Jak produkowane są gdańskie okna ?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Gdańska Fabryka Okien działa od 2002 roku. To znany w północnej Polsce producent stolarki, który ma odbiorców nie tylko w kraju, ale także w Europie Zachodniej, głównie w Niemczech.


W tym roku pion administracyjny firmy przeprowadził się z Gdańska do nowej siedziby w Trąbkach Wielkich, gdzie już od 3 lat działa zakład produkcyjny i magazyn. Wiosną 2018 dołączyły do niego biuro sprzedaży i dział przygotowania produkcji. Przedsiębiorstwo nie poprzestaje na obecnym etapie rozwoju. W perspektywie jest kolejna inwestycja w moce produkcyjne.

Planujemy rozbudowę zakładu o kolejną halę produkcyjną i nowoczesny park maszynowy. Pozwoli nam to znacznie podnieść ilość produkowanych jednostek i skupić się na rozwiązaniach wielkogabarytowych – mówi właściciel firmy Patrycjusz Bujak. 


Niemal od początku istnienia Gdańskiej Fabryki Okien ważną rolę w jej funkcjonowaniu odgrywa program do produkcji i sprzedaży stolarki WH OKNA. W 2004 roku firma wdrożyła podstawową wersję programu, która z biegiem czasu była rozbudowywana o kolejne funkcje. Obecnie filarem działu produkcji jest moduł WH Net, który organizuje i usprawnia pracę poszczególnych stanowisk. Technologia skanowania kodów kreskowych pozwala m.in. monitorować przebieg produkcji, kontrolować poziom realizacji poszczególnych zleceń, zbierać i analizować dane na temat wydajności produkcji. W oparciu o moduł WH Net pracownicy firmy wspólnie z informatykami Winkhaus wdrożyli kilka niestandardowych funkcji, które rozwiązały na przykład wiele problemów związanych z logistyką. 

Oznaczanie kodami kreskowymi stojaków i aut transportowych i ich ewidencja w systemie informatycznym to jeden z takich wspólnych pomysłów. Dzięki niemu fabryka dokumentuje wszystkie wysyłki i prowadzi precyzyjną historię zleceń. Pracownicy działu sprzedaży nawet po upływie wielu miesięcy mogą sprawdzić, kiedy i na jakim samochodzie zostało wysłane do klienta dane okno. Innym wygodnym rozwiązaniem są dodatkowe etykiety z kodami kreskowymi odbiorcy naklejane na okna przygotowane do transportu. Ułatwiają one identyfikację i przyspieszają przyjęcie towaru przez klientów firmy.

O tych i innych wspólnych rozwiązaniach, które na co dzień wykorzystują pracownicy Gdańskiej Fabryki Okien, opowiada film (zobacz materiał wideo). 

#zarzadzanie_produkcja, #oprogramowanie_branzowe, #produkcja_stolarki, #WhOkna, #WhNet, #Winkhaus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!SELENA wprowadza w Hiszpanii i Polsce nowy klej hybrydowy

SELENA wprowadza w Hiszpanii i Polsce nowy klej hybrydowy

Grupa Selena konsekwentnie rozwija ofertę produktów na...

Nowe okna Schüco LivIng Alu Inside z certyfikatem Domów Pasywnych w Darmstadt

Nowe okna Schüco LivIng Alu Inside z certyfikatem Domów Pasywnych w Darmstadt

Z myślą o budownictwie 2021 powstała nowa seria okien...

GLASS line – nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA

GLASS line – nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA

GLASS line to ekskluzywna seria oryginalnych, pełnych...

Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

Grupa Deceuninck uruchamia nową jednostkę recyklingową...

Rekordowa edycja targów WinDoor-tech

Rekordowa edycja targów WinDoor-tech

Ponad stu wystawców, zarówno z Polski, jak i zagranicy,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria