Jak produkowane są gdańskie okna ?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Gdańska Fabryka Okien działa od 2002 roku. To znany w północnej Polsce producent stolarki, który ma odbiorców nie tylko w kraju, ale także w Europie Zachodniej, głównie w Niemczech.


W tym roku pion administracyjny firmy przeprowadził się z Gdańska do nowej siedziby w Trąbkach Wielkich, gdzie już od 3 lat działa zakład produkcyjny i magazyn. Wiosną 2018 dołączyły do niego biuro sprzedaży i dział przygotowania produkcji. Przedsiębiorstwo nie poprzestaje na obecnym etapie rozwoju. W perspektywie jest kolejna inwestycja w moce produkcyjne.

Planujemy rozbudowę zakładu o kolejną halę produkcyjną i nowoczesny park maszynowy. Pozwoli nam to znacznie podnieść ilość produkowanych jednostek i skupić się na rozwiązaniach wielkogabarytowych – mówi właściciel firmy Patrycjusz Bujak. 


Niemal od początku istnienia Gdańskiej Fabryki Okien ważną rolę w jej funkcjonowaniu odgrywa program do produkcji i sprzedaży stolarki WH OKNA. W 2004 roku firma wdrożyła podstawową wersję programu, która z biegiem czasu była rozbudowywana o kolejne funkcje. Obecnie filarem działu produkcji jest moduł WH Net, który organizuje i usprawnia pracę poszczególnych stanowisk. Technologia skanowania kodów kreskowych pozwala m.in. monitorować przebieg produkcji, kontrolować poziom realizacji poszczególnych zleceń, zbierać i analizować dane na temat wydajności produkcji. W oparciu o moduł WH Net pracownicy firmy wspólnie z informatykami Winkhaus wdrożyli kilka niestandardowych funkcji, które rozwiązały na przykład wiele problemów związanych z logistyką. 

Oznaczanie kodami kreskowymi stojaków i aut transportowych i ich ewidencja w systemie informatycznym to jeden z takich wspólnych pomysłów. Dzięki niemu fabryka dokumentuje wszystkie wysyłki i prowadzi precyzyjną historię zleceń. Pracownicy działu sprzedaży nawet po upływie wielu miesięcy mogą sprawdzić, kiedy i na jakim samochodzie zostało wysłane do klienta dane okno. Innym wygodnym rozwiązaniem są dodatkowe etykiety z kodami kreskowymi odbiorcy naklejane na okna przygotowane do transportu. Ułatwiają one identyfikację i przyspieszają przyjęcie towaru przez klientów firmy.

O tych i innych wspólnych rozwiązaniach, które na co dzień wykorzystują pracownicy Gdańskiej Fabryki Okien, opowiada film (zobacz materiał wideo). 

#zarzadzanie_produkcja, #oprogramowanie_branzowe, #produkcja_stolarki, #WhOkna, #WhNet, #Winkhaus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Tapkey – więcej niż elektroniczna wkładka

Tapkey – więcej niż elektroniczna wkładka

DOM Tapkey to innowacyjny sposób zamykania i otwierania...

Zdrowy dom – czyli jaki?

Zdrowy dom – czyli jaki?

Już wkrótce, 1 października, będziemy obchodzić...

4safecoating – nowa generacja ochrony przed korozją

4safecoating – nowa generacja ochrony przed korozją

MACO przedstawiło nowość w swojej ofercie:...

Obiekt Roku w Systemach Aluprof wybrany. Oto zwycięzcy!

Obiekt Roku w Systemach Aluprof wybrany. Oto zwycięzcy!

14 września 2018 r. podczas finałowej gali poznaliśmy...

Dobry produkt tylko z DOBRYM MONTAŻEM! Nowa odsłona kampanii

Dobry produkt tylko z DOBRYM MONTAŻEM! Nowa odsłona kampanii

Bieżąca odsłona organizowanej przez Związek POiD...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria