| Wyświetleń:3229

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!

fot. POiD

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!


Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!

fot. POiD

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!

fot. POiD

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej!

Wkrótce jedne z kilku najbardziej intensywnych dni w roku dla branży budowlanej. Mowa o Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. To czas premier rynkowych, zdobywania kontaktów biznesowych… oraz MONTERIADY, czyli wyjątkowej inicjatywy w formie pokazów promujących dobre praktyki montażowe. 


Dla odwiedzających stoisko nr 1 w hali 5 przewidzianych jest wiele nowych atrakcji, w tym m.in. budowa ściany domu pasywnego z przekrojami warstw w postaci wielkiej makiety. Za miesiąc (…) MONTERIADA (…) dwa tygodnie (…) dzień (…) godzinę, już niedługo, coraz bliżej, już za chwilę  – tak Związek POiD z Partnerami mógłby śmiało sparafrazować popularny hymn maturzystów. Przygotowania do najnowszej edycji MONTERIADY ruszyły bowiem w grudniu pełną parą. Przed organizatorami nowe wyzwania. 

Czas pędzi nieubłaganie, a my, jako Związek, próbujemy dzielnie dotrzymywać mu kroku, wykorzystując do maksimum każdą ceną minutę, aby zrobić coś ważnego dla branży i społeczeństwa. W naszym odczuciu takim niecierpiącym zwłoki tematem jest dobry montaż wyrobów. Staramy się więc pokazywać korzyści z niego wynikające różnym grupom społecznym na wiele sposobów – jednym z nich jest edukacja poprzez pokazy, doświadczenie sztuki montażu na żywo, czyli jednym słowem – MONTERIADA, która jest częścią kampanii DOBRY MONTAŻ. Mamy nadzieję, że w zbliżającym się roku, z uwagi na liczne nowości, inicjatywa zyska jeszcze szersze grono odbiorców – opowiada Paweł Wróblewski, Dyrektor Związki POiD, który od 2016 roku organizuje wraz z Partnerami MONTERIADĘ. 


Czym zaskoczy najbliższa edycja wydarzenia? Będzie przełomowa na wielu płaszczyznach – zarówno pod względem jej skali, jak i formuły. Dostępne 300 mkw. stoiska zostanie zagospodarowane zupełnie inaczej niż dotąd – zaplanowane są 4 strefy funkcjonalne.

Z frontu znajdzie się nowoczesna platforma, na której przez 4 dni targowe będą prezentowane cyklicznie montaże nowości produktowych Partnerów wydarzenia. Przewidziane są następujące pokazy montażowe: warstwowy przesuwnych drzwi tarasowych Aluplast SMART-SLIDE, okna drewniano-aluminiowego FAKRO INNOVIEW w strefie docieplenia Marbet Bausystem oraz markizy VMZ Solar FAKRO, drzwi zewnętrznych Thermo 65 oraz bramy garażowej segmentowej LPU 42 z powierzchnią Duragrain Hörmann, drzwi wewnętrznych PORTA z ościeżnica stalową PortaSYSTEM. Uczestnicy obejrzą również regulację okuć Roto Patio Inowa. Monterzy ubrani będą z kolei w najnowszą kolekcję odzieży roboczej Lahti Pro, skorzystają z manipulatora do szkła Glasslift, narzędzi Stanley Black & Decker, mocowań Klimas Wkręt-met (np. WHO/WHOW, LO, KPS-FAST 8 S) oraz pian montażowych, taśm i mas paroizolacyjnych Soudal. 

Obok platformy znajdzie się specjalnie wydzielony i zaprojektowany sektor m.in. dla monterów, gdzie profesjonaliści będą mieli szansę zdobyć atrakcyjne szkolenia zawodowe. Z boku usytuowana zostanie natomiast strefa budowy domu pasywnego na żywo – zupełna nowość. Publiczność będzie mogła zobaczyć powstawanie od podstaw ściany z pustaków TERMOton DIAMENT, w której zamontowane zostaną drzwi Hörmann, okna Aluplast i FAKRO. Będzie ona ponadto ocieplona styropianem w systemie ETICS od Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Co więcej, monterzy będą posługiwać się narzędziami PROLINE.

Zaś w sercu stoiska, za przeszkleniem, znajdzie się część kawiarniana dla biznesu, gdzie będzie można nawiązać cenne kontakty z Partnerami MONTERIADY. Tu, w środę – 5 lutego 2020 roku, odbędzie się również konferencja prasowa Związku POiD. W tej przestrzeni zaplanowana jest także debata dla uczniów klas o profilu „monter stolarki budowlanej”. Odwiedzającymi stoisko MONTERIADY będzie opiekował się m.in. Edmont – bohater marki DOBRY MONTAŻ, uosabiający cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej. Wszystkie pokazy będą komentowane przez Ireneusza Bieleninika, znanego dziennikarza i artystę estradowego, który od lat cieszy się sympatią widzów. Jego charyzmatyczna postać z pewnością nada wydarzeniu jeszcze większego dynamizmu.

Nim się obejrzymy na ekranie swojego smartfona zobaczymy datę – 4 luty 2020 r., co oznacza start MONTERIADY. Warto wówczas obrać kurs na Poznań. Serdecznie zapraszamy na stoisko 1 w hali 5, gdzie na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Zapraszamy również do śledzenia informacji na temat MONTERIADY 2020 na Facebooku DOBREGO MONTAŻU.

#montaz_stolarki, #dobry_montaz, #monteriada

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Remmert stawia na druk 3D

Remmert stawia na druk 3D

Firmy nieustannie poszukują innowacji zapewniających im...

Jak dobrać odpowiedni napęd do okna?

Jak dobrać odpowiedni napęd do okna?

Niewiele osób wie, że automatykę okienną z...

Modułowy system produkcyjny druku 3D Sintratec S2 od MORAD

Modułowy system produkcyjny druku 3D Sintratec S2 od MORAD

MORAD, producent systemów z aluminium dla branży...

Branża wyróżniła innowacyjny ECO-TERM

Branża wyróżniła innowacyjny ECO-TERM

W trakcie dwóch dni konferencji uczestnicy mogli wziąć...

Zmiana terminu XI Kongresu Stolarki Polskiej

Zmiana terminu XI Kongresu Stolarki Polskiej

W związku z wyjątkową sytuacją w kraju, spowodowaną...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria