| Wyświetleń:47452

RAPORT - LISTA 1000 Branży Stolarki Budowlanej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma przynależy do:
okładka Raport - Lista 100

fot. oknonet.pl

okładka Raport - Lista 100


Spis treści

fot. oknonet.pl

Spis treści

Rynek systemów PVC

fot. oknonet.pl

Rynek systemów PVC

Raport zawiera blisko 120 zestawień

fot. oknonet.pl

Raport zawiera blisko 120 zestawień

RAPORT - LISTA 1000
Rynek Stolarki Budowlanej nabrał  zupełnie odmiennego oblicza w porównaniu ze swym początkiem z lat 90-tych. Gwałtowny rozwój dotyczy również specjalistycznych, nowoczesnych mediów branżowych. Kto by przypuszczał w 1999, że internetowy portal branży okiennej www.oknonet.pl  odwiedzi 10 lat później blisko milion ludzi w ciągu jednego roku? (969tys. RU – realnych użytkowników). Portal jest największym medium branży w Polsce. Zajmuje również pod względem liczby czytelników pierwsze miejsce w świecie. (wg. www.alexa.com)

Redakcja portalu po 10 latach istnienia, podejmuję się największego dotychczas przedsięwzięcia informacyjnego w historii branży. LISTA 1000, to nie tylko prawie 180 stron danych o przychodach w 2006/2008 blisko 900 firm z branży. To także dane o dynamice w logicznych sektorach branżowych czy ujęciu wojewódzkim.

NARZĘDZIA i METODOLOGIA
Wiemy, że czeka nas ogromna praca (ale fascynująca). Jest wiele nowych aspektów. Tym razem nie ograniczamy się do publikacji danych z KRS czy Monitora. Wprowadzamy pojęcie procentu branżowego w koncernach i firmach, których przychód opisuje również obszary nie związane z naszą branżą. W tym przypadku  uważamy, że nawet zgrubny szacunek zamiast prostego skopiowania danych z KRS jest lepszą informacją.

Dzięki LISTOM SEKTOROWYM możemy zobaczyć np. pozycję Aluprof nie tylko w ujęciu całościowym, ale też w sektorach OSŁONY (systemy roletowe) oraz DOSTAWCY (systemy aluminiowe). Co roku precyzja danych będzie szła w tę stronę. Mamy też świadomość, że przychody niektórych firm mogą mieć cechy obrotu  wewnętrznego grup kapitałowych bądź spółek powiązanych kapitałowo. Jest wiele fascynujących implikacji powstania LISTY 1000. W ciągu całego roku będziemy na łamach portalu publikować analizy i różne szczegółowe zestawienia. Poinformujemy o laureatach nagrody Kryształowy Profil, której główną podstawą jest dynamika w ciągu 3 ostatnich lat. Traktujemy RAPORT-LISTA 1000 jako kręgosłup działania całej redakcji. Na czym to polega?


Każdy kontakt redaktora z firmą produkującą np. Okna PVC, owocuje "księgowaniem"  danych o dostawcy systemu, okuć, szkła, akcesoriów itp… również o obrotach, ludziach i historii. Jeżeli próba 5000 osób na 30 milinów głosujących  wystarczy aby zmierzyć społeczne poparcie dla partii z dokładnością do 2%.  To  próba 800 zbadanych producentów stolarki na ogólną ich liczbę…? (i ją w końcu poznamy), w połączeniu z przychodami tych firm, da niespotykaną precyzję.

Dzięki temu  w następnym RAPORCIE-LISTA 1000 zobaczymy po raz pierwszy prawdziwe dane o udziałach np. Systemów PVC i Aluminium w polskim rynku, dostawców szyb zespolonych czy okuć.  W aktualnej Liście znajdziecie na razie zestawienie o przychodach i dynamice, które nie są z tym równoznaczne. 

Premiera publikacji kolejnych  RAPORTÓW-LIST 1000 odbywać się będzie na Targach BUDMA.

DETERMINACJA i ENERGIA (zamów)
RAPORT-LISTA 1000 jest elementem olbrzymiego wysiłku logistycznego związanego z ciągłym kontaktem z grupą ponad 2000 firm. Obejmuje prawie 2-letnie przygotowania, zaczynające się od świadomego wdrożenia Microsfot Dynamics CRM 4.0 i przygotowania merytorycznego 12-to osobowego zespołu redaktorów, badającego codziennie firmy z branży (efektem jest ok 100 własnych newsów miesięcznie!).
Pierwsze wydanie to największy wysiłek, ponieważ wiąże się on z stworzeniem struktury, ale i opisywaniem Wam idei.

INTENCJA i SENS - Rzetelność dziennikarska (zamów)
Wychodzimy z założenia, że bliższe prawdy są nawet szacunkowe przychody niż żadne. Uważamy, że Ustawodawca, czyniąc obowiązkiem publikację danych w KRS,  miał w intencji interes uczestników rynku.  LISTA 1000 wpisuje się w tę intencję i zwiększa bezpieczeństwo transakcji małych i dużych uczestników rynku. Aby jednak być w zgodzie z prawem prasowym, chcemy koniecznie wykonać naszą pracę z wystarczającą dziennikarską starannością. Czyli:
  • czynimy wszystko co możliwe aby uzyskać jak najdokładniejsze informacje
  • staramy się dotrzeć do osób odpowiedzialnych za udzielanie informacji o firmie
  • opisujemy dokładnie nasze intencje oraz informujemy o posiadanych danych czy szacunkach, aby dać możliwość ustosunkowania się do nich.
Dlaczego o tym piszemy? Bo czasami jest to dość trudne, bo wielu z Was jest zrażonych dotychczas spotykanymi, chaotycznymi i dość przypadkowymi zestawieniami. Wielu z Was chce najpierw zobaczyć, czy za naszymi słowami, kryją się czyny. Zdarza się, że niektóre osoby w firmach nie zdają sobie sprawy, że "odcinając" nas od swoich szefów, biorą odpowiedzialność za stanowisko firmy. A my przecież nie mamy nic poza racjonalnymi argumentami. Rozumiemy to i wierzymy, że łatwiej będzie jak zobaczycie pierwszą edycję. Kiedy będziecie mieli już pierwszy RAPORT-LISTA 1000 w rękach, to zgodnie z zasadą "jeden obraz zastępuje 1000 słów", szybciej znajdziemy wspólny język w tworzeniu tej unikalnej publikacji. Naszym świadomym założeniem jest uzyskanie informacji zwrotnej od Was na różnym poziomie. Od decyzji na otwartą politykę informacyjną, przez krytykę o błędach, do sugestii jakie dodatkowo dane "agregować".

Mimo (kilkunastu) spięć jesteśmy ogromnie zaskoczeni Waszą otwartością i zainteresowaniem Listą,  bardzo za to dziękujemy. No i z góry przepraszamy za błędy i grzechy "wieku dziecięcego”, prosimy o wyrozumiałość i wsparcie nas w tym olbrzymim przedsięwzięciu. Kto nic nie robi, jest bezbłędny.

O IDEI PARĘ SŁÓW JESZCZE...  (zamów)
Skąd właściwie macie zdobyć informację, o tym kto w sektorze okiennym ma największą dynamikę wzrostu w skali kraju, ale też na poziomie województw np. dolnośląskim albo łódzkim? Czy opolskim, gdzie wielką sensacją okazał się Filplast. Zawsze czuliśmy, że Waldemar Filipowsky wie co robi.

A kto ma największą dynamikę w sektorze szkła w skali Polski? Z tym większą przyjemnością gratuluję, mojemu przyjacielowi, z którym uczyliśmy się tej branży (może trochę ja jego?), przesympatycznemu Giuseppe Gangemi. Nie tylko jego wrocławska firma C.D.A, założona wspólnie z Włodzimierzem Bandelakiem ma polskie korzenie, On sam przesiąkł polskością do szpiku swoich włoskich kości.  

Dzięki naszemu Raportowi, możemy wyłowić takie perełki jak niezwykle skuteczny atak Classena na sektor drzwi wewnętrznych, wspomagany własną siecią sprzedaży RUCKZUCK. Znakomicie też realizuje swój pomysł producent drzwi zewnętrznych HARDY ze Złocieńca czy śląska DELTA Zbigniewa Różyckiego. Te 3 firmy zajęły 3 pierwsze miejsca w Rankingu Dynamiki sektora Drzwi. Nie sposób w raporcie skomentować prawie 120 rankingów. Powtórzę, że będziemy to robić na portalu www.oknonet.pl, tym bardziej, że przedstawione dane, wielu z Was będzie "agregować" w sposób znany tylko dla siebie, wykorzystując swoją znajomość rynku.

Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z naszej pracy. Choć nie ukrywamy, że oddając RAPORT do druku, jesteśmy już myślami przy kolejnej edycji. Nauczyliśmy się wiele, setki spraw, przez które przeszliśmy pierwszy raz, będą procentować w każdym elemencie pracy jaką włożymy w kolejne publikacje Listy.  (zamów)

red. naczelny
Andrzej Kubicki
andrzej@oknonet.pl
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY