Blebox.eu, czyli polski pomysł jak sterować oknami i roletami smartfonem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Blebox.eu to marka wysokiej jakości produktów związanych z automatyka domowa.

fot. blebox

Blebox.eu to marka wysokiej jakości produktów związanych z automatyka domowa.


Stworzona w 2013 roku przez autorów m.in. polskiego Wynalazku Roku oraz ponad 30 innych innowacji technologicznych i produktowych. W przeciągu trzech lat ewaluowała od lokalnego start-up'u do międzynarodowego przedsiębiorstwa dostarczającego innowacyjne produkty do ponad 20 krajów Świata, w tym Chin. Mowa o wrocławskiej marce blebox.eu.


Blebox.eu to marka wysokiej jakości produktów związanych z automatyka domowa. Ich produkty są całkowicie projektowane (firma posiada własne laboratoria badawcze) i produkowane w Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce i Niemczech. 

W roku 2016 Blebox.eu został nagrodzony statuetkami: „Orły WPROST” (nagroda dla najlepszych przedsiębiorców) oraz „Innowatory 2016” (nagroda przyznawana najbardziej innowacyjnym firmom w Polsce przez redakcje Wprost, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Rozwoju), a także nagrodę dla najlepszego start-up'u podczas Kongresu 590 w Rzeszowie, prezydencki paszport wręczony przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę w 2017 r. oraz pierwsze miejsce w konkursie Startup.Press – z dumą kroczymy w Świat pozostając polską firmą. Dorobek iście imponujący, jak na kilkuletnie przedsiębiorstwo. 

Patryk Arłamowski, Prezes Blebox.eu, interesował się biznesem już jako nastolatek, kiedy to handlował oprogramowaniem. Na studiach stworzył koncepcję i prototyp jednego z pierwszych systemów inteligentnego domu opartych na przetwarzaniu rozproszonym, który został sprzedany do komercjalizacji.

Do tej pory Blebox wprowadził na rynek ponad 20 produktów pod marką własną oraz kolejnych kilkanaście pod markami partnerów. Są to miniaturowe sterowniki pozwalające kierować urządzeniami w domu, firmie lub w ogrodzie. Blebox działa w obszarze zagadnień IoT (Internet Rzeczy) – obszarze trudnym technicznie, choć bardzo pożądanym. W dużym uproszczeniu IoT to urządzenia potrafiące się komunikować i którymi można sterować zdalnie różne przedmioty: od żarówki po lokomotywę, choć Blebox skupia się na tych mniejszych. 

Produkty Blebox przeznaczone są zarówno dla właścicieli mieszkań lub domów, jak i wytwórców klasycznych urządzeń – nieważne, czy małej, rodzinnej firmy produkującej żaluzje czy europejskiego potentata w dziedzinie ogrodzeń, a nawet drugiego na Świecie pod względem wielkości producenta okien dachowych.. Wersja „dla Kowalskiego” jest miniaturową kostką, bardzo prostą w instalacji, którą każdy może zamontować sam lub korzystając z pomocy lokalnego elektryka. W ten sposób można zbudować swój inteligentny dom, zaczynając nawet od jednej kostki.

Produkty dedykowane branży stolarki otworowej: 

ShutterBox to miniaturowe urządzenie pozwalające otwierać i zamykać rolety, markizy, żaluzje, a nawet okna wyposażone w napęd elektryczny za pomocą smartfonów i tabletów – również z dowolnego miejsca na Świecie.

Przy pomocy gateBox'a można sterować drzwiami wyposażonymi w rygiel elektryczny i bramami (do garażu, wjazdową, a nawet 12-metrową bramą w fabryce) przy pomocy smartfonu lub tabletu – z dowolnego miejsca. Można także w dowolnej chwili sprawdzić, czy dom jest zamknięty.

μRemote to pierwszy pilot czwartej generacji. Przy jego pomocy można sterować wszystkimi urządzeniami w domu i ogrodzie. Konfigurowany z aplikacji, ładowany jak smartfon... Po prostu smart.

#smart_home, #dom_inteligentny, #automatyka_domowa, #Blebox

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jesienna odsłona nowości w Somfy

Jesienna odsłona nowości w Somfy

Wśród nowości znajdują się termostat, głowica...

Konferencja Winkhaus oraz gala konkursu 'Twój klucz do bezpieczeństwa'

Konferencja Winkhaus oraz gala konkursu 'Twój klucz do bezpieczeństwa'

17 października w gościnnych progach hotelu Ostoja...

Dom z widokiem na fiordy

Dom z widokiem na fiordy

Imponujący efekt przenikania się wnętrza i otoczenia...

Innowacje GEALAN jako sposób na poszerzenie działalności przez producentów okien?

Innowacje GEALAN jako sposób na poszerzenie działalności przez producentów okien?

Sylwester Rdesiński, doradca techniczno-handlowym z...

Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Nowe przykręcane zawiasy do ciężkich drzwi w ofercie NOVET

Oferta NOVET poszerzyła się o nowe modele zawiasów...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria