| Wyświetleń:604

LiSEC na glasstec 2016 – koncept Fast Lane dla linii TPA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Na targach glasstec duża ilość odwiedzających zainteresowała się najnowszym produktem LiSEC

fot. LiSEC | Na targach glasstec duża ilość odwiedzających zainteresowała się najnowszym produktem LiSEC

LiSEC, światowy lider urządzeń i oprogramowania do przetwarzania szkła płaskiego, zaprezentował swoje najnowsze produkty na targach glasstec 2016. Wśród nich znalazł się zupełnie nowy koncept obróbki termoplastycznych ramek dystansowych. Nowy system jest wydajny, skuteczny, szybki i posiada nowy design. 

Podczas wiodących targów branży szkła glasstec w Düsseldorfie, które odbyły się od 20 do 23 września, LiSEC zaprezentował po raz pierwszy linię TPA z konceptem Fast Lane, z pionowym systemem podnoszenia. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu konceptowi, szyby, które nie wymagają montażu termoplastycznych ramek dystansowych (TPA), są przenoszone nad głowicą nanoszącą, wyprzedzając kolejne szyby. 

Prezentacja maszyny spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających targi.

» Działanie konceptu Fast Lane

Nowa linia LiSEC wyposażona jest w specjalną funkcję. Aby zoptymalizować czas cyklu, szyby, które nie wymagają montażu ramek, są transportowane poza miejsce ich nakładania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie czasu cykli rzędu 35 sekund w przypadku elementów potrójnych szyb zespolonych i jedynie 24 sekund w przypadku elementów podwójnych szyb zespolonych, co odpowiada wydajności rzędu 100 elementów na godzinę. Oznacza to oszczędność czasu i kosztów inwestycyjnych.

» W pełni zautomatyzowana

Linia jest w pełni zautomatyzowana – od cięcia (do odpowiedniego wymiaru) do ułożenia gotowych szyb zespolonych – monitorowana i kontrolowana przez stację kontroli. Metoda ta nie tylko zapewnia ciągłość procesu, ale sprawia, że żadna czynność nie musi być wykonywana ręcznie. To z kolei przekłada się na mniejszą liczbę wypadków, takich jak rany cięte czy uszkodzenia szyb. 

» Jednoosobowa obsługa

Nowa linia TPA z konceptem Fast Lane jest zaprojektowana w ten sposób, że do jej obsługi potrzeba zaledwie jednego operatora. Jedynym obowiązkiem operatora jest monitorowanie pracującej maszyny i interwencja w przypadku zakłóceń. W porównaniu do konwencjonalnych maszyn TPA, nowa linia TPA z konceptem Fast Lane jest w stanie produkować taniej o 10-15% dzięki szybszym czasom cyklów i ograniczonej liczbie operatorów.

» Nowy design

W przypadku nowej linii TPA, LiSEC odniósł sukces zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i pod względem samego designu, który na targach został zaprezentowany po raz pierwszy. Podczas projektowania nowego designu, które miało miejsce w biurze projektów spiritdesign w Wiedniu, LiSEC nie tylko wziął pod uwagę produkcję, ale i montaż. Dzięki temu do produkcji użyto mniejszych gabarytowo płyt metalowych, aby zapewnić łatwiejszą obsługę.

» Proces produkcji

Optymalne współdziałanie wszystkich zintegrowanych podzespołów zapewnia wysoką prędkość i jakość procesu. Po pierwsze, rozładunek stojaka na szkło odbywa się sekwencyjnie dzięki automatycznej stacji rozładowczej. Następnie szkło jest myte i suszone, a specjalny skaner sprawdza je pod względem jakości. Prawidłowe sortowanie szyb do obsługi prasy zostało automatycznie przejęte przez pionowy system podnoszenia. Następnie szyby, które nie potrzebują montażu ramek dystansowych, mają możliwość ominięcia pozostałych. Elementy są zespalane i wypełniane gazem, po czym następuje ich uszczelnienie. 
#linia do produkcji szkła, #produkcja szkła, #zespalanie szyb, #szyby zespolone, #szkło budowlane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

LiSEC

05-850 Jawczyce – Konotopa
Piwna 10
tel.: +48-22-6381049
Fax: 48-22-6660180
e-mail: info-pl@lisec.com
https://www.lisec.com/en
https://www.facebook.com/lisecaustriagmbh/

Nowa linia TPA z konceptem Fast Lane została tak zaprojektowana, że potrzebny jest tylko jeden operator do kontroli całej linii.

fot. LiSEC

Nowa linia TPA z konceptem Fast Lane została tak zaprojektowana, że potrzebny jest tylko jeden operator do kontroli całej linii.

LiSEC po raz pierwszy zaprezentował swoją nową linię TPA.

fot. LiSEC

LiSEC po raz pierwszy zaprezentował swoją nową linię TPA.

W przypadku nowej linii TPA, LiSEC odniósł sukces zarówno pod względem technicznym, jak i designu nowego produktu.

fot. LiSEC

W przypadku nowej linii TPA, LiSEC odniósł sukces zarówno pod względem technicznym, jak i designu nowego produktu.