Beditom nowym członkiem PZP-POPiB

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Beditom specjalizuje się w produkcji segmentowych bram garażowych i przemysłowych. Jako jedna z pierwszych w Polsce uruchomił produkcję segmentowych bram garażowych. Oto 3 pytania w w związku z decyzją o przystąpieniu do PZP-POPiB.

Przystąpili Państwo do Polskiego Związku Pracodawców - Producentów Osłon Przeciwsłoneczych i Bram. Proszę powiedzieć, co Was do tego skłoniło?

Beditom funkcjonuje na rynku dość długo, bo od 1995 roku. Przez te 17 lat zawsze istniała potrzeba uczestnictwa w życiu branżowym. Dlaczego ten Związek uznałem za organizację właściwą? Ponieważ rokuje ona pozytywnie, daje nadzieję. Wg swoich założeń pozwala na wymianę doświadczeń, omawianie wspólnych zagadnień wobec innych branż i urzędów, wspólne prezentacje na imprezach wystawienniczych. Oczywiście to tylko garstka informacji, spośród całej gamy zagadnień, które warto poruszyć.

Co Beditom ma do zaoferowania Związkowi?

Jesteśmy jedną z pierwszych firm na polskim rynku, które rozpoczęły produkcję bram segmentowych. Myślę, że mamy do zaoferowania, przede wszystkim, swoje doświadczenie. Poza tym, pomysły w celu konsolidacji branży. Mamy zamiar być czynnym członkiem Związku. Chcę podkreślić, że nie jesteśmy roszczeniowi w tym wypadku – chcemy dużo wnieść od siebie. Istnieje potrzeba wspólnego działania. W gronie firm będących, na tę chwilę, członkami Związku, są podmioty, które znakomicie funkcjonują. Zobaczymy, jak będą wyglądały zgromadzenia. 

Mówi Pan, że idea Związku do Pana przemówiła. Co to znaczy dla Państwa? Jakie korzyści widzi Pan w przystąpieniu do niego?

Mogę sobie wyobrażać, jakie zagadnienia warto poruszać na zgromadzeniach Związku. Są to na przykład zagadnienia prawne, jeśli chodzi o producentów wyrobów bram, osłon i innych produktów osłonowych. Zagadnienia certyfikacji, dopuszczenia produktów na rynek, bezpieczeństwa produktów. Zagadnienia prawne z zakresu obsługi klienta, podnoszenie poziomu obsługi klienta. Kolejnym elementem jest wspólne poznawanie branży zagranicznej. Jesteśmy w okresie skutecznej ekspansji exportowej polskich wyrobów stolarki otworowej – w tym również bram – do innych krajów Unii Europejskiej.

Można też popularyzować konkretne tematy na szkoleniach, organizować seminaria, dokształcać kadrę pracowników w zakresie produkcji, serwisu. Obecnie nie mam żadnych konkretnych planów. Będzie można nad tym się zastanowić po kilku spotkaniach. Zobaczymy, jakie potrzeby inni członkowie zgłaszą, jakie sprawy do rozpatrzenia. Teraz jest troszkę za wcześnie. Jak powiedziałem, widzę potrzebę wspólnego omawiania i działania. Myślę, że po kilku spotkaniach będzie można odpowiedzieć na takie pytania, co można zmienić konkretnie. Trzeba się najpierw wzajemnie poznać. Wiemy, że inni też mają swoje spojrzenie i oczekiwania.Reklama

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak przygotować okna do badań laboratoryjnych?

Jak przygotować okna do badań laboratoryjnych?

Zgodnie z wymaganiami norm badawczych, okno do badań...

Elektroniczna klamka Winkhaus do drzwi wewnętrznych

Elektroniczna klamka Winkhaus do drzwi wewnętrznych

System Winkhaus blueSmart posiada szeroki asortyment...

Niezwykły park maszynowy na targach GLASS

Niezwykły park maszynowy na targach GLASS

Ekspozycja najnowszych maszyn i urządzeń do transportu...

Statyka i termika profili PVC – kombinacje

Statyka i termika profili PVC – kombinacje

Czy profile białe i kolorowe różnią się...

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

BATIMAT to międzynarodowe targi budowlane, które miały...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria