Fuzja Grupy DLH z tt Timber Team

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fuzja Grupy DLH z tt Timber Team

W historii Grupy DLH data 23 stycznia 2006 z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami. Tego właśnie dnia została ogłoszona fuzja pomiędzy DLH Hardwood Division i tt Timber Group.

Szwajcarska grupa tt Timber cieszy się opinią silnej, przyjaznej dla środowiska i świadomej ekologicznie europejskiej firmy drzewnej. Podstawę jej działalności stanowi pozyskiwanie i obróbka drewna egzotycznego w Afryce Zachodniej, głównie w Kongo-Brazzaville i Gabonie. Grupa posiada koncesje na eksploatację ok. 1,4 mln hektarów lasów tropikalnych położonych na terenach Masywu Północno Kongijskiego. W rozlokowanych tam licznych obiektach produkcyjnych należących do CIB (Congo Industrielle de Bois) oraz GIB (Gabon Industrielle de Bois) znajduje zatrudnienie ponad 2 tysiące pracowników.

Dzięki połączeniu, Grupa DLH znacząco poszerzy zakres swoich wpływów oraz dostęp do nowych rynków popytu i podaży drewna tropikalnego. Łańcuch sprzedaży, rozpoczynać się będzie, praktycznie, od pozyskania surowca bezpośrednio u źródła i kończyć na dostawie do finalnego odbiorcy. Zwiększy się bezpieczeństwo transakcji, terminowość dostaw oraz jakość sprzedawanych wyrobów które od początku do końca będą w rękach jednej firmy. To z kolei stworzy znaczną przewagę konkurencyjną nowej organizacji. Co więcej, należy podkreślić efekt synergii, występujący w obszarze kosztów operacyjnych, który towarzyszy połączeniu dwóch silnych grup o zróżnicowanym obszarze i zakresie działalności.

Dla DLH Grupa tt Timber stanowi przepustkę do zasobów afrykańskiego drewna egzotycznego najwyższej jakości, a także wiarygodne źródło praktycznej wiedzy na temat odnawialnej gospodarki leśnej, którą można będzie z powodzeniem zastosować z korzyścią dla innych regionów w miarę dalszego rozwoju Grupy. Rosnąca świadomość ekologiczna klientów na rynkach zachodnich skłania firmy do ubiegania się o certyfikaty poświadczające, że drewno stanowiące przedmiot obrotu nie pochodzi z lasów eksploatowanych metodą gospodarki rabunkowej. Dbałość o środowisko naturalne stanowi jeden z filarów systemu wartości Grupy DLH, z tego powodu przejęcie firmy o niebagatelnym dorobku w tej dziedzinie stanowi kolejny starannie przemyślany krok w jej globalnej ekspansji firmy.

Grupa tt Timber przywiązuje ogromną wagę do promocji świadomej ekologicznie gospodarki leśnej, dlatego angażuje się w działania zmierzające do uczynienia z drewna egzotycznego surowca całkowicie odnawialnego, pozyskiwanego z poszanowaniem flory, fauny oraz z zachowaniem integralności społeczności lokalnych zamieszkujących tereny leśne. Wysiłki Grupy tt Timber niebawem zaowocują przyznaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu FSC oraz znanego również w Polsce ISO 14001 dla upraw w Kongo. Dostęp do zasobów certyfikowanego drewna egzotycznego stanowi pewne źródło przewagi konkurencyjnej, którego rola będzie wzrastać wraz ze świadomością ekologiczną klientów z całego świata.

Co więcej, uzyskanie FSC otworzy również drogę do popularyzacji dziś jeszcze mało znanych gatunków posiadających szerokie spektrum interesujących właściwości, które z pewnością usatysfakcjonują klientów. Podsumowując, Grupa DLH zrobiła kolejny krok w kierunku realizacji zamierzeń strategicznych  wzmacniając  swą pozycję jednego z kluczowych graczy na światowym rynku drzewnym. Weszła także do elitarnego grona firm uzyskujących roczne przychody w wysokości  miliarda dolarów.


Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Automatyka domowa stanie się inteligentna – FIBARO i NICE połączyły siły

Automatyka domowa stanie się inteligentna – FIBARO i NICE połączyły siły

Grupa Nice, światowy lider w dziedzinie automatyki dla...

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Zainteresowani tym, jakie usługi laboratorium M&R LAB...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Czy mieli Państwo problemy z uszkodzonymi drzwiami i...

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

ABM Jędraszek wprowadził do oferty profil Veka...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria