Jak produkowane są gdańskie okna ?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Gdańska Fabryka Okien działa od 2002 roku. To znany w północnej Polsce producent stolarki, który ma odbiorców nie tylko w kraju, ale także w Europie Zachodniej, głównie w Niemczech.


W tym roku pion administracyjny firmy przeprowadził się z Gdańska do nowej siedziby w Trąbkach Wielkich, gdzie już od 3 lat działa zakład produkcyjny i magazyn. Wiosną 2018 dołączyły do niego biuro sprzedaży i dział przygotowania produkcji. Przedsiębiorstwo nie poprzestaje na obecnym etapie rozwoju. W perspektywie jest kolejna inwestycja w moce produkcyjne.

Planujemy rozbudowę zakładu o kolejną halę produkcyjną i nowoczesny park maszynowy. Pozwoli nam to znacznie podnieść ilość produkowanych jednostek i skupić się na rozwiązaniach wielkogabarytowych – mówi właściciel firmy Patrycjusz Bujak. 


Niemal od początku istnienia Gdańskiej Fabryki Okien ważną rolę w jej funkcjonowaniu odgrywa program do produkcji i sprzedaży stolarki WH OKNA. W 2004 roku firma wdrożyła podstawową wersję programu, która z biegiem czasu była rozbudowywana o kolejne funkcje. Obecnie filarem działu produkcji jest moduł WH Net, który organizuje i usprawnia pracę poszczególnych stanowisk. Technologia skanowania kodów kreskowych pozwala m.in. monitorować przebieg produkcji, kontrolować poziom realizacji poszczególnych zleceń, zbierać i analizować dane na temat wydajności produkcji. W oparciu o moduł WH Net pracownicy firmy wspólnie z informatykami Winkhaus wdrożyli kilka niestandardowych funkcji, które rozwiązały na przykład wiele problemów związanych z logistyką. 

Oznaczanie kodami kreskowymi stojaków i aut transportowych i ich ewidencja w systemie informatycznym to jeden z takich wspólnych pomysłów. Dzięki niemu fabryka dokumentuje wszystkie wysyłki i prowadzi precyzyjną historię zleceń. Pracownicy działu sprzedaży nawet po upływie wielu miesięcy mogą sprawdzić, kiedy i na jakim samochodzie zostało wysłane do klienta dane okno. Innym wygodnym rozwiązaniem są dodatkowe etykiety z kodami kreskowymi odbiorcy naklejane na okna przygotowane do transportu. Ułatwiają one identyfikację i przyspieszają przyjęcie towaru przez klientów firmy.

O tych i innych wspólnych rozwiązaniach, które na co dzień wykorzystują pracownicy Gdańskiej Fabryki Okien, opowiada film (zobacz materiał wideo). 

#zarzadzanie_produkcja, #oprogramowanie_branzowe, #produkcja_stolarki, #WhOkna, #WhNet, #Winkhaus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Międzynarodowa Konferencja Prasowa ROTO 2018: 150 lat zakładu ROTO w Kalsdorfie

Międzynarodowa Konferencja Prasowa ROTO 2018: 150 lat zakładu ROTO w Kalsdorfie

Z okazji jubileuszu istnienia zakładu produkcyjnego ROTO...

5 zalet inteligentnego domu

5 zalet inteligentnego domu

Dzięki technologicznym innowacjom mieszkamy bardziej...

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM wprowadza nowy model podajnika z przesuwną komorą

KAS-SYSTEM zaprezentował nowy model podajnika z...

Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

W jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria