| Wyświetleń:2841

Co nowego w wersji 6 WH Okna?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

WH Okna to system do produkcji i sprzedaży stolarki okiennej, który stosowany jest aktualnie przez kilkuset producentów okien w Polsce i Europie. Jego początki sięgają roku 1998, kiedy to w polskim oddziale Winkhaus zapadła decyzja o stworzeniu w pełni autorskiego, dopasowanego do lokalnych warunków i wymagań programu do projektowania okien i obsługi ich produkcji. Kolejne lata to nieustanny rozwój i rozbudowa systemu. Jakie zmiany i ulepszenia przynosi najnowsza, 6 wersja WH Okna? 


Co potrafi program WH Okna?


WH Okna to bezpłatne narzędzie stworzone w celu usprawnienia sprzedaży i produkcji okien bazujących na okuciach Winkhaus. Użytkownicy znajdą tu między innymi możliwość przygotowania oferty dla klienta na podstawie wyceny konstrukcji zamawianych okien (również z uwzględnieniem dodatkowych elementów, takich jak parapety czy rolety), rozbudowaną bazę konstrukcji i technologii okiennych (również nietypowych), wygodne przekształcanie ofert w zlecenia produkcyjne, optymalizację cięcia profili i prowadzenie magazynu odpadów użytecznych, tworzenie zamówień towarów do poszczególnych dostawców, sterowanie centrami obróbczymi i piłami, a także sprawną integrację z innymi systemami księgowymi i magazynowymi.

WH Okna oferuje również wiele rozwiązań ułatwiających produkcję i sprzedaż na rynki zagraniczne. Są to między innymi specyficzne konstrukcje, uregulowania prawne, sposoby kalkulacji czy nawet ceny obowiązujące w danym obszarze handlowym.

Najważniejsze usprawnienia w WH Okna v6


Wersja 6 wprowadza nowe opcje i możliwości niemal w każdym wymiarze:

» szybszy i bardziej wygodny dostęp do informacji dzięki zupełnie nowemu modułowi WH Info Center. Umożliwia on odnalezienie niezbędnych danych na temat ofert i zleceń produkcyjnych, kosztów materiałowych, wartości sprzedaży i wielu innych. To jedno narzędzie jest w stanie zastąpić wiele innych raportów,

» bardziej efektywne zarządzanie dostępem do danych osobowych klientów dzięki możliwości nadawania dostępu poszczególnym pracownikom (tzw. opiekunom klienta) do dokumentów i danych tylko tych klientów, do których są oni upoważnieni. Warto również wspomnieć, że uprawnienia te można nadawać na określony czas, co przydaje się szczególnie w przypadku urlopów,

» usprawniona współpraca producentów z dealerami – między innymi dzięki możliwości przesyłania informacji zwrotnej do dealera (np. o zmianie terminu realizacji zlecenia). Udostępniona została także opcja określania terminu ważności danej oferty klienta. Po jego przekroczeniu zlecenie nie będzie mogło być dalej przetwarzane i zostanie przesłane do ponownej wyceny. Dzięki temu zarówno klient, jak i producent mają pewność zawsze aktualnych cen.

» w WH Okna Cloud wprowadzony został dwustopniowy model obsługi dealerów polegający na tym, że organizacja handlowa współpracująca z producentem okien może zarządzać swoją siecią punktów handlowych (tak zwani sub-dealerzy).

» kolejną ciekawą nowością jest możliwość wykonywania wyceny za pośrednictwem przeglądarki www (dzięki dodatkowi WH Okna API).

» jeszcze lepszy wybór okuć dzięki takim usprawnieniom i nowym opcjom, jak dobór okuć z uwzględnieniem wagi skrzydła, automatyczne obniżanie klamek w zależności od typu okuciowego, „równoległe” obniżanie klamki w typach z ruchomym słupkiem, gdzie występują dwie klamki, uwzględnianie parametrów konstrukcji przy wyborze klamki, obsługa „inwersji” kolorów dla konstrukcji otwieranych na zewnątrz czy nowe symbole okuć dla konstrukcji otwieranych na zewnątrz.

» bardziej efektywna optymalizacja cięcia profili i wygodniejsze prowadzenie magazynu odpadów użytecznych dzięki nowym sposobom podziału na paczki (takim np. jak podział według ilości szyb), lepszemu uwzględnianiu krótszych zamienników profili (bardzo użyteczne np. podczas optymalizacji profili systemów HS) oraz ulepszony i bogatszy interface modułu.

Precyzyjny rozwój


Znajomość branży, wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i nieustanne poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań są podstawą sukcesu programu WH Okna. To kompleksowe narzędzie usprawnia pracę setek firm produkujących okna w Polsce. Wiele udanych wdrożeń WH Okna jest potwierdzeniem ogromnych możliwości programu i jego niezwykłej elastyczności. A powodów do wdrożenia WH Okna v6 jest całe mnóstwo. Firma Matplast zdecydowała się na to głównie ze względu na rozliczanie produkcji. 

Jak mówi Jacek Chęciński, manager ds. controllingu: Nowe rozwiązania pozwalają z jednej strony łatwiej i precyzyjniej przygotować bazę technologiczną, a z drugiej – ułatwiają zaprojektowanie okna zgodnie z wymogami klienta. 


Z kolei w przedsiębiorstwie Pagen o przejściu na nową wersję programu zadecydowały prace nad modułem do wyceny stolarki online poprzez przeglądarkę www. Dla zarządu Plastbudu istotne były funkcje pozwalające lepiej zarządzać danymi osobowymi klientów i je chronić, a w OknoPlusie najbardziej cenią możliwość prostej wymiany danych z systemem ERP oraz udoskonalenia w komunikacji producent-dealer.  

Po więcej informacji na temat najnowszej wersji WH Okna zapraszamy na stronę: www.winkhaus.com/pl-pl/wh_okna oraz na profil Facebookowy projektu: www.facebook.com/WHOKNA/.

#software, #produkcja_stolarki, #okucia_okienne, #okucia_drzwiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

W ostatnich tygodniach MACO Polska nawiązało...

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

W kategorii „Profile okienne z PVC” za sukcesy w...

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Z okazji 100-lecia powstania Grupy Salamander, Salamander...

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Roto wprowadza nową, udoskonaloną rolkę ryglującą V...

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland z Wrześni wziął udział we wdrożeniu...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria