| Wyświetleń:1379

Ogrody zimowe na systemach ASP – w zgodzie z naturą

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System


Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Ogród zimowy Alu System

fot. Alu System

Ogród zimowy Alu System

Człowiek potrzebuje kontaktu z naturą i od wieków dąży do przebywania wśród otwartych przestrzeni, dających poczucie wolności i harmonii. Jest to odczuwalne szczególnie dziś, w zindustrializowanym świecie, gdzie większość czasu spędzamy zamknięci w czterech ścianach. Na szczęście współczesna technologia budowlana pozwala nam na realizację tych pragnień, bez konieczności rezygnacji z poczucia bezpieczeństwa i komfortu.


Obecnie projektowane budynki stają się coraz bardziej otwarte, harmonijne, a także energooszczędne, ciche, wygodne i bezpieczne – te z pozoru wykluczające się cechy można osiągnąć dzięki zastosowaniu coraz bardziej zaawansowanych technologicznie przeszkleń i konstrukcji. W ramy współczesnej, inteligentnej architektury wpisują się znakomicie ogrody zimowe, dzięki którym niemal całkowicie niwelujemy barierę między przestrzenią domową a ogrodem, a także możemy przez cały rok cieszyć się z obecności roślin, które, jak wiadomo, uspokajają człowieka.  W ogrodzie zimowym panuje optymalne oświetlenie i nasłonecznienie, co korzystnie wpływa na równowagę wewnętrzną człowieka. Wspomniane właściwości są szczególnie pożądane w okresie zimowym, gdy słonecznej pogody jest przeważnie jak na lekarstwo, a nasza aktywność na zewnątrz znacznie ograniczona.

Ogród zimowy stanowi także swoisty bufor między domem a otoczeniem zewnętrznym, co można przekuć na oszczędności w energii. Obecnie stosowane rozwiązania technologiczne ograniczają utratę ciepła przez oszklone ściany. Przeszklone powierzchnie ścian i dachu ogrodów zimowych pozwalają ponadto energii słonecznej wnikać do wnętrza w porze chłodów. Same szkło to jednak nie wszystko. Równie ważny jest materiał, z którego zbudowany jest szkielet konstrukcji. Coraz częściej przy projektowaniu ogrodów zimowych stosuje się aluminium. Profile aluminiowe przenoszą idealnie wszelkie obciążenia statyczne, tak by ogród zimowy mógł bez problemów oprzeć się wiatrom i opadom śniegu, a dodatkowo mogą być izolowane termicznie, dzięki czemu cała konstrukcja jest nie tylko solidna, ale i energooszczędna.

Ogród zimowy stanowi bufor między domem a otoczeniem zewnętrznym.

Ogród zimowy to nie tylko rozwiązanie idealne dla domowników. W przypadku restauracji ogród zimowy stanowi idealne miejsce dla gości, a w budynkach firmowych może pełnić rolę sali konferencyjnej lub uatrakcyjniać gabinet prezesa. Sposób aranżacji przestrzeni takiej konstrukcji  zależy wyłącznie od fantazji i pomysłów użytkowników. Idealnie jeśli koncepcja ogrodu zimowego powstaje na etapie projektu domu, co nie jest równoznaczne z tym, że musi być realizowana jednocześnie. Na wzniesienie ogrodu zimowego możemy zdecydować się oczywiście w każdej chwili, ale nie uwzględnienie go w pierwotnym projekcie sprawi, że inwestycja będzie trudniejsza i bardziej czasochłonna.

System ogrodów zimowych ASP WG 100 proponowany przez Alu System przeznaczony jest do projektowania i wykonywania dachów ogrodów zimowych wraz z podtrzymującą ich konstrukcją słupową. System zapewnia wysoką izolację termiczną – współczynnik Uw przy zastosowaniu szkła o wysokich parametrach cieplnych osiąga 0,9 W/m²K. Do niewymagających tak dużej szczelności termicznej altan i zadaszeń stosować można  profile bez przekładki, które są proste w prefabrykacji i montażu. Powiązanie systemu ogrodów WG100 z systemami ASP 60/70/75 oraz systemem ASP HS daje ogromne możliwości zabudowy konstrukcji i zastosowanych rozwiązań, takich jak skrzydła podnoszono-przesuwne o dużych gabarytach, uchylno-przesuwne i rozwierne, a także drzwi i okna jedno i wieloskrzydłowe.


Jeśli potrzebujemy jeszcze bardziej energooszczędnego rozwiązania to system ogrodów zimowych ASP WG 100 w wersji HI umożliwia projektowanie  i budowę ogrodów o izolacji termicznej na poziomie 0,6 W/(m²K). Dzięki budowie kształtowników z powiększoną komorową przekładką termiczną można  zastosować w dachu pakiety 3-szybowe. Wykonanie ogrodu ASP WG 100 w technologii HI w połączeniu z systemem okienno-drzwiowym ASP 75 HI stanowi doskonałe uzupełnienie konstrukcji domu pasywnego. Dla zapewnienia większej indywidualności konstrukcji dostępne są dodatkowe profile ozdobne, dzięki którym można podnieść walory estetyczne ogrodu zimowego.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY