Podsumowanie Budma/WinDoor-tech

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Z naszym podsumowaniem BUDMY mogli się już Państwo zapoznać (przeczytaj), więc teraz przedstawiamy, jakie odczucia po tej imprezie mają sami wystawcy i co zaprezentowali.

Prezentowane były u nas różne rozwiązania, ale oczywiście najbardziej zainteresowani klienci byli zgrzewarką kształtową (przeczytaj o niej więcej). Zainteresowanie było ogromne, zarówno ze strony klientów (obecnych Fimtecu) jak i nowych firm, które nie miały do tej pory kontaktów biznesowych z Fimtec Polska. Ku naszemu zaskoczeniu, zainteresowanie okazały również  firmy konkurencyjne, których przedstawiciele przybyli na pokaz i podziwiali jakość połączeń naroży zgrzewanych kształtowo.

Prezentowaliśmy też bardzo innowacyjne centrum obróbczo-tnące FAB CAT F, którego budowa pozwala na obróbkę “wszystkich” rodzajów profila, łącznie z MONOBLOKAMI o wysokości do 180 mm! Zainteresowanie tą maszyną było głównie wśród firm, które dużo eksportują i mają z tego tytułu szeroką gamę profili i obróbek na nich. Zwracaliśmy też Państwu uwagę, że jest to maszyna kompatybilna jakościowo z nowym systemem zgrzewania kształtowego (stąd wersja modelu “F”).

Reklama

Ciekawą ofertę przedstawiliśmy również na automat do skręcania stali oraz wiercenia otworów pod dyble, który może być uzupełnieniem centrum obróbczo-tnącego FAB CAT F. Standardowo pokazywana była popularna już w Polsce temperówka, która zyskała kolejny przydomek “małej WIELKIEJ” maszyny. Jest to w pełni zasłużone określenie, gdyż dzięki tak małemu urządzeniu można uzyskiwać tak duże efekty jakościowe i estetyczne. Nasz hit sprzedażowy, piła do listew GS 250A, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem z powodu wysokiej jakości cięcia listew, ale i również uszczelek (w listwach). Dzięki tej maszynie, możliwe jest cięcie profili listew szerokich i/lub wysokich i wiotkich.

Impreza targowa WinDoor-tech była dla Fimtec-Polska bardzo udana. Mogliśmy pokazać polskim producentom stolarki jak wygląda nowy trend technologiczny i jakościowy. Właściwie wszyscy zobaczyli w nim pozytywne aspekty jakościowe, kosztowe i wydajnościowe i znaleźli coś dla siebie.... Po wielu latach niewystawiania się (organizowane były dni otwarte w siedzibie firmy Fimtec), okazało się, że targi “odżyły dla Fimtec-Polska”. Już niebawem, bo w końcu lutego, odbędzie się premiera zgrzewarki SL 4 – FF w Bolonii, podczas targów SAIE3 (28 luty – 2 marzec 2013), na które serdecznie zapraszamy.
Ekspozycję Yawa można było zobaczyć na stoisku firmy Elumatec. Yawal zademonstrował m.in. swój najnowszy produkt: drzwi panelowe PANDOOR TM 77 (przeczytaj więcej). Na ekspozycji zaprezentowano również pokaz sterowania maszynami CNC do obróbki profili firmy Elumatec z zastosowaniem oprogramowania Yawal Constructor i Uni‑Link.

Jak zawsze, organizatorzy poznańskich targów zainaugurowali branżowe spotkanie wręczeniem Złotych Medali przyznawanych za najciekawsze i najbardziej innowacyjne z wystawianych produktów. W gronie laureatów prestiżowego wyróżnienia znaleźliśmy się my. Nagrodzono aż dwa nasze produkty: markizę elektryczną AMZ Solar oraz ognioodporne schody segmentowe – LMF.

Markiza elektryczna AMZ Solar to odpowiednie połączenie skutecznej ochrony poddasza przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Sterowana pilotem lub obsługiwana automatycznie Markiza AMZ Solar zapewnia osiem razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem pomieszczenia w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi, umożliwiając jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem.
                       
Podczas BUDMY FAKRO zaprezentowało pełną ofertę produktów związanych z bezpieczeństwem i energooszczędnością i komfortowym użytkowaniem poddasza. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zdalnie sterowane markizy solarne do okien dachowych. Goście stoiska FAKRO mogli samodzielnie sprawdzić ich działanie przy użyciu pilota. Bezbłędne działanie automatyki w produktach FAKRO można było przetestować także na oknach dachowych zamykanych i otwieranych za pomocą paneli dotykowych, pilotów i iPhona. Zupełnie nową ofertą prezentowaną przez FAKRO podczas tegorocznej BUDMY były okna dachowe przystosowane do montażu w dachach płaskich, a także elektrycznie sterowane markizy do okien pionowych VMZ i VMB oraz termoizolacyjne schody strychowe LWT.
   
Ponieważ w FAKRO swoje sukcesy na globalnym rynku chętnie porównujemy do udziału w gospodarczych mistrzostwach świata, stąd nie mogło zabraknąć odwołań do sportowej, mistrzowskiej rywalizacji. Dla licznych gości stoiska przygotowaliśmy niebanalną atrakcję. Dzięki zamontowanym w otoczeniu okien dachowych FAKRO symulatorom jazdy na motocyklach można było pomknąć po poznańskim torze wyścigowym pod okiem reprezentanta Polski w klasie Super Stock Pawła Górki.
                       
Swoje innowacyjne rozwiązania firma FAKRO prezentowała także poza stoiskiem, uczestnicząc w projekcie BUDSHOW, czyli we wspólnym tworzeniu projektu autonomicznego domu modelowego z udziałem kilku partnerów. Każdy z nich był odpowiedzialny za wykonanie określonej części pracy związanej bezpośrednio z oferowanymi produktami.

W modelowym domu FAKRO zaprezentowało między innymi świetliki rurowe SRT z tunelem świetlnym długości 5 m, umożliwiającym doprowadzenie światła do miejsc, w których zastosowanie okien połaciowych jest niemożliwe ze względu na kostrukcję dachu. Kolejnym produktem było okno FTP-V Z-wave, które dzięki zastosowaniu odpowiedniego modułu współpracowało z zewnętrznym systemem domu inteligentnego.
           
Ważnym wydarzeniem BUDMY były pokazy sztuki dekarskiej. Najlepsi fachowcy na żywo montowali okna dachowe FAKRO prezentując licznie odwiedzającej publiczności swój kunszt oraz systemowe rozwiązania. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zestaw kołnierzy izolacyjnych FAKRO, który umożliwia prawidłowe wykonanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej wokół okien dachowych. Zwieńczeniem pokazów dekarskich był sponsorowany przez FAKRO Kongres Dekarzy oraz Parada Dekarska. Barwny i głośny korowód dekarski przeszedł przez hale targowe i zatrzymał się na stoisku firmy FAKRO.

 • KMT STAL

Podczas tegorocznej BUDMY zaprezentowaliśmy wiele ciekawych nowości, które zostały bardzo przychylnie ocenione przez osoby odwiedzające stoisko KMT. Pierwsza nowość to drzwi wejściowe w tak zwanym tłoczeniu 3D. Jest to innowacyjny sposób tłoczenia blachy laminowanej, który polega na jej wytłoczeniu zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, co daje efekt przestrzenny. Z dumą stwierdzamy, że jesteśmy pionierami takiego sposobu tłoczenia. Drzwi w tłoczeniu 3D będą idealną propozycją dla klasycznej, stylowej architektury. Natomiast z nowoczesnych wzorów przygotowaliśmy kolekcję drzwi DUO KOLOR, czyli połączenie w jednych drzwiach dwóch kolorów laminatów np. czerwony i antracyt, w których łącznikiem jest ramka inox. W serii drzwi KMT PLUS pojawiło się także przeszklenie: lustro weneckie oraz szyba antywłamaniowa.

Kolejna nowość to naświetla górne i boczne, które będziemy wykonywać we wszystkich kolorach laminatu oraz w różnych szerokościach i wysokościach. Wprowadziliśmy też ościeżnicę „ciepłą” TERMA i próg „ciepły” TERMA, których zadaniem jest niwelowanie zjawiska przemarzania lub pocenia się ościeżnicy. Na targach nie mogło również zabraknąć ekspozycji bram garażowych segmentowych. Nasi Odbiorcy mają do wyboru bramy w różnych tłoczeniach i dziesięciu kolorach laminatu. Będziemy mogli zaproponować Klientom bramę i drzwi w komplecie, w tym samym odcieniu oraz w idealnie komponujących się ze sobą wzorach, również z przeszkleniem. 

Największe zainteresowanie wzbudziły drzwi z serii DUO KOLOR, a zwłaszcza połączenie dwóch kolorów: czerwonego i antracytu oraz elementów ozdobnych ze stali nierdzewnej. Wzór ten zapowiada się na tegoroczny hit.

Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych targów, a zwłaszcza z popularności jaką cieszyło się stoisko KMT. Mieliśmy okazję spotkać się z wieloma kontrahentami i poznać ich opinie na temat nowej oferty. Teraz pozostaje nam brać się ostro do pracy i już myśleć nad kolejnymi nowymi rozwiązaniami. A na tą chwilę pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które mieliśmy przyjemność gościć na stoisku KMT i mamy nadzieję na ponowne spotkanie na kolejnej Budmie.
 • R&D Tech
R&D Tech podczas tegorocznych targów WinDoor-tech 2013 zaprezentował na powierzchni 270 m² sztandarowe produkty z szerokiej palety maszyn do produkcji stolarki PVC, aluminium oraz stali. Ze względu na bogatą ofertę był to tylko wycinek maszyn, ale starannie dobrany i pokazującym nasze szerokie możliwości. Na stoisku prezentowaliśmy następujące maszyny: centrum tnąco-obróbcze QUADRA L1, sztabowe centrum obróbcze PHANTOMATIC X4, innowacyjna piłę dwugłowicową PRECISION TS2, zgrzewarkę dwugłowicową do PVC – FUSION 2LV 3440, zaczyszczarkę do naroży PVC CNC – TRIMMER E, stół montażowy do konstrukcji ACCLA XL, zagniatarkę do naroży ze zmiennym położeniem noży CNC – ITAKA Solutions, wózki logistyczne do transportu komponentów – TRANSIT KT 130-05 TAGLIO oraz odciąg wiórów MG4-VP.

Dużą atrakcją były prezentacje współpracy maszyn R&D EMMEGI z programami kalkulacyjnymi LOGICAL firmy ORGADATA oraz MB CAD i UNI_LINK oczywiście na profilach firmy ALUPROF, która była współwystawcą z R&D Emmegi. Największym zainteresowaniem cieszyło się najbardziej zaawansowane centrum tnąco-obróbcze QUADRA L1, która to została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2013, który z pewnością jest wyznacznikiem wysokiej jakości i dużego prestiżu.

Podsumowując, firma R&D Tech Emmegi z pewnością może uznać tegoroczne targi WinDoor-tech za udane. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a szeroka oferta produktów wraz z profesjonalnym serwisem zaowocowała w sprzedaż wszystkich wystawionych produktów. Co więcej, obecność firmy R&D Tech Emmegi na tegorocznej BUDMIE z pewnością przyniesie wymierne korzyści w przyszłości, o czym zarząd firmy jest głęboko przekonany i co potwierdza fakt nowych projektów, zarówno z obecnymi, jak i nowymi kontrahentami.

Przeczytaj również:

Tegoroczna BUDMA była dla nas szczególna, stanowiła bowiem doskonałą okazję ku temu, aby nie tylko spotkać się z dotychczasowymi dilerami i klientami firmy, ale również nawiązać współpracę z potencjalnymi partnerami biznesowymi, a przede wszystkim zaprezentować szerokiej publiczności nasz nowy produkt – okno IGLO ENERGY. Poznańskie targi okazały się więc idealnym miejscem, by przedstawić zalety nowego systemu, jego cechy charakterystyczne, nowoczesny design. Oczywiście nasza targowa ekspozycja promowała poza IGLO ENERGY także pięciokomorowe rozwiązania DRUTEX-u w zakresie PVC, a mianowicie IGLO 5 i IGLO5 Classic, jak również systemy aluminiowe i drewniane. Klient mógł w związku z tym przekonać się osobiście, porównać, sprawdzić i przeanalizować znaczną część ogólnej oferty naszej firmy, co też klienci ochoczo czynili. Duża, ciekawie zaaranżowana powierzchnia wystawiennicza, ciekawa oferta stolarki i sama marka wzbudzały więc ogromne zainteresowanie odwiedzających, stąd śmiało można mówić o owocnych spotkaniach i nowych kontaktach handlowych.

Jak już wspominałam największe zainteresowanie wzbudzał nasz nowy produkt, który miał swoją premierę zaledwie miesiąc temu, a mianowicie system siedmiokomorowy - IGLO ENERGY. Oczywiście spodziewaliśmy się, że w tym roku właśnie nowe okno będzie bohaterem targów, natomiast chyba nikt z nas nie spodziewał się, że aż tyle osób przyjdzie, zapyta i sprawdzi atuty naszego najnowszego okna. To dla nas powód do ogromnej satysfakcji, bowiem świadczy, że dotychczasowe działania marketingowe firmy przynoszą korzyści a ludzie rozpoznają produkt i się nim interesują. Reszta przyjdzie sama, bo produkt broni się sam – świetnymi parametrami w zakresie energooszczędności, wodoszczelności, przepuszczalności powietrza.

Z perspektywy naszej firmy targi były bardzo udane. Udało nam się osiągnąć wszystko, czego po uczestnictwie w targach można się spodziewać, a więc zainteresowanie klientów, uznanie branży, słowa pochwały obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych. Śmiało można powiedzieć, że na targach kryzysu czy spowolnienia, o którym mówi się już od jakiegoś czasu, w ogóle nie było widać. Przynajmniej na naszym stoisku... i to nas mobilizuje do dalszej pracy i kolejnych inwestycji, tak by za rok spotkać się na tych samych targach i móc pochwalić się jeszcze bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami – stolarką, która wzbudza podziw i zaufanie klientów na całym świecie.

Zaprezentowaliśmy głównie  nowości, czyli:

a). Drzwi Delta Royal 84WKW z wbudowanym w skrzydło samozamykaczem, które niedawno przeszły pozytywnie badania na EI60

b). Drzwi Delta Prestige – drzwi pasywne o współczynniku Ud=0,6

c). Drzwi Delta Maxim z ościeżnicą aluminiowo-drewnianą

d). Nowy typ uniwersalnej antaby 

Wszystkie te nowości cieszyły się dużym zainteresowaniem. A jak ocenimy targi? Mniej wystawców, mniej odwiedzających, mało nowości oraz tradycyjnie zły termin (styczeń), co ma się w przyszłym roku zmienić... na marzec.

 • INVADO:

Na stoisku pojawiły się modele już znane, ale także propozycje nowości na 2013 rok. Możliwość zaprezentowania nowych modeli drzwi tak szerokiemu gronu odbiorców jest dla nas bardzo cenna. Dzięki opiniom osób, które odwiedzają nasze stoisko, jesteśmy w stanie choć w pewnym stopniu ocenić, czy dany projekt ma szanse się przyjąć i czy spotka się z zainteresowaniem klientów. Wśród propozycji nowości pojawiły się m.in. szklane drzwi Amber w odświeżonej, bardziej nowoczesnej odsłonie, drzwi Portos w wersji białej, drzwi Domino z ciemnym przeszkleniem i kontrastującymi, jasnymi napisami, drzwi łamane w wersji przeszklonej, a także, wzbudzające chyba najwięcej dyskusji, lakierowane drzwi Pietra z ozdobną wstawką wykonaną z kamienia.

Doskonałą oprawę dla prezentowanych modeli stanowiło nowe stoisko, po raz pierwszy wykorzystane właśnie na targach BUDMA. Nie uszło ono uwadze organizatorów, którzy wyróżnili nas nagrodą Acanthus Aureus. Kolejne targi BUDMA uznajemy za udane i z niecierpliwością wypatrujemy kolejnej edycji, która podobno ma odbyć się w marcu 2014 roku.

 • AIB

Tegoroczne targi stały pod znakiem warstwowego montażu stolarki okiennej. Wiele firm – w tym oczywiście AIB – prezentowało w praktyczny sposób jak właściwie zamontować okno, aby przez lata spełniało w sposób bezawaryjny powierzone mu zadania. Kluczem do takiego długoletniego funkcjonowania stolarki klienta ostatecznego jest odpowiednie uszczelnienie i zabezpieczenie połączenia okna z murem w trakcie montażu. Do tego typu działań służy produkowany przez AIB system taśm montażowych INTEGRA. Jego właściwe zastosowanie było prezentowane przez profesjonalną ekipę montażową na specjalnie przygotowanej do tego celu ścianie montażowej.

Organizowane przez naszą spółkę pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy w ich trakcie mogli prześledzić krok po kroku czynności wykonywane w trakcie warstwowego montażu stolarki (wszystko było na żywo komentowane przez eksperta z AIB). Po każdym pokazie zwiedzający mogli szczegółowo wypytać obecnych tam pracowników firmy o produkowane w AIB taśmy montażowe, ich właściwości, dostępność możliwych rozwiązań oraz możliwe sposoby ich zakupu.

Tegoroczne targi BUDMA na płaszczyźnie edukacyjnej już okazały się wielkim sukcesem spółki AIB, a czy targowe zainteresowanie produktami spółki przekuje się na efekt sprzedażowy? Czas pokaże. Mamy nadzieję, że całość naszych działań edukacyjnych spotka się z pozytywnym przyjęciem i  przyczyni się do poprawy "kultury technicznej" wykonywanych w kraju montaży.

 • PENOSIL

Pokazaliśmy praktycznie pełną gamę naszych produktów. Zarówno piany montażowe, z których jesteśmy najbardziej znani, ale też silikony, kleje, zaprawy epoxydowe czy produkty do hydroizolacji. Dzięki temu praktycznie każda z osób zainteresowanych produktami z zakresu chemii budowlanej mogła znaleźć w naszej ofercie coś ciekawego. Podczas targów miała również miejsce premiera naszego nowego katalogu (zobacz katalog). 

Podczas targów wielokrotnie odbywały się prezentacje naszej najnowszej piany – GoldGun 65 Plus All Season (przeczytaj więcej) – i spotykało się to z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Monterzy okien i drzwi, którzy brali udział w prezentacjach, zgodnie twierdzili, że jak do tej pory nie spotkali się z produktem o tak dobrej wydajności i strukturze.

Wystawialiśmy się na targach BUDMA po raz pierwszy i byliśmy miło zaskoczeni, zarówno wysoką frekwencją na naszym stoisku, jak i dużym zainteresowaniem naszymi produktami. Dzięki bezpośrednim rozmowom mogliśmy jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby klientów – taka wymiana doświadczeń jest dla nas bardzo cenna, m.in. dlatego tak chętnie organizujemy różnego rodzaju szkolenia. 

Na początek chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas na naszym stoisku. Firma Vicplast na tegorocznych targach zaprezentowała najnowszą kolekcję wypełnień z  PVC, HPL i Aluminium.

Na Targach nie sposób było przedstawić wszystkich naszych modeli, których mamy w swojej ofercie ponad 400. Na stoisku mieliśmy około 30 tych najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się. Nie ukrywam, że cieszyły się one bardzo dużym zainteresowanie zarówno wśród producentów stolarki otworowej, jak i klientów indywidualnych.

Największym zainteresowaniem cieszył się ozdobny panel aluminiowy-nakładkowy, który zademonstrowaliśmy już jako gotowy produkt wraz z ramą aluminiową. Te drzwi przyciągały klientów na magnes – każdy je otwierał, oglądał i oczywiście pytał o cenę. Targi można uznać za bardzo udane, ale prawdziwą ocenę poznamy zapewne po jakimś dłuższym czasie, gdy już nawiążemy długotrwałą współpracę z kontrahentami, do czego bardzo serdecznie zapraszam.

W tym roku na targach zaprezentowaliśmy się nieco inaczej niż dotychczas. Jako że na polskim rynku przez ponad 10 lat istnienia firmy sprzedaliśmy ponad 200 linii zgrzewająco-czyszczących, więc są one już doskonale znane i cenione przez naszych klientów, to tym razem postanowiliśmy zaprezentować coś innego, coś, na co do tej pory nie kładziono zbyt dużego nacisku. Pokazaliśmy automatyczne systemy do sortowania szyb zespolonych z magazynem, a także magazyn z sortowaniem ram. W większości zakładów ten obszar produkcji wciąż jest nie lada wyzwaniem. Dlatego zaproponowaliśmy, aby położyć większy nacisk na automatyzację tych obszarów i w połączeniu z odpowiednim sterowaniem zorganizować i poukładać te obszary produkcji. Pokazaliśmy również zupełnie wyjątkową maszynę – najszybsze na rynku centrum tnąco-obróbcze Schirmera o wydajności 300 okien na zmianę, przy czym okno jest tu traktowane jako rama ze słupkiem (w której jest więcej obróbek niż w ramie jednoskrzydłowej) i skrzydło. Tak więc te 300 jednostek to tak naprawdę 300 okien przyjętych u nas w kraju jako jednostka + 300 słupków i jeszcze trochę dodatkowych operacji na ramie. Możemy z całą stanowczością powiedzieć, że jest to najszybsze centrum tnąco-obróbcze na rynku europejskim. W Europie pracuje już kilkaset takich maszyn, a w Polsce też są doceniane. Ostatnią maszyną, którą zaprezentowaliśmy, było 4-osiowe centrum obróbcze do aluminium i stali oraz profili PVC ze stalą, z innowacyjnym systemem chłodzenia zimnym powietrzem, z kabiną dźwiękoszczelną zasłoniętą również od góry, co daje znakomite efekty w redukcji poziomu hałasu na produkcji i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Myślę, że wszystkie zaprezentowane maszyny wzbudzały zainteresowanie odwiedzających nasze stoisko, ale chyba największe wrażenie robiło centrum tnąco-obróbcze Schirmera ze względu na szybkość cięcia i obróbek, a także wyjątkowo nowoczesną budowę maszyny przy zastosowaniu wszystkich najnowszych osiągnięć techniki. Zastosowano w nim wyjątkowo szybkie silniki liniowe do posuwu materiału, z prędkością pozycjonowania 150 m/min z dwoma jednostkami do przesuwania profili, a do wiercenia i frezowania serwo-silniki. Można było zauważyć też automatycznie nastawne prowadnice dla profili wykonane ze stali nierdzewnej. A 6 osiowy moduł obróbczy nazwany ULTRA SPEED robił wrażenie szybkością i precyzją obróbek.

W ocenie naszej i odwiedzających nas klientów tegoroczne targi można było uznać za udane. Więcej wystawców niż poprzednio, a i klientów, którzy nas odwiedzili, było nieco więcej. W sumie nasze stoisko odwiedziło około 100 kontrahentów. Wielu z nich jest poważnie zainteresowanych współpracą z doświadczonym dostawcą maszyn, który oprócz samych urządzeń potrafi zaoferować doradztwo, profesjonalny projekt, wdrożenie projektu, a potem nadzór nad jego realizacją i później bezpieczeństwo ciągłości inwestycji. Od lat firma URBAN znana jest też z tego, że skutecznie pomaga swoim klientom w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Ostatnie programy w obecnym budżecie UE, które uruchomiono w naszym kraju, pozwolą jeszcze na uzyskanie finansowania nowych, innowacyjnych przedsięwzięć, które zaproponujemy naszym klientom. Takie imprezy, jak tegoroczne targi, są znakomitym sposobem pokazania tego, co najlepsze i spotkania się z tak wieloma firmami w jednym miejscu.

 • DRACO

Zaprezentowany na tegorocznej Budmie nowy model Rollcuttera z dwoma nożami  pracującymi jednocześnie (bez potrzeby wymiany), więc cieszył się on dużym zainteresowaniem. Winda sprężynowa z multisysytemem do sprawdzania prawidłowości nawoju roletki na każdy system roletkowy zaskoczyła pomysłowością nawet naszych stałych klientów. Pozycjoner do cięcia dłużyc każdego rodzaju (stal, drewno, metal) pozwolił nam skierować ofertę do szerszego grona odbiorców niż tylko producenci roletek. Mamy już zamówienia dla firm meblarskich, producentów okien i drzwi, a także producentów systemów roletkowych. Pozycjoner posiada funkcję przesyłania danych do cięcia z komputera na maszynę lub odczyt kodów kreskowych. Opcja ta bardzo usprawnia cięcie tych elementów, jednocześnie likwidując możliwości błędów podczas pracy. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszył się jednak nasz pozycjoner.

 • RAILING

Zaprezentowaliśmy troszkę nowości. Choć wiemy, że na rynku pojawiły się już parapety o zaokrąglonym kształcie, to są jakoś słabo widoczne, dlatego wykorzystaliśmy okazję, że byliśmy jedynymi producentami parapetów wystawiającymi się na targach, i zareklamowaliśmy ten produkt (przeczytaj więcej). Było to dobre posunięcie, gdyż cieszył się on dużą popularnością. Furorę wciąż robi też parapet typu płytka.

Naszą nowością, którą zaprezentowaliśmy na tegorocznej Budmie, jest podbitka stalowa w kolorach drewnopodobnych, takich jak parapety okleinowane.

Imprezę zaliczamy do udanych, gdyż spotkaliśmy się z wieloma nowymi, potencjalnymi klientami i mamy nadzieję, że pozwolą nam się dalej rozwijać. Liczymy na współpracę również z firmami zagranicznymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze premierowe produkty oraz oferta współpracy handlowej z DAKO. Uwagę odwiedzających zwracały przede wszystkim drzwi tarasowe z innowacyjnym okuciem odstawno-przesuwnym, wykonane w najnowszym systemie PVC DPQ-82, wyposażone w szybę Thermobel ANTI-FOG. Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku, które na targach BUDMA miało swoją premierę.

Wśród eksponatów targowych znajdowało się również okno drewniane z okładziną aluminiową DDA-92, wyposażone w okucie activPilot Select i energooszczędną szybę o Ug=0,3W/m²K, oraz aluminiowe drzwi nakładkowe z serii DAKO – model DECORE z naświetlem bocznym, wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Targi były okazją do kontaktu z potencjalnymi Partnerami Handlowymi. Możliwość nawiązania współpracy z DAKO zachęciła do rozmowy sporą ilość odwiedzających z Polski i zagranicy. Przedstawiciele firmy prezentowali warunki współpracy handlowej z Partnerami, marketingowy Program Wsparcia Partnerów Handlowych oraz szczegóły oferty produktowej DAKO. Udział w targach stanowi część projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

POL-SKONE zaskoczyła odwiedzających nowościami i inspirowała barwnymi odsłonami uznanych już produktów. Na 320 m² pokazaliśmy prawie 100 par drzwi i okien, w tym nową kolekcję SEMPRE Onda oraz kolekcję Duo: SIMPLE, FIORD, GRAF, CLASSIC i ASTOR, a także okno EC 90 PLUS, Dual Nord 0,5 oraz drzwi techniczne.

Poznańskie targi to doskonała okazja do spotkań z naszymi Partnerami Handlowymi, w trakcie których mamy okazję zaprezentować firmowe nowości. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowe wzory cenionej przez wszystkich kolekcji SEMPRE – SEMPRE Onda, która swoją stylistyką nawiązuje do światowych trendów wzorniczych.

Na targach można było również zobaczyć uznane już propozycje stolarki w niespotykanych dotąd wersjach kolorystycznych, jak np. drzwi ARCO w kolorze dębu angielskiego czy nowe wzory z kolekcji HAPPY. Uwagę zwracały również drzwi wewnętrzne w intrygujących wariantach kolorystycznych, jak nowoczesne modele ASTRO w kolorze ciemnego fioletu czy seledynu. Wielbiciele klasycznych rozwiązań także mogli znaleźć coś dla siebie, jak choćby drzwi ETIUDA Lux w fornirowanym wykończeniu czy SEMPRE w okleinie Silkstone w szerokiej palecie kolorystycznej.

Inwestorzy natomiast docenili ofertę drzwi technicznych, która w 2013 roku została rozbudowana o nowe możliwości zdobnicze w postaci dekorów oraz ryflowań. Teraz drzwi techniczne, oprócz spełniania wymogów bezpieczeństwa, będą mogły również elegancko dekorować wnętrze. Drzwi techniczne przeciwpożarowe EI 30 PLUS oraz EI 60 PLUS, które miały swoją premierę na targach, także wzbudzały uznanie wśród Partnerów Handlowych.

Na BUDMIE nie mogło zabraknąć również nowych rozwiązań stolarki okiennej. Wśród prezentowanych nowości szczególną popularnością cieszyło się okno EC 90 PLUS,  o doskonałych parametrach Uw=0,77 W/m²K oraz Dual Nord 0,5. Zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania pozwoliły na osiągnięcie jeszcze lepszej ochrony cieplnej.

 • SADOWSKI

Na targach, w ramach projektu „Fabryka Okien na Żywo” pokazaliśmy, że dzięki wzajemnej współpracy można w tydzień uruchomić maszyny i wdrożyć oprogramowanie, które umożliwi rzeczywistą produkcję okien. Jednocześnie zadbaliśmy o wysoki standard wykonanej stolarki oraz nowoczesny wymiar przeprowadzanej produkcji bezpapierowej, która opierała się na odczycie danych z kodów kreskowych na etykietach i była koordynowana jako jeden system. Jako nasz główny produkt – ten, który wspierał „Fabrykę Okien na Żywo”, zaprezentowaliśmy oprogramowanie Stolcad Professional. Stolcad Professional kompleksowo wspiera działalność przedsiębiorstw sektora stolarki okienno-drzwiowej, umożliwiając zaprojektowanie, wycenę, ofertowanie, przygotowanie produkcji i transportu okien i drzwi, a także rolet, okiennic czy roletek wewnętrznych. Wyposażone jest ponadto w autorską metodę projektowania, która umożliwia uzyskanie dowolnych kształtów konstrukcji z możliwością wstawienia do projektu każdej krzywizny szprosu lub poprzeczki. System Stolcad Professional to też nowe metody planowania produkcji i transportu, a także szereg funkcji kontrolnych, stabilizujących technologię. Jako przykład wymienić można zautomatyzowany dobór elementów okucia na podstawie obliczonej przez system wagi skrzydła.

Oczywiście największe zainteresowanie wzbudził Stolcad Professional. Spodziewaliśmy się tego, ponieważ nasi Klienci od długiego czasu czekali na jego prezentację. Oprócz tego, dużo zapytań Klientów dotyczyło modułów dodatkowych do naszego oprogramowania, wśród których szczególnie wyróżniano „Zarządzanie produkcją”. Jego działanie również można było obserwować podczas produkcji w „Fabryce Okien na Żywo”.

Dla naszej firmy targi Budma 2013 to duży sukces. Zrealizowaliśmy wszystkie cele, jakie postawiliśmy sobie przed targami. Nasze stoisko gościło niezliczoną ilość zwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z naszym oprogramowaniem. W związku z tym, że prezentowaliśmy produkcję rzeczywistą i demonstrowaliśmy np. możliwość tworzenia różnorodnych projektów okien i drzwi, podchodziło do nas zarówno wiele osób z branży, jak i zwyczajnie zainteresowanych innowacjami.

 • SELENA

Atrakcyjne pokazy kilkunastu produktów z oferty Seleny, tłumy gości na stoisku, dziesiątki wykonawców własnoręcznie testujących produkty, wsparcie organizacji branżowych i patronat medialny kilkunastu mediów branżowych – tak w największym skrócie możemy opisać obecność Selena na tegorocznych targach BUDMA 2013 w Poznaniu. Organizatorzy tegorocznych targów BUDMA postawili na bezpośredni kontakt wystawców z wykonawcami tworząc dla nich „STREFĘ TESTÓW”, gdzie wszyscy zainteresowani mieli możliwość testowania prezentowanych produktów. Selena wykorzystała tę możliwość bezpośredniego kontaktu, umożliwiając wykonawcom nie tylko testowanie produktów, ale też organizując dla nich atrakcyjne pokazy.

Selena wystawiała się na tegorocznych targach pod hasłem „Najszerszy asortyment w branży budolwalnej”. Wśród produktów prezentowanych gościom i wykonawcom znalazły się m.in. silikony i kleje, zaprawa murarska cienkowarstwowa, tynki natryskowe, tynki dekoracyjne, farby, uszczelniacz dekarski, papy i gonty, płynna folia czy też kotwa chemiczna. Z dużym zainteresowanie wśród wykonawców odwiedzających strefę testów Seleny spotkał się program partnerski „Mistrzowie Tytana”. Wielu z gości strefy testów najpierw wypróbowywało produkty, a zaraz potem wypełniało formularze zapisując się do programu.

Niezwykle miłym wydarzeniem tegorocznych targów była wizyta na stoisku Seleny przedstawicieli IFD (Międzynarodowego Zrzeszenia Dekarzy) oraz PSD (Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy). Zgodnie z tradycją, przedstawiciele obu tych organizacji odwiedzają wraz z orkiestrą stoiska zaprzyjaźnionych firm, dziękując za kolejny roku udanej współpracy.

HOMAG Polska zaprezentowała 3 maszyny z całej oferty Grupy HOMAG. Było to 5-osiowe centrum obróbcze firmy HOMAG BMG 311/Venture 316, centrum obróbcze firmy WEEKE BMG 211 edition z agregatem FLEX5 oraz szlifierka szerokotaśmowa firmy BÜTFERING SWT 225 RC. Zaprezentowaliśmy dodatkowo ofertę maszyn firmy WEINMANN, które przeznaczone są do budowy szkieletowej domów.

Przy naszym stoisku nr 12 w hali 5A mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firm z całej Polski. Odwiedzającymi nasze stoisko byli zarówno nasi stali klienci, jak również osoby zainteresowane naszymi produktami. Naszym celem było przedstawienie bogatej oferty Grupy HOMAG z uwzględnieniem najnowszych trendów. Do każdego klienta podchodzimy jednak indywidualnie i każdy produkt dobierany jest tak, aby spełnił oczekiwania produkcyjne jednostki. Dla nas każdy klient potrzebuje indywidualnego, odrębnego, fachowego wsparcia i doradztwa w zakresie dopasowania maszyny do swoich potrzeb. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości oraz poszerzenia swojej dotychczasowej wiedzy do dyspozycji każdego klienta byli handlowcy. To właśnie oni prezentowali konkretny produkt konkretnemu odbiorcy.

W trakcie kontaktu handlowców z osobami odwiedzającymi targi poruszane były tematy obecnej sytuacji rynkowej, planowanych inwestycjach na rok 2013 oraz konkretnych maszyn. Warto dodać, że każdy zainteresowany klient ma zawsze bezpośrednią możliwość obejrzenia naszego produktu na naszej hali pokazowo-szkoleniowej w siedziby firmy w Środzie Wielkopolskiej bądź w oddziale firmy w Biertowicach. Dodatkowo zapraszamy serdecznie do naszego nowo otwartego centrum pokazowo-szkoleniowego w Warszawie.

Ponadto już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na targi DREMA, wówczas zaprezentujemy Państwu kilka ciekawych propozycji i rozwiązań! Z naszej strony chcielibyśmy podziękować wszystkim przedstawicielom firm, które nas odwiedziły i zapraszamy do dalszego śledzenia nowości w naszej branży.

Można było u nas zobaczyć właściwie całą ofertę, czyli ponad kilkanaście modeli okien i drzwi. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nowe drewniano-aluminiowe drzwi podnośno-przesuwne HS 330, które można stosować w budownictwie pasywnym. Kolejną nowością było nasze okno PVC z nakładką aluminiową KF 410 – reklamowane jako „Najlepsze w swojej klasie”, ponieważ już w standardzie klient otrzymuje okno z trzema uszczelkami, ukrytymi okuciami, ukrytymi odprowadzeniami wody oraz trzema szybami SOLAR, dzięki czemu okno osiąga izolacyjność cieplną na poziomie Uw = 0,79 W/m²K. Dodatkową atrakcją było zamontowanie tego okna w systemie MOWO firmy Tremco illbruck, która była naszym oficjalnym partnerem. Pokazaliśmy również nasze nowe drzwi aluminiowe AT 410, które charakteryzują się nowoczesną, minimalistyczną stylistyką, gdyż drzwi od zewnętrznej i wewnętrznej strony są zlicowane, a dodatkowo mają znakomitą izolacyjność cieplną wynoszącą Ud = 0,78 W/m²K.

Klientom najbardziej podobało się okno drewniano-aluminiowe HV240 ze zintegrowaną żaluzją wyposażoną w moduł fotowoltaiczny, pobierający energię ze słońca, dzięki czemu żaluzją można sterować za pomocą przekaźnika umieszczonego na skrzydle okiennym i nie potrzebne są żadne zewnętrzne podłączenia prądu. Niektórzy z nich nie mogli uwierzyć, że aż tak zaawansowane technologicznie mogą być okna. Drugim bardzo popularnym produktem były drzwi pasywne HT 410, których drewniano-aluminiowa konstrukcja, zjawiskowy design oraz nadzwyczajna izolacyjność cieplna, wynosząca Ud = 0,58 W/m²K przykuwały uwagę bardzo wielu odwiedzających targi.

Na pierwszy rzut oka były to dla nas bardzo udana impreza. Spotkaliśmy się z wieloma inwestorami indywidualnymi, którym to, co zobaczyli na stoisku, bardzo się podobało. Mieliśmy okazję porozmawiać z wieloma potencjalnymi partnerami zainteresowanymi dystrybucją okien Internorm. Targi były też okazją zaprezentowania naszych produktów architektom, projektantom oraz deweloperom, którzy wcześniej nie mieli z nimi styczności. Jednak czy targi przyniosły realne korzyści, to będziemy mogli ocenić za jakieś pół roku.

 • SCM GROUP
SCM Group zaprezentowała CNC ACCORD 30 F/X. Jest to maszyna nagrodzona Złotym Medalem na ubiegłorocznych targach DREMA. Zdecydowano się na ponowną prezentację maszyny, gdyż jest ona kierowana w szczególności dla producentów okien, drzwi i schodów, czyli szeroko pojętej stolarki budowlanej.

Stoisko SCM Group cieszyło się zainteresowaniem przede wszystkim większych producentów okien i drzwi, a prezentowana obrabiarka była tematem wielu rozmów. Nie zabrakło też zwiedzających zainteresowanych tradycyjnymi obrabiarkami, które stanowią poważną cześć oferty grupy SCM.
 • MLTB
Podczas tegorocznych targów BUDMA braliśmy udział w projekcie „Fabryka Okien na Żywo”.  Mobilne Laboratorium swoją specyfiką doskonale wpisywało się w idee pokazania procesu produkcyjnego okna: „Ideą wydarzenia jest alternatywna promocja najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie".

Bardzo dużym zainteresowanie wśród odwiedzających nas producentów cieszyła się nowa aplikacja asysten.CE. Laboratorium stworzyło autorski program do obliczania przenikalności cieplnej dla wielu typów okien oraz obliczania izolacyjności akustycznej i drukowania etykiet CE potrzebnych do znakowania wyrobów. Obecność naszej firmy na targach miała na celu również dotarcie do ostatecznego odbiorcy oraz inwestorów z informacją o możliwości wykonania badań pomontażowych stolarki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nawiązaliśmy szereg ciekawych kontaktów, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Dziękujemy wszystkim partnerom Fabryki Okien na Żywo za miłą i profesjonalną współprace.
 • DAKEA
Podczas targów zaprezentowaliśmy okno Dakea Best. Największym zainteresowaniem cieszył się Program Cash Club. Jest to program dedykowany dekarzom, w którym z każdym zamontowanym oknem zarabia się gotówkę (od 20 do 30 złotych) oraz 20-letnia gwarancja na wszystkie okna Dakea (przeczytaj więcej).

Jak oceniamy tegoroczną imprezę? Dla nas była zdecydowanie wyjątkowa. Wystawiliśmy się bez wielkiego stoiska, ale nasza oferta kierowana do profesjonalistów spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, za co chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym gościom. Świetnie się też bawiliśmy w ramach konkursu z Aniołkami, który okazał się być ogromnym sukcesem :)

Na targach prezentowaliśmy nasze standardowe maszyny WEGOMA, jak piły jedno i dwugłowicowe, kopiarko frezarki, zaciskarki oraz linię zgrzewająco czyszczącą firmy KMW. W piłach pokazaliśmy nasze najnowsze rozwiązania, jak np. najnowsze sterowanie i oprogramowanie do piły DS130 z opcją cięcia elementów krótszych i dłuższych niż rozstaw tarcz, opcją plasterkowania oraz nowoczesnym rozwiązaniem docisków od góry na prowadnicach liniowych sztabowych, niezwiększających długości minimalnego cięcia dla żadnego z kątów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się piła Graule oraz inne piły jedno i dwugłowicowe. Także zaciskarka z opcją małego okna, która pozwala na zaciskanie mniejszych okien niż dotychczas. Jednak hitem okazała się najnowsza linia zgrzewająco-czyszcząca. Maszyna pracowała przez cały okres targów i przyciągała do naszego stoiska ogrom zwiedzających. Centrowanie okna od wewnątrz, napęd za pomocą silników liniowyh, nowoczesna wiertnica pod zawiasy narożne pracująca w czasie zerowym, niezwykle proste graficzne programowanie na rysunkach profili, a także specjalna głowica do usuwania wypływki wewnętrznych krawędzi zaokrąglonych były najistotniejszymi elementami dla naszych klientów.

Z kolei na zgrzewarce czterogłowicowej najistotniejszymi elementami była funkcja pełnego zgrzewania równoległego, dająca niezwykle równy i wytrzymały zgrzew, możliwość zgrzewania profili z tolerancją do 3 mm długości, specjalne formatery uszczelki niezwiększające minimalnego wymiaru z głowicą formującą i odcinającą uszczelkę po zgrzaniu oraz możliwość ustawienia wszystkich parametrów łącznie z ciśnieniem! I to dla każdego profila osobno za pomocą komputera w liście parametrów profili – ma to istotny wpływ na wytrzymałość naroży dla profili o bardzo małych lub bardzo dużych przekrojach, a także dla drzwi zgrzewanych z kostką plastikową.

Targi oceniamy bardzo pozytywnie. Szczerze mówiąc, nie dało się w ogóle odczuć kryzysu, o którym nieustannie słyszymy w mediach. Patrząc na plany klientów odwiedzających nas na targach, myślę, że ten rok będzie bardzo rozwojowy dla wielu firm, a jakość okien produkowanych na naszym rynku będzie na najwyższym poziomie. Życzę wszystkim realizacji swoich założeń i planów tegorocznych.

 • POZBUD

Na ostatnio zakończonych targach BUDMA, nasza firma zaprezentowała – oczywiście w ograniczonym ze względów powierzchniowych (tylko nieco ponad 100 m² powierzchni ekspozycyjnej) – przekrój całej swojej oferty: okna drewniane, okna aluminiowo-drewniane, konstrukcje stosowane do dużych przeszkleń np. jako wyjścia na tarasy, czyli balkony typ. HS, balkony ze skrzydłami składanymi typ. FS, tzw. harmonijki, stolarkę drzwiową zewnętrzną, modele klasyczne, jak i o nowoczesnym wzornictwie – z pochwytami i wstawkami ze stali nierdzewnej, kilka modeli drzwi wewnętrznych naszej produkcji – również w wersji klasycznej i nowoczesnej. Całości naszej ekspozycji dopełniła segmentowa brama garażowa, wyposażona w drewniane wypełnienie oraz ekspozycja litych podłóg drewnianych, których nie każdy wie, że jesteśmy również producentem.

Absolutną nowością na naszym stoisku była stolarka drewniana i drewniano-aluminiowa, dedykowana najbardziej wymagającym klientom, przeznaczona do domów pasywnych. Stolarka tego typu spełnia najostrzejsze wymagania dotyczące termoizolacyjności – potwierdzone  wręczonym nam na właśnie przez  Instytut Passive House z Darmstadt w Niemczech, stosownym certyfikatem.

Trudno mówić o jednym konkretnym produkcie, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Od pewnego czasu zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie klientów stolarką aluminiowo-drewnianą. Łączy ona w sobie wszystko, co najlepsze w oknach drewnianych (m.in. naturalny materiał, nieograniczoną gama kolorystyczną, dobre właściwości termoizolacyjne) i oknach PVC (nie wymagają konserwacji/). Pokazaliśmy więc na ostatnich targach całą gamę tego typu produktów, od okien łukowych, poprzez drzwi balkonowe, wspomniane wcześniej balkony podnośno przesuwne HS, balkony składane FS, wszystkie posiadające niskie progi aluminiowe i wyposażone w zewnętrzne okładziny aluminiowe różnych kształtów: Softline, Linear, Quadrat, Classic, Retro. Do kompletu obejrzeć można było drewniane drzwi zewnętrzne, wyposażone również w zewnętrzną okładzinę aluminiową.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się eksponowane przez nas drzwi wewnętrzne, szczególnie modele PLAZA 06 i 07 oraz Covent Garden 02,03 i 06.  Modele tych drzwi nie miały odpowiedników wśród wystawców, którzy byli obecni na tych właśnie targach.

Zakończone właśnie targi BUDMA 2013 oceniamy jednoznacznie pozytywnie. Przez nasze stoisko przewinęło się wg naszych szacunków ok. 10 tyś zwiedzających. Wśród nich było wielu potencjalnych klientów indywidualnych, planujących i przymierzających się do zakupu nowej stolarki, jak również firm, które chciałyby prowadzić sprzedaż naszej stolarki na terenie Polski i poza jej granicami. Trudno określić czym takie wzmożone zainteresowanie naszymi produktami było spowodowane. Czy był to wynik relatywnie małej konkurencji wśród dostawców stolarki drewnianej, jacy pojawili się na tych targach, czy to może początek końca kryzysu jaki od ubiegłego roku gości na rynku budowlanym, czy też zmiany tendencji i chęci posiadania czegoś wyjątkowego i ekskluzywnego.  Najbliższe miesiące na pewno dadzą odpowiedź na te pytania.  Tak czy inaczej, były to jedne z najbardziej udanych imprez targowych w jakich nasza firma brała udział.  

Na tegorocznych targach zaprezentowaliśmy najlepsze maszyny o ugruntowanej pozycji na rynku światowym, które zostały już docenione także przez polskich producentów stolarki. Wśród nich na największą uwagę zasługuje nagrodzone Złotym Medalem MTP centrum obróbcze SBZ 609, które jest najbardziej wydajną maszyną tego typu w Polsce. Dzięki zastosowanym narzędziom i opatentowanym rozwiązaniom centrum spełnia wszelkie zaplanowane dla niego zadania, osiągając przy tym założone przez producentów wydajności. Nic więc dziwnego, że maszyna ta cieszy się od kilku lat coraz większą popularnością na całym świecie, przy czym najwięcej maszyn tego typu trafia właśnie na polski rynek. Na targach zaprezentowaliśmy również najnowocześniejszą linię zgrzewająco-czyszczącą SVL 785, centrum SBZ 140, piłę DG 244 i DG 284, oraz mniejsze maszyny do stolarki: zagniatarkę do aluminium EP 124, piłę do wykonywania podcięć fasadowych AKS 134 oraz frezarko-kopiarkę AS 170.
 
Trudno jest jednoznacznie określić produkt, który cieszył się największym zainteresowaniem, ponieważ każda maszyna znalazła swoich odbiorców. Na pewno maszyny, na których prezentowany był proces obróbki, czyli SBZ 609, SVL 785 oraz SBZ 140 przyciągały tłumy odwiedzających. Była to doskonała sposobność do poznania maszyn nie tylko od strony teoretycznej, ale i praktycznego sposobu ich działania. Myślę, że ten sposób prezentacji maszyn najbardziej trafia do klientów, gdyż są oni bezpośrednio skonfrontowani z maszyną i mogą od razu uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania. 

Tegoroczne targi były dla nas prawdziwym wyzwaniem. Stworzyliśmy koncept dużego stoiska z całym zestawem maszyn zarówno do obróbki profili aluminiowych, jak i z PCW. W prace projektowe i montażowe zaangażowanych było sporo osób zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Teraz z dumą możemy przyznać, że ciężka praca, jaką włożyliśmy w przygotowanie tych targów, przełożyła się na nasz wspólny sukces. Stoisko cieszyło się stałym zainteresowaniem odwiedzających, odbyliśmy mnóstwo interesujących rozmów oraz zawarliśmy sporo nowych kontaktów. Pozwala nam to z wielkim optymizmem i ogromną motywacją patrzeć w przyszłość. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Klientom za odwiedzenie naszego stoiska i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że zawarte kontakty zaowocują dalszą współpracą i przełożą się na wspólny sukces.  

Nasze stoisko przyciągało uwagę zwiedzających swoją ofertą. Pokazaliśmy na targach nowość: szkło antyrefleksyjne, wykonane w technologii Daglass Nano Selective Transmission z trawieniem AR. Szkło, na którym prezentowano powłoki antyrefleksyjne, zostało uprzednio poddane procesowi hartowania szkła w najnowocześniejszej technologii, bez zafalowań. Szkło to jest stosowane na szeroką skalę w panelach fotowoltaicznych, aplikacjach solarnych oraz w architekturze i przemyśle oświetleniowym. Właśnie ten produkt chcemy upowszechnić w najbliższej przyszłości.

Technologia produkcji oferowana przez EFFECT GLASS pozwala na wykonanie powłoki z antyrefleksem dwustronnie lub jednostronnie, na powierzchni szkła hartowanego oraz niehartowanego. Umożliwia pokrycie szkła o dowolnym kształcie oraz zróżnicowanej powierzchni (np. szkło matowe, gładkie, pryzmatyczne oraz gięte). Szkło antyrefleksyjne wykonane w technologii Daglass Nano Selective zwiększa trwałość powłoki i całkowicie eliminuje ryzyko jej delaminacji, to jest oddzielenia się warstwy wierzchniej od podkładu.

 • PINUS

Zaprezentowaliśmy dwa innowacyjne systemy okienne: Energy+ i AluEnergy+, czyli okna energooszczędne o profilu 92x78 wykonane z drewna klejonego czterowarstwowo. Standardem są tu szyby dwukomorowe firmy GLASSOLUTIONS o współczynniku  Ug = 0,5 W/m²*K. Zastosowaliśmy w nich okucia półkryte obwiedniowe z mikrowentylacją firmy MACO. Odpowiednią szczelność zapewniają dwie uszczelki Q-lon. Przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych okna te zabezpieczają wodorozcieńczalne – akrylowe farby i lakiery znanej niemieckiej firmy GORI. 

Największym zainteresowaniem cieszyły się nowe energooszczędne profile. Jest to trend ogólnoeuropejski, w wielu krajach stymulowany odpowiednimi regulacjami w tym zakresie, w innych będący efektem silnej walki konkurencyjnej.

Rosnące wymogi rynku oraz zalecenia odnośnie ograniczenia toksycznych substancji przy produkcji materiałów budowlanych oraz panujące tendencje do wprowadzenia na rynek i upowszechnienia produktów uznanych jako nieszkodliwe dla środowiska naturalnego wymagają ciągłego wdrażania innowacyjnych rozwiązań, specjalistycznych badań oraz często dodatkowych kosztów. Stanowi to barierę chroniącą rynek przed nowymi konkurentami oferującymi niską jakość.

Tegoroczne targi oceniamy bardzo pozytywnie. Osoby odwiedzające targi były osobami wykwalifikowanymi, znającymi się na branży, szukającymi konkretnych produktów. Nasze stoisko odwiedziło wielu potencjalnych klientów z różnych krajów, których zainteresowanie skupiło się na konkretnych informacjach o nowościach w sferze stolarki. Obecnie obserwujemy wzrost zapytań ofertowych.

Spółka SONAROL po raz pierwszy samodzielnie zaprezentowała swoją ofertę na największych w Europie Środkowo-Wschodniej targach branży budowlanej. Udział w tej renomowanej imprezie powiązany był z inauguracyjnym pokazem nowych systemów profili PVC, które produkujemy w nowo uruchomionym dziale ekstruzji. Należy w tym miejscu wspomnieć, że tylko nieliczni, najwięksi producenci stolarki otworowej w Polsce i Europie, ze względu na skomplikowaną i kosztowną technologię, sami produkują kształtowniki PVC. Spółka z Jedwabnego, dołączając do tego elitarnego grona, potwierdza swoją coraz silniejszą pozycję na rynku.

Zaprezentowane nowości to dwa systemy okienne. Pierwszy z nich to sześciokomorowy OPTITHERM o szerokości zabudowy 80 mm. Jednak prawdziwą sensacją, nie tylko wśród zwiedzających, ale również u konkurencji, okazał się obecnie najszerszy i najcieplejszy system na rynku, ośmiokomorowy MAXTHERM. Szerokość ramy 94 mm i skrzydła 100 mm, przy zastosowaniu wkładek termicznych oraz czteroszybowego pakietu o szerokości 48 mm z kryptonem, pozwala konstruować okna o jeszcze nie spotykanym współczynniku przenikania ciepła 0,59 W/m²K. Ponadto dodatkowym atutem systemu jest nowoczesna i łagodna linia profili opracowana na wyłączność spółki SONAROL. Pomimo że okna w systemach OPTITHERM i MAXTHERM pojawią się w sprzedaży w II kwartale tego roku, to już na targach bardzo duża grupa obecnych i nowych kontrahentów z kraju i zagranicy zadeklarowała chęć dystrybucji nowości z SONAROL-u.

Zaprezentowaliśmy również produkty z innych działów swojej produkcji: płyty styropianowe do izolacji termicznej i wodnej oraz bobiniarkę do folii i papieru. „SNR 1400” to rozcinarka, która od podstaw została zaprojektowana przez inżyniera z prężnie rozwijającego się działu konstrukcji SONAROL. Jest to nowoczesne urządzenie, którego parametry nie ustępują najlepszym maszynom tego typu na rynku. Bobiniarka o szerokości roboczej 140 cm wyposażona jest w noże krążkowe, wały rozprężne i przymiar laserowy. Dodatkowo może zostać doposażona i dostosowana do rodzaju rozcinanego materiału i indywidualnych wymagań klienta.

Podczas targów przedstawiliśmy 3 najważniejsze filary swojej najnowszej oferty handlowej. Pierwszym są bramy z funkcją antywłamaniową – odpowiedź Novoferm na coraz silniej zaznaczający się trend rynkowy. Bramy te, certyfikowane w klasie podwyższonej odporności na włamanie WK2, mają również tę dodatkową zaletę, że mogą być doposażone w tę opcję już po dokonanym montażu.
 
Drugim filarem oferty były bramy w okleinach specjalnych – w ofercie firmy jest już 17 takich wzorów. Współczesne budownictwo stawia na indywidualizm – klienci poszukują kolorystyki, która najlepiej wpisze się w otoczenie, dlatego tak ważna jest szeroka oferta kolorystyczna. 5 wersji oklein podstawowych i 17 specjalnych daje naprawdę szeroki wybór i możliwość dopasowania do najwyższych wymagań.
 
Trzecim filarem targowej oferty Novoferm był udoskonalony napęd NovoPort, który nie wymaga dodatkowego miejsca w nadprożu. Jego najważniejszą zaletą jest jego unikatowa konstrukcja, dzięki której montaż nie wymaga dodatkowego miejsca w nadprożu. Dodatkowym walorem tego rozwiązania jest ponadto energooszczędność oraz funkcjonalne, z punktu widzenia użytkownika, wyposażenie w oświetlenie LED.
 
Podczas BUDMY 2013 Novoferm po raz pierwszy zaprezentował również swój najnowszy projekt – platformę e-learningową dla przedstawicieli handlowych i ekip montażowo-serwisowych. Platforma e-learningowa NovoSupport umożliwia wzięcie udziału w pełnowymiarowych szkoleniach z zakresu sprzedaży oraz w szkoleniach technicznych. Ten projekt to ukłon w kierunku partnerów handlowych Novoferm – został opracowany z myślą o udostępnieniu kompleksowego materiału szkoleniowego, z którego pracownicy dystrybutora będą mogli skorzystać w dowolnym miejscu i o każdej porze, bez konieczności wyjazdów na szkolenia. To z jednej strony nowoczesna, wygodna forma podnoszenia kwalifikacji pracowników, z drugiej – możliwość znaczącego obniżenia kosztów szkoleń pracowniczych.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

18 maja 2018 roku w centrali Schüco w Niemczech odbyła...

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

B.W. i B. wprowadziło do swojej oferty nowy i ciekawy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria