Program do produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Jak dobrze wybrać i pchnąć biznes na wyższy poziom?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Program do produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Jak dobrze wybrać i pchnąć biznes na wyższy poziom?

fot. ORGADATA

Program do produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Jak dobrze wybrać i pchnąć biznes na wyższy poziom?


Globalizacja, Internet, urządzenia mobilne zapewniły nam nieustanny dostęp do informacji i ich wymiany. Wytworzyło się środowisko gospodarcze, w którym przetrwają tylko przedsiębiorstwa nieustannie zwiększające swoją elastyczność. 


Coraz drobniejsi uczestnicy rynku mają udział w rywalizacji o klienta i zlecenia. Mały podmiot, w postaci nawet kilkuosobowej firmy, przy wsparciu odpowiedniego oprogramowania, może zacząć uczestniczyć w grze rynkowej na równych zasadach z dotychczasowymi potentatami. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki program?

1. Czy dostawca to firma o ugruntowanej pozycji w branży. Jak długo działa na polskim (i nie tylko) rynku oraz jaki posiada know-how. Jak szerokim zakresem pomocy dla swoich partnerów dysponuje oraz w jakiej postaci? Czy posiada dział wsparcia technicznego oraz techników gotowych zawsze podpiąć i skonfigurować maszyny z programem.

2. Czy współpracuje z niemal wszystkimi producentami profili aluminiowych i stalowych, zapewniając swoim klientom dostęp do wszelkich poszukiwanych rozwiązań konstrukcyjnych. Międzynarodowa sieć kooperantów i oddziałów, elastyczne podejście i analiza potrzeb partnerów to fundamenty, na których opiera się strategia dobrego partnera.

3. Doścignięcie i wyprzedzenie konkurencji z funkcjonalnym, interoperacyjnym narzędziem, jest dużo łatwiejsze niż bez niego. Program musi pozwalać na wewnętrzną integrację pomiędzy działami firmy w jeden, spójny organizm na poziomie IT. Przepływ danych pomiędzy księgowością, logistyką a produkcją może wtedy odbywać się płynnie bez angażowania zbędnych zasobów, szczególnie ludzkich. Warto sprawdzić, czy eksportowane pomiędzy aplikacjami dane nie wymagają konwersji i czy można to zrobić w kilku formatach jak np. .dxf, .dwg, .pdf, .xlsx, etc. 

4. Znajome środowisko pracy to podstawa dla wszystkich pracowników branży okiennej. Możliwość pracy w CAD pozwala opierać się na przekrojach na każdym etapie projektowania, przygotowania produkcji oraz fizycznej realizacji. Jest to bezcenne dla firm pracujących w środowisku inwestycyjnym. Równie istotna jest perfekcyjna, aktualizowana na bieżąco pod kątem przygotowania produkcji technologia, która odciąża technologów i pozwala im skupić się na podnoszeniu jakości.

5. W erze globalizacji obsługa rynków eksportowych i swobodna współpraca z kooperantami działającymi w różnych krajach opiera się na automatycznym tłumaczeniu wszystkich dokumentów, np. ofert i udostępnianiu ich online partnerom. Dobry program pomaga pozyskać nowych partnerów poza granicami swojego kraju, ponieważ pozwala generować deklarację zgodności CE zgodnie z wytycznymi jego rynku. To samo dotyczy pomocy technicznej, której nie ograniczają bariery językowe.

Obecnie polski przemysł boryka się z odpływem kadr oraz brakiem wysoko wykwalifikowanych pracowników. Niezbędne jest więc, by dostawca oprogramowania mógł poświęcić się „od a do z” swemu partnerowi. Takie podejście jest dla dobrego partnera naturalną konsekwencją zdobywanego przez wiele lat doświadczenia. Pełne wdrożenie programu, podpięcie maszyn, szkolenia i dostępny serwis on-line lub na miejscu zapewniają wydajną pracę firmy bez zbędnych przestojów.

#software, #produkcja_stolarki, #optymalizacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Alumaster Polska z siedzibą w Toruniu, specjalista w...

Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez...

Innowacyjne konstrukcje okienne z okuciami Roto

Innowacyjne konstrukcje okienne z okuciami Roto

I krajowa Wystawa Innowacji, odbywająca się podczas...

Partnerzy z całego świata odwiedzili Poznań – miejsce narodzin FIBARO

Partnerzy z całego świata odwiedzili Poznań – miejsce narodzin FIBARO

Stało się już niepisaną tradycją, że wrzesień w...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria