Zabezpieczenia przeciwpożarowe w siedzibie D+H Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba D+H we Wrocławiu

fot. D+H

Siedziba D+H we Wrocławiu


Showroom D+H w nowej siedzibie

fot. D+H

Showroom D+H w nowej siedzibie

Napędy CDC i napędy ryglujące FRA

fot. D+H

Napędy CDC i napędy ryglujące FRA

Naturalna wentylacja w siedzibie D+H

fot. D+H

Naturalna wentylacja w siedzibie D+H

Okna obsługiwane przez napęd BDT

fot. D+H

Okna obsługiwane przez napęd BDT

Klapy oddymiające i sygnalizacja pożarowa Protec w magazynie\

fot. D+H

Klapy oddymiające i sygnalizacja pożarowa Protec w magazynie\

Nowa centrala D+H to swoiste studium zabezpieczeń przeciwpożarowych w obiekcie biurowo-magazynowym. Znajdziemy tu najnowsze rozwiązania z zakresu oddymiania, detekcji i sygnalizacji pożarowej oraz rozbudowaną automatykę okienną. Wszystko połączone w inteligentny system reagujący na warunki zewnętrzne, takie jak wiatr czy deszcz. 


Obiekt powstał w odpowiedzi na intensywny rozwój firmy D+H Polska na przestrzeni ostatnich lat i większe potrzeby lokalowe centrali. Nowy budynek, poza częścią biurową, miał też obejmować magazyn, który wcześniej znajdował się w innej lokalizacji.  W efekcie powstał dwukondygnacyjny biurowiec, liczący ponad 700 mkw. powierzchni użytkowej oraz magazyn o powierzchni około 400 mkw. W prostą, zwartą bryłę budynku wcina się przeszklona klatka schodowa z łukowym zadaszeniem, które nawiązuje do kształtu silników stosowanych w napędach D+H. Fasada budynku wykończona jasnoszarą płytą kompozytową stanowi doskonałe tło dla ciemniejszej o ton stolarki aluminiowej. To w niej ukryte są wszystkie napędy, które zapewniają wygodną i wydajną wentylację przestrzeni biurowych.

Dwa typy wentylacji 


Jednym z filarów oferty D+H jest automatyka okienna, toteż nie mogło jej zabraknąć w nowym biurowcu centrali. W wybranych pomieszczeniach okna zostały uzbrojone w napędy serii CDC, charakteryzujące się cichą pracą i dyskretnym montażem wewnątrz profilu. Dodatkowo, na obydwu kondygnacjach, zastosowano napędy ryglujące FRA. Siedziba D+H Polska to pierwszy obiekt w kraju, w którym napędy okuć okiennych BDT wykorzystano w stolarce aluminiowej. Powodują one równoległe odsunięcie skrzydła od ramy, w wyniku którego na całym obwodzie okna powstaje 6-milimetrowa szczelina. Okna wyposażone w napędy BDT zapewniają równomierną wymianę powietrza bez znaczących strat ciepła, a jednocześnie zachowują klasę antywłamaniową RC2. Naturalna wentylacja w budynku D+H Polska stanowi doskonałe uzupełnienie wentylacji mechanicznej – schłodzenie biur nocą pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji wentylacji mechanicznej w ciągu dnia. Działanie napędów jest regulowane dla stref lub dla poszczególnych pomieszczeń indywidualnie. 

Skuteczne oddymianie


Kolejną funkcją, którą oferuje automatyka okienna D+H jest oddymianie. Aby w pełni zdać sobie sprawę z jego roli, warto wiedzieć, że 90% ofiar pożarów ponosi śmierć w wyniku zatrucia dymem i trującymi gazami. Napędy otwierają okna zgodnie z ustalonym scenariuszem, w oparciu o sygnał z centrali oddymiania. Dzięki temu dym zostaje usunięty z obiektu na tyle szybko, aby umożliwić bezpieczną ewakuację. Napędy do oddymiania mogą obsługiwać zarówno okna, jak i klapy oddymiające. Tego typu klapy pojawiają się w klatce schodowej oraz w magazynowej części obiektu. 

Detekcja i sygnalizacja pożaru


Systemy sygnalizacji pożarowej Protec znalazły szerokie zastosowanie w siedzibie D+H, zarówno w części biurowej, jak i magazynowej. Po suficie w części magazynowej przebiegają charakterystyczne czerwone rurki poprowadzone od czujki zasysającej Cirrus Hybrid. Dzięki zastosowaniu dwóch technologii (komory optycznej i mgłowej – Wilsona) urządzenie zapewnia unikalny sposób detekcji i jest całkowicie odporne na fałszywe alarmy powstałe na skutek obecności cząstek kurzu, pyłu czy wody. W holu głównym zainstalowano optyczną czujkę liniową FIREBEAM, która wykrywa cząstki dymu, wykorzystując podczerwień odbijaną od pryzmatu umieszczonego na przeciwległej ścianie. Z kolei punktowe czujki z serii 6000PLUS posiadają wbudowane sygnalizatory głosowe, dzięki czemu pełnią podwójną funkcję: wykrywania i sygnalizowania zagrożenia pożarowego poprzez emisję czytelnego i dobrze słyszalnego komunikatu.

Realizacja kompletnego systemu zabezpieczeń we własnym obiekcie to wymarzona sytuacja dla takiej firmy jak D+H, a jednocześnie wyzwanie nie mniejsze niż w przypadku innych projektów – mówi Przemysław Knura, dyrektor techniczny D+H Polska. – W zasadzie cały dział techniczny był zaangażowany w opracowanie, a następnie wdrożenie zabezpieczeń oraz systemu do przewietrzania i oddymiania budynku. Szczególnie cenna jest możliwość testowania zastosowanych rozwiązań i czerpania z tego doświadczeń, które przydają się w codziennej pracy.  


#wentylacja, #mikrowentylacja, #automatyka_okienna, #naturalna_wentylacja

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska sp. z o.o.

51-180 Wrocław
ul. Polanowicka Północna 8
tel.: 071 3235250
Fax: 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.plVI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych (relacja)

VI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych (relacja)

Rodzinne wartości skutecznie zwiększają wartość...

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe?

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe?

Dzięki technologii korzystanie z drzwi tarasowych może...

Polska ponownie liderem w UE

Polska ponownie liderem w UE

Rynek okien i drzwi to ciągle gorący temat, bardzo...

Urbino – innowacyjna czerpnia filtrująca do konfiguracji z dowolnym regulatorem

Urbino – innowacyjna czerpnia filtrująca do konfiguracji z dowolnym regulatorem

Czerpnia filtrująca Urbino została zaprojektowana tak,...

Siedziba Pivexin Technology. Spójna fasada dla złożonego budynku

Siedziba Pivexin Technology. Spójna fasada dla złożonego budynku

Zaprojektowany przez katowicką pracownię MUS Architects...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria