| Wyświetleń:3799

Modułowa koncepcja cyfrowego zarządzania łańcuchem dostaw

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Modułowe narzędzie oprogramowania SMART Control firmy Remmert stanowi wsparcie dla użytkownika podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką.

Modułowe narzędzie oprogramowania SMART Control firmy Remmert stanowi wsparcie dla użytkownika podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką.


Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert pozwala zwiększyć rentowność w systemie magazynowym.


W opinii niemieckiego stowarzyszenia branżowego Bundesvereinigung Logistik, cyfryzacja procesów handlowych i transparentne procesy w łańcuchu dostaw należą obecnie do najważniejszych trendów w przedsiębiorstwach. Duże wyzwanie polega na tym, aby zintegrować nowe oprogramowanie z istniejącą strukturą systemów. 

Remmert, ekspert ds. inteligentnych rozwiązań w automatyzacji i intralogistyce, poza sprawnie działającymi systemami magazynowania blach i elementów długich, opracował również narzędzia oprogramowania. Stanowią one wsparcie dla użytkowników podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką. Elementy te odpowiednio uzupełniają modułowe portfolio Remmert, które od zawsze wspiera przepływ materiałów w całej produkcji. Główną zaletą rozwiązania jest fakt, że oprogramowanie i sprzęt firmy Remmert można szybko i bezproblemowo zintegrować z maszynami do obróbki, jak też z systemami HOST użytkowników.

SMART Control to rozwiązanie opracowane przez Remmert dla inteligentnego sterowania i obsługi jego modułów FLEX, przeznaczonych do automatyzacji procesu. Poza nowoczesną architekturą oprogramowania, system zyskuje, dzięki wbudowanej funkcji zarządzania użytkownikami i uprawnieniami, rozbudowanym funkcjom serwisu, a także udostępnianiu informacji o statusie, tak by zarządzać danymi materiałów i magazynu. 

Koncentrujemy się na wartości dodanej dla użytkownika


SMART Control wspiera użytkownika, zapewniając strukturalną obsługę podłączonych modułów. Prosta i intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że system wymaga krótkiego czasu przeszkolenia pracowników. Ponadto zapewnia identyfikowalność aktualnych zleceń oraz nieskomplikowane zarządzanie stanami magazynowymi i ich korektami. Jego modułowa koncepcja i niezależność od innych producentów pozwalają w prosty sposób rozwijać istniejące systemy, wykorzystując najwyższy poziom wiedzy technicznej.

Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert zostało opracowane we współpracy z projektantami przemysłowymi oraz opiera się na intuicyjnej obsłudze dotykowej. Jego modułowy system ułatwia przyłączenie do systemów HOST oraz integrację maszyn do obróbki, niezależnie od producenta. Szybka i intuicyjna obsługa obejmuje procesy od zarządzania magazynem podstawowym do systemu kierowania produkcją. Ponadto, daleko idąca konfiguracja zapewnia wysoki stopień indywidualizacji.

Całościowa strategia cyfryzacji na bazie procesów połączonych w sieci 


Pakiet oprogramowania PRO WMS Professional zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania i wydawania z magazynu. Zapewnia maszynom zaopatrzenie w materiał i zajmuje się przyjęciem obrobionych części do magazynu. W drugim stopniu rozbudowy, system oprogramowania steruje i optymalizuje wszelkie powiązane magazyny oraz podłącza zewnętrzne jednostki produkcji, które można obsługiwać ręcznie albo w sposób w pełni lub w połowie zautomatyzowany. Dzięki temu różne maszyny do obróbki mogą być bezpośrednio połączone z magazynem, aby za pośrednictwem interfejsów danych wywoływać stamtąd materiał lub przyjmować części po obróbce. PRO WMS Enterprise przesyła do systemu HOST komunikaty zwrotne o wszystkich ruchach magazynowych.

Nasze portfolio obejmuje magazyny blach, elementów długich czy modułowe oprogramowanie logistyczne, które zapewnia wysoce zautomatyzowane procesy wzdłuż całego łańcucha dostaw – od zawsze bowiem koncentrowaliśmy uwagę na korzyściach naszych produktów dla użytkownika – objaśnia Ralf Kruse, kierownik techniki przetwarzania danych w Remmert. – Cyfryzacja zapewnia firmie perspektywę tworzenia wyższej wartości na bazie kompleksowej strategii automatyzacji. Dlatego poprzez dopasowane rozwiązania, zarówno sprzętu, jak i oprogramowania, opieramy się o nią w perspektywie długofalowej, przybliżając o krok bezpieczną przyszłość.


#automatyzacja_produkcji, #logistyka_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Pakiet Simpla za darmo dla wszystkich producentów

Pakiet Simpla za darmo dla wszystkich producentów

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej działa i...

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk TYTAN HEALTH

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk TYTAN HEALTH

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji...

Tryb wydawania pozwoleń na budowę i jego wpływ na branżę

Tryb wydawania pozwoleń na budowę i jego wpływ na branżę

Serwis Dompress.pl zadał pytania: Jak długo deweloperzy...

Branża stolarki wnioskuje o poprawki do Tarczy Antykryzysowej

Branża stolarki wnioskuje o poprawki do Tarczy Antykryzysowej

Przegłosowana w nocy z 27 na 28 marca „Tarcza...

Klamki antybakteryjne od FAM-Technika Odlewnicza

Klamki antybakteryjne od FAM-Technika Odlewnicza

W związku z szalejącą epidemią, firma FAM-Technika...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria