Egzotyczne Drewno DLH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ludzie tworzący firmę DLH są bez wątpienia zakochani w drewnie a zwłaszcza w egzotycznym. Tym którzy podzielają to zamiłowanie a na dodatek chcieliby okna zupełnie wyjątkowe np. cedrowe czy z afrykańskiego dębu, polecamy artykuł autorstwa firmy.

W codziennym życiu stykamy się z różnymi rodzajami drewna: krajowymi i egzotycznymi (tropikalnymi), twardymi i miękkimi, jasnymi i ciemnymi, ale zawsze ciepłymi w dotyku i miłymi dla oka. Ze względu na bardzo dobre właściwości fizyko-chemiczne, drewno egzotyczne zawsze interesowało przedstawicieli budownictwa oraz przemysłu meblowego. Znakomite parametry użytkowe takich gatunków jak np. Mahoń (Meranti), Teak czy Sapeli pozwalają stwierdzić, że rzadko który materiał budowlany posiada tak korzystne oddziaływanie na człowieka.


Reklama

Nie od dzisiaj wiadomo, że drewno starzeje się wolno, a co najważniejsze w sposób naturalny, nieszkodliwy dla zdrowia człowieka. Jak dowodzą badania, trwałość elementów stolarki otworowej wykonanych z drewna klejonego warstwowo jest trzykrotnie dłuższa niż takich samych wykonanych z tworzyw sztucznych. Drewno klejone nie ulega skręcaniu dzięki na przemian ułożonym włóknom.

Stolarka konserwowana najczęściej farbami ekologicznymi, odporna jest na działanie czynników atmosferycznych. Zaimpregnowane powierzchniowo drewno pali się wolniej niż inne materiały i powstrzymuje ogień przez kilkadziesiąt minut zachowując stabilność statyczną. Palące się drewno wydziela zdecydowanie mniej gazów toksycznych niż tworzywa sztuczne.

Cechami charakterystycznymi najpopularniejszego obecnie drewna egzotycznego -Meranti są jego rewelacyjne właściwości określane przez dwa współczynniki: izolacyjności akustycznej oraz przenikania ciepła. Pierwszy z nich oznacza dobre właściwości dźwiękoszczelne. Ruchliwa ulica, sąsiedztwo hałaśliwego zakładu czy torów kolejowych lub głośnych sąsiadów nie powinny być przeszkodą w pracy lub spędzaniu wolnego czasu w ciszy i spokoju.

Drewno ma znakomite właściwości izolacyjne. Stolarka otworowa wykonana z egzotycznego drewna klejonego warstwowo doskonale chroni przed utratą ciepła z pomieszczenia i nie pozwala na przedostawanie się zimnych mas powietrza do środka.
Higroskopijna struktura drewna pozwala mu na „oddychanie”. Stolarka drewniana posiada znakomite właściwości regulujące wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Właściwość ta polega na przyjmowaniu wilgoci i oddawaniu jej do suchego powietrza.

Ludzie dążą do tego, aby czuć się dobrze w swoim najbliższym otoczeniu. Poszukują przedmiotów wykonanych z naturalnych, przyjaznych człowiekowi surowców, do których niewątpliwie od tysięcy lat zaliczyć można drewno. Drewniane okna i drzwi tworzą przyjemną atmosferę i zdrowy klimat, nie tylko ze względu na swoje piękno, jakość wykonania, czy długowieczność. Dają one również poczucie komfortu i bezpieczeństwa dzięki parametrom technicznym surowca, z którego powstały. 

Nie bez powodu w krajach zachodnich wydaje się zalecenia stosowania okien drewnianych w budownictwie mieszkaniowym i obiektach historycznych. Decydują o tym nie tylko względy ekonomiczne, ale również zaufanie do materiału sprawdzanego przez tysiąclecia. Takim zaufanie darzą nas klienci, którzy nabywają produkty oferowane przez firmę DLH DREWNO.

Ogromną popularnością cieszy się obecnie kantówka klejona, tarcica, sklejka oraz drzwi zewnętrzne. Jako bezpośredni importer wszystkich powyższych produktów możemy zaproponować klientom bardzo dobre ceny. Dzięki swoim filiom zlokalizowanym na prawie wszystkich kontynentach, mamy możliwość docierania bezpośrednio do producenta, bez pośredników.

Aktualnie w swojej ofercie DLH DREWNO posiada m.in. trzy profile kantówki klejonej trójwarstwowej Meranti (warstwy zewnętrzne lite): 72x86 mm, 72x115 mm, 72x145 mm oraz profil 72x86 mm łączony we wszystkich trzech warstwach o długości 5900 mm. Kantówka okienna 72x86 mm oferowana jest w długości od 800 do 2700/2800 mm i 3000 mm.

Oprócz kantówki z drewna Meranti DLH DREWNO oferuje swoim klientom kantówkę z sosnową, z drewna Framire (dąb afrykański), Acajou i Merbau.

Powyższe gatunki nie wyczerpują jednak wszystkich możliwych gatunków kantówki. Firma realizuje na zamówienie również inne gatunki egzotyczne np. Teak, Iroko, czy Cedr.

Jakość spoiny klejowej jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na jakość półproduktu. Ma to istotny wpływ na gwarancję udzielaną przez naszych klientów na produkowane przez nich okna i drzwi.

Cyklicznie, razem z Akademią Rolniczą w Poznaniu prowadzimy badania nad jakością i wytrzymałością połączenia klejowego. Znakomite wyniki dają pewność, że jakość sprzedawanej klejonki nigdy nie zawiedzie.

Nowoczesny człowiek powinien możliwie najczęściej przebywać w naturalnym środowisku, otaczać się produktami i przedmiotami naturalnymi, przyjaznymi dla użytkownika i otoczenia.

Zdaniem ekspertów Stowarzyszenia Producentów Stolarki Budowlanej do roku 2010 utrzyma się dalszy wzrost zapotrzebowania na stolarkę otworową. Firma DLH DREWNO jest przygotowana na zaspokojenie oczekiwań każdego klienta.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Zainteresowani tym, jakie usługi laboratorium M&R LAB...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Czy mieli Państwo problemy z uszkodzonymi drzwiami i...

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

ABM Jędraszek wprowadził do oferty profil Veka...

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

W pierwszym kwartale 2018 roku oddano do użytkowania...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria