| Wyświetleń:467

PrefSuite – dedykowane oprogramowanie dla przemysłu okiennego, drzwiowego oraz fasad

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

PrefSuite oferuje rozwiązania dla każdego możliwego procesu biznesowego w przedsiębiorstwie.

fot. PrefCo

PrefSuite oferuje rozwiązania dla każdego możliwego procesu biznesowego w przedsiębiorstwie.


Łukasz Górski, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Polsce w PrefCo GmbH

fot. PrefCo

Łukasz Górski, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Polsce w PrefCo GmbH

PrefCo jest niemiecką firmą software'ową, która od 2000 roku oferuje rozwiązania programowe dla przemysłu okiennego, drzwiowego i fasadowego jako oficjalny dystrybutor i dostawca usług PrefSuite. Oprócz zarządzanej przez właściciela firmy PrefCo GmbH w Niemczech, system PrefSuite jest obecny w ponad 20 krajach i posiada oddziały w Kanadzie, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Rosji, USA, we Włoszech i w Polsce. Właśnie dlatego rozmawiamy dziś z Panem Łukaszem Górskim, odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Polsce. 


Panie Łukaszu, proszę na początek opowiedzieć, jak w ogóle doszło do powstania firmy PrefCo.

Nasz dyrektor zarządzający Jan Heinze pracował dla znanego producenta maszyn jako dyrektor zarządzający. W trakcie integracji maszyn poznał twórców PrefSuite. To właśnie podczas tego spotkania wpadli na pomysł, że w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie branżowe może sprzedawać i rozwijać PrefSuite na rynku środkowoeuropejskim. Pomysł ten szybko stał się jego własnym biznesem i od tego czasu PrefCo GmbH kontynuuje swój rozwój w przemyśle okiennym i już obecnie rozszerza się o spółki zależne w Polsce i Kanadzie.

Wygląda na to, że pomysł szybko przerodził się w prężny biznes. 

Tak było. Jak że Pan Heinze był już związany z branżą okienną, to możliwe było przeprowadzenie kilku prezentacji  w gronie potencjalnych klientów. Ci szybko przekonali się o efektywności PrefSuite, a PrefCo było gotowe przeprowadzić pierwsze projekty wdrożeniowe. Początkowe zarządzanie projektem było dużym wyzwaniem, a my sami szybko przekonaliśmy się, że jest ono co najmniej tak samo ważne, co samo oprogramowanie. Dzięki temu doświadczeniu jesteśmy dumni, że możemy polegać nie tylko na PrefSuite, ale również na własnym bogatym doświadczeniu w zarządzaniu projektami.

Co okazało się kluczowe dla szybkiego rozwoju firmy?

Przede wszystkim to wiedza i doświadczenie naszych pracowników. Umiejętności zdobywane przez lata we współpracy z naszymi klientami na różnych rynkach. Projekty informatyczne to szerokie zagadnienie, muszą być one  oparte o wytrwałość i dążenie do celu całego zespołu wdrożeniowego. Uważamy, że relacje między klientem a dostawcą podczas wdrożenia to nie tylko sam biznes ale coś więcej dzięki czemu często rodzą się pomysły i koncepcje na nowe rozwiązania.

Proszę powiedzieć coś więcej na temat oprogramowania PrefSuite.

Różnorodność modułów i ich interakcja jest unikalną siłą PrefSuite. PrefSuite oferuje rozwiązania dla każdego możliwego procesu biznesowego w przedsiębiorstwie. Posiadamy zarówno moduły ściśle inżynierskie jak i wspierające operacyjnie sprzedaż, produkcję, logistykę. Ato nie wszystko. Każdy z naszych projektów oprogramowania jest planowany i wdrażany indywidualnie. System jest dostosowywany do specyficznych potrzeb biznesowych. Nowoczesna architektura oprogramowania umożliwia szeroki zakres dostosowania oraz integracji do potrzeb firmy.

Dodatkowo współpracujemy z każdym dostawcą obsługującym naszego klienta – niezależnie od rodzaju produkcji, wykorzystywanych komponentów, parku maszynowego oraz już istniejących systemów informatycznych, z którymi musimy się integrować. Często w takiej współpracy wykorzystujemy już sprawdzone mechanizmy, takie jak np. elektroniczna wymiana danych EDI. 

Patrząc z perspektywy czasu, nasi klienci to firmy, które bardzo dynamicznie się rozwijały i rozwijają nadal, dlatego system informatyczny nie mógł i nie może stanowić przeszkody na tej drodze. Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorstw chcących usprawnić swoje procesy wewnętrzne. Zdajemy sobie sprawę, jaki wpływ na branże będzie wywierał Przemysł 4.0. Podmioty szukające automatyzacji produkcji i procesów to w głównej mierze nasi potencjalni klienci.  

Jak upłynął Państwu rok ubiegły?

Ostatni rok był dla nas bardzo udany. Udało nam się zatrudnić więcej pracowników oraz powiększać nasz polski oddział firmy. Dodatkowo pozyskaliśmy kilku nowych klientów PrefSuite, z którymi wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój naszego oprogramowania.

Jakie w związku z tym macie plany na przyszłość?

Oczywiście chcemy nadal rozwijać się na polskim rynku, a przede wszystkim rozwijać nasze unikalne rozwiązania webowe. Z obserwacji trendów informatycznych widzimy, że duża część biznesu coraz bardziej interesuje się rozwiązaniami chmurowymi. Dla nas jest to naturalny proces zmian w technologii i w tą stronę będziemy kierować nasze zasoby z działu badań i rozwoju.

#software, #oprogramowanie

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

PrefCo GmbH

32-020 Wieliczka
ul. Bolesława Limanowskiego 1A/15
tel.: + 48 12 362 6890
tel.: +48 536 357 827
Fax: + 48 12 362 6893
e-mail: l.gorski@prefco.de
http://www.prefcopoland.plMONTERIADA 2020: montaż drzwi przesuwnych Roto i Aluplast na żywo

MONTERIADA 2020: montaż drzwi przesuwnych Roto i Aluplast na żywo

Pokazy montażu przesuwnych drzwi tarasowych Smart-Slide...

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

Przemysł 4.0 to znacznie więcej niż samo hasło. To...

Komentarz do pisma w sprawie Warunków Technicznych

Komentarz do pisma w sprawie Warunków Technicznych

W grudniu minionego roku, na ręce ministra rozwoju...

Eksport okien i drzwi do Kanady łatwiejszy i tańszy

Eksport okien i drzwi do Kanady łatwiejszy i tańszy

Kompetencje techniczne i gotowość do wykonywania badań...

Konkurs Winkhaus pn. Bezpieczne Okno zakończony

Konkurs Winkhaus pn. Bezpieczne Okno zakończony

Z końcem grudnia zakończył się konkurs Bezpieczne...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria