, #eksport_stolarki, #rynek_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Dom bez barier

Dom bez barier

Idea stworzenia domu, który będzie w pełni dostosowany...

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna....

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 to system o podwyższonej izolacyjności termicznej...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu high-tech

W realizacji śmiałego, futurystycznego projektu nowej...

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Apartamentowiec 520 West w Nowym Jorku, dzieło Zaha...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria