| Wyświetleń:773

Europejskie standardy obsługi odpadowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rzetelne zarządzanie odpadami PVC gwarantuje wymierne korzyści

fot. METAL-PLAST | Rzetelne zarządzanie odpadami PVC gwarantuje wymierne korzyści

Dziś, z pomocą firmy Metal-Plast, która działa od ponad 20 lat na rynku polskim, a od 2010 roku również niemieckim, czeskim, austriackim, słowackim i węgierskim, pokazujemy, jak wygląda obsługa odpadowa producentów okien. Szczegóły wyjaśnia Maciej Augustyniak, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Metal-Plast.

» Recykling PVC w Europie

Europejski przemysł PVC jest obecnie skupiony na planie zrównoważonego rozwoju, którego celem jest uzyskanie przetwórstwa PVC na poziomie 800 tys. ton rocznie, w perspektywie kolejnych lat, do 2020 roku. Metal-Plast wpisuje się aktywnie w model współpracy oparty o dobrowolną inicjatywę VinylPLus (więcej informacji). Gwarantuje to rzetelne zarządzanie odpadami, a przez to wymierne korzyści. Kluczową kwestią w naszych relacjach z klientami, poza wymiarem ekologicznym w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym, jest dostarczenie usług i produktów na najwyższym poziomie.

» Stałe umowy i konkretne zasady

Prowadzimy skup odpadów pookiennych na partnersko ustalonych zasadach. Dbamy nie tylko o rynkową cenę odpadów, która gwarantuje prawidłowe rozliczenia z klientami, ale także o dalszy rozwój każdej ze stron relacji biznesowych. Zapewniamy również całościową obsługę usprawniającą działalność firm z branży okiennej. Stabilność ceny odpadów gwarantowana jest przez umowę KI. Stawki aktualizowane są raz w miesiącu w oparciu o zmiany ceny DRY-BLENDU, będącego oryginalną, wysoko wartościową mieszanką do produkcji profili PVC. 

Ceny pobierane są z Kunststoff Index, który przedstawia aktualne stawki rynkowe za tworzywa sztuczne. Profesjonalne oprogramowanie do ewidencjonowania Kart Przekazania Odpadu pozwala w każdym momencie wygenerować raporty podsumowujące ilość oraz rodzaj odebranych odpadów przemysłowych. Pamiętamy także o odpadach poprzez stały kontakt z naszymi klientami w celu ustalenia optymalnych terminów odbioru. Dysponujemy flotą aut gwarantującą terminowość w każdym regionie, który obsługiwany jest raz w tygodniu.

» Porządek na terenie firmy klienta

Poza odbiorem podstawowych odpadów, jakimi są pozostałości profili PVC, Metal-Plast skupuje także wióry, okna z demontażu oraz parapety. Dodatkowe korzyści dla gospodarki odpadami PVC na terenie zakładów produkcyjnych, wynikające ze współpracy z naszą firmą, to dostarczanie dwóch rodzajów koszy o określonych wymiarach. 

Przy pierwszym odbiorze następuje ich ważenie, co pozwala na indywidualne określenie średniej wagi odpadów w koszu, która uzależniona jest od rodzaju systemu profili okienno-drzwiowych, jak również od długości poszczególnych elementów. Na tej podstawie określona zostaje średnia waga kosza do rozliczeń. Ponadto kosze są ponumerowane, co zapewnia ich identyfikację w obrębie danego odbioru od klienta. Dla firm wytwarzających duże ilości odpadów pookiennych, Metal-Plast gwarantuje także kontenery wielkogabarytowe oraz specjalne kontenery typu „jeżyk” usprawniające ich załadunek.

Powszechnym i docenianym rozwiązaniem, jest także dostawa bezpłatnych worków na wióry PVC, które pasują pod wszystkie typy odciągów. Pozwalają one uporządkować teren firmy i znacząco ograniczają jego zanieczyszczenie przez najdrobniejsze pozostałości po procesie obróbki profili okienno-drzwiowych.

» Szerszy wymiar współpracy

Metal-Plast z przetworzonego odpadu produkuje również akcesoria do okien. W ramach rozliczeń oferujemy klientom innowacyjne ekoprofile transportowo-montażowe do każdego systemu okiennego dostępnego obecnie na rynku, a także osłony ramy renowacyjnej i skrzydła okna. 

Realizacja zamówień na profile Metal-Plast odbywa się w terminie do 14 dni. Ponadto w stałej sprzedaży znajdują się wysokiej jakości produkty chemii budowlanej wykorzystywanej do montażu elementów stolarki otworowej. Są to piany montażowe i silikony neutralne oraz akcesoria do ich aplikacji w postaci pistoletów, a także taśmy do ciepłego montażu i taśmy rozprężne. 


Znamy potrzeby naszych klientów i na bieżąco odpowiadamy na wszelkie przekazywane nam informacje, które mogą i w realny sposób usprawniają naszą współpracę oraz przynoszą obopólne korzyści.

#recykling PVC, #recykling odpadów, #odpady PVC, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY