Rekordowa edycja targów WinDoor-tech

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ponad stu wystawców, zarówno z Polski, jak i zagranicy, wystawa zlokalizowana po raz pierwszy w aż trzech pawilonach – tak krótko wygląda statystyka rekordowej edycji targów WinDoor-tech. 


W tym roku wśród wystawców znajdą się m.in. firmy z Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Turcji oraz Włoch. Flagowa oferta WinDoor-tech to ekspozycja najnowszych osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji, w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium. Będą okucia, oprogramowanie do optymalizacji produkcji, technika pomiarowa, urządzenia do transportu, a także roboty. Na targach pojawią się liderzy branży, prezentując najnowsze produkty i rozwiązania. 

Polskie firmy inwestują w automatyzację


2018 rok był dla inwestycji w Polsce pomyślny, jednak rok 2019 może okazać się jeszcze większą niespodzianką – wynika z badania Grant Thornton, które zapytało średnie i duże firmy z 35 państw o plany inwestycyjne. Polskie przedsiębiorstwa wypadają na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrze, a w jednym przypadku nie mają sobie równych. Według badania aż dwie trzecie przebadanych firm w Polsce chce zwiększyć w najbliższych 12 miesiącach nakłady inwestycyjne w linie produkcyjne i maszyny. To daje Polsce pierwsze miejsce wśród wśród ankietowanych 35 krajów. 

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn to w branży stolarki budowlanej coraz bardziej widoczny trend. Widać to także na WinDoor-tech. Ekspozycja najnowszych urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad będzie jedną z atrakcji targów. W pawilonie ósmym powstanie największa w Polsce wystawa liderów tej branży. 

Ekspansja na Polskę


Ta edycja targów będzie kluczowym punktem Międzynarodowej Misji Gospodarczej w ramach Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli” organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Grupa przedsiębiorców i dziennikarzy z Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i Azerbejdżanu odwiedzi również wybranych polskich producentów branży stolarki otworowej w ich siedzibach, gdzie będzie miała okazję poznać nowoczesne fabryki, innowacyjne linie produkcyjne oraz centra dystrybucyjne, z których polskie produkty wysyłane są na cały świat. 

WinDoor-tech 2019 to również ekspozycja w pawilonie 8, gdzie do rozmów zapraszają m.in. członkowie GIMAV, włoskiego stowarzyszenia producentów i dostawców maszyn, urządzeń i specjalnych produktów do obróbki szkła. Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku. WinDoor-tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV.

„Złote” produkty i premiery targowe


Dowodem rozwoju branży i innowacyjnych rozwiązań jest przyznana rekordowa liczba Złotych Medali MTP. Na najwyższym targowym podium WinDoor-tech stanęły firmy: CDA, Elumatec, Fimtec, R&D Tech. Jednym z głównych magnesów przyciągających gości targowych są także premiery. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Takich premierowych produktów nie zabraknie także na WinDoor-tech. Goście targowi łatwo je znajdą na specjalnie oznakowanych stoiskach.

WinDoor-tech – targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad odbędą się 12-15 lutego 2019 r., tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycje BUDMY – największej imprezy wystawienniczej dla branży budowlanej.

#targi_budowlane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!GLASS line – nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA

GLASS line – nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA

GLASS line to ekskluzywna seria oryginalnych, pełnych...

Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

Grupa Deceuninck uruchamia nową jednostkę recyklingową...

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO pozwala optymalnie...

X Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego i Niskoenergetycznego

X Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego i Niskoenergetycznego

Zapraszamy na X Międzynarodowe Forum Budownictwa...

Ferie zimowe to dobry czas dla złodzieja. Jak się zabezpieczyć?

Ferie zimowe to dobry czas dla złodzieja. Jak się zabezpieczyć?

Czas rodzinnych wyjazdów to gratka dla złodziei....» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria