Sapa System: nowe produkty, nowe perspektywy

Materiał Archiwalny

Sapa, mająca swoje korzenie w Szwecji firma produkująca aluminiowe systemy architektoniczne, obecna jest na polskim rynku od 1992 r. Obecnie, po 10 latach rozwoju, Sapa w Polsce to:

Sapa Aluminium zajmująca się produkcją profili aluminiowych: tłocznia i anodownia w Trzciance k. Piły oraz lakiernia w Łodzi;

Reklama

Sapa System zajmująca się projektowaniem i dystrybucją aluminiowych systemów architektonicznych: biuro w Warszawie, magazyny w Łodzi i w Warszawie.

Druga połowa 2002 r. była dla Sapa System okresem przemian. Przewidując w niedalekiej przyszłości wyjście polskiego rynku budowlanego z zapaści oraz przyjęcie naszego kraju do Unii Europejskiej, Sapa wykorzystała ostatnie miesiące na rozbudowę swojej struktury oraz rozwój oferowanych produktów.

Rozbudowany został Dział Handlowy – powstały nowe regionalne biura sprzedaży w Gdańsku i w Katowicach. Łącznie z istniejącymi już biurami (w Warszawie, Olsztynie i Wrocławiu) zapewniają ściślejszy kontakt z Klientami: firmami producenckimi, architektami i inwestorami. Równolegle do rozbudowy sieci sprzedaży w Polsce, planowany jest rozwój eksportu systemów Sapa. Stworzony został Dział Eksportu, którego pracownicy, oprócz opieki nad zagranicznymi odbiorcami, przygotowują grunt pod ekspansję Sapa System na rynkach krajów Europy Środkowej.

Rozbudowie uległ także Dział Techniczny, wspomagający architektów i producentów ślusarki aluminiowej, oraz Dział Logistyki, zajmujący się bezpośrednią realizacją zamówień.

Inną znaczącą zmianą były przenosiny Sapa System do nowego biura oraz stworzenie w Warszawie drugiego magazynu (główny magazyn profili i akcesoriów pozostał w Łodzi). Dzięki temu posunięciu od połowy roku zwiększył się asortyment towarów dostępnych bezpośrednio z magazynów w Polsce.

Równolegle do zmian w strukturze firmy przebiega rozwój oferowanych produktów: jako najważniejsze efekty wymienić należy nowy termoizolowany system okienno-drzwiowy oraz ścianę osłonową typu strukturalnego, a także nowe rozwiązania elementów przegród p.poż.

Nowy system okienno-drzwiowy, powstający na bazie istniejącego system u Thermo 74, jest odpowiedzią Sapa System na wymagania polskiego rynku. Zachowując wysoką jakość, z której znany jest Thermo 74, udało się w znacznym stopniu obniżyć koszty poszczególnych elementów systemu. Dzięki wysokiej izolacyjności termicznej (grupa materiałowa ramy RMG 2.1 wg DIN 4108) oraz niskiej cenie system Thermo 56 jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla polskiego inwestora.

Ściana osłonowa typu strukturalnego stanowi uzupełnienie systemu typowych ścian osłonowych słupowo-ryglowych Thermo 50. W nowej ścianie nie ma widocznych od zewnątrz elementów mocujących wypełnienia. Jednocześnie dzięki specjalnej metodzie mocowania szyb ograniczono stosowanie drogich w wykonawstwie, konstrukcyjnych spoiw silikonowych, a co za tym idzie obniżono koszt wykonania gotowego elementu.

Sapa System prowadzi także stały rozwój istniejących systemów, wprowadzając nowe profile i nowe rozwiązania. Konstruktorzy Sapa System w Polsce, wspomagani olbrzymią wiedzą i doświadczeniem kolegów ze Szwecji, Wlk. Brytanii i Francji, przygotowują rozwiązania obiektowe spełniające indywidualne wymagania Architektów i Inwestorów.

Zmiany dotyczą także oprogramowania wspomagającego projektowanie. Już w kwietniu 2003 r. Sapa System zaoferuje swoim Klientom – producentom ślusarki aluminiowej, nowy program kalkulacyjno – projektowy. Program ten charakteryzować się będzie prostotą obsługi oraz wyjątkowymi możliwościami. Ma szansę stać się podstawowym narzędziem pacy nie tylko działów oferowania i przygotowania produkcji, ale również projektantów i konstruktorów.

Przykłady realizacji:

#

Materiał ArchiwalnyModernizacja w stylu Bauhaus

Modernizacja w stylu Bauhaus

Modernizacja domu z przełomu lat 60. i 70. pokazuje, jak...

Zamek Office Mundus – sprytnie pomyślany

Zamek Office Mundus – sprytnie pomyślany

Obecna architektura dąży do uzyskania jak największej...

VI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych (relacja)

VI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych (relacja)

Rodzinne wartości skutecznie zwiększają wartość...

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe?

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe?

Dzięki technologii korzystanie z drzwi tarasowych może...

Polska ponownie liderem w UE

Polska ponownie liderem w UE

Rynek okien i drzwi to ciągle gorący temat, bardzo...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria