Nowe centrum doskonalenia technologii PVC otwarte!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oficjalne otwarcie Schüco Test&Training Center.

fot. Schüco

Oficjalne otwarcie Schüco Test&Training Center.


Już niebawem w centrum będą powstawać prototypowe modele profili w technologii druku 3D.

fot. Schüco

Już niebawem w centrum będą powstawać prototypowe modele profili w technologii druku 3D.

Warsztat szkoleniowy w Schüco Test&Training Center – spojrzenie z bliska.

fot. Schüco

Warsztat szkoleniowy w Schüco Test&Training Center – spojrzenie z bliska.

Nowa suwnica o udźwigu dwóch ton do  przenoszenia dużych i ciężkich elementów  okiennych.

fot. Schüco

Nowa suwnica o udźwigu dwóch ton do przenoszenia dużych i ciężkich elementów okiennych.

Ruszyło innowacyjne centrum testów i szkoleń z zakresu produkcji stolarki PVC marki Schüco w Weiβenfels. W przyjaznym dla środowiska obiekcie o imponującej powierzchni 1600 m² znajduje się wyposażenie o najwyższych standardach technologicznych.

Siedziba dywizji Schüco PVC w Weiβenfels przez ostatnie 15 lat oferowała technikom, operatorom maszyn i mechanikom różnorodne możliwości szkoleniowe. Z praktyk skorzystało do tej pory 385 młodych kobiet i mężczyzn. W 2013 roku Schüco zainwestowało w rozbudowę siedziby ponad 11 milionów euro. Nowe centrum ma na celu zachęcenie kolejnych praktykantów do wzięcia udziału w atrakcyjnych szkoleniach, które odbywają się w oddzielnych pracowniach przygotowanych dla poszczególnych specjalizacji. W Schüco Test&Training Center znajduje się między innymi warsztat wzorcowy, centrum badawcze, warsztat szkoleniowy, a także sekcja obsługi maszyn. Nowa placówka oferuje również uznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową IHK w Berlinie egzaminy z ekstruzji profili i okleinowania foliami wykończeniowymi.

  • Najnowsze technologie produkcji

Ważną częścią nowej placówki jest warsztat wzorcowy, w którym produkowane są próbki elementów wysokoudarowego tworzywa PVC oraz jednostek okiennych i drzwiowych. Z myślą o rozwoju technologii budowania prototypów zakupiono drukarkę 3D o wartości 128 tys. euro, która w przyszłości pozwoli szybciej tworzyć pełnoskalowe, odpowiadające rzeczywistości modele. Poszerzono również zakres testowania komponentów i materiałów, a także rozbudowano symulacje czynników środowiskowych.

Inwestycja w budowę najnowocześniejszego centrum badawczo-rozwojowego jest podyktowana rozwojem kompetencji firmy Schüco w technologii produkcji energooszczędnej stolarki z PVC. Wynika ona również, a może przede wszystkim, z rosnących potrzeb naszych klientów, którzy chcą być coraz bardziej konkurencyjni – mówi Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w firmie Schüco.

Kolejną wartą uwagi inwestycją jest suwnica o nośności dwóch ton służąca do przenoszenia dużych i ciężkich elementów. Na przestrzeni o powierzchni powyżej 900 m² będą się odbywać demonstracje maszyn dla klientów, a także kursy operatorów.

  • Budynek jak energooszczędna wizytówka

Przy projektowaniu obiektu zwrócono szczególną uwagę na jego charakterystykę środowiskową. Na przykład do wspomagania systemu c.w.u. wykorzystuje się ciepło odpadowe pochodzące z kompresji powietrza używanego do laminowania profili. Powstająca podczas procesu energia, zmagazynowana w rozgrzanym oleju, jest używana do podgrzewania wody, dlatego gazowy kocioł kondensacyjny jest włączany tylko w czasie szczytowych obciążeń. Strefa obsługi maszyn obejmuje sekcje utrzymania i serwisowania własnych urządzeń produkcyjnych, w których znajduje się wyposażenie do ekstruderów i okleiniarek, mieszalni oraz systemy chłodzenia wody. Sekcję uzupełnia magazyn części mechanicznych i elektrycznych do wszystkich urządzeń na terenie centrum. Tym samym placówka jest całkowicie niezależna pod względem serwisowym – wszystkie naprawy i konserwacje maszyn odbywają się na miejscu.Reklama

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKonferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Konferencja 'Monitoring Rynku Budowlanego 2019' ze wsparciem branżowym POiD

Tegoroczna, 22 edycja spotkania odbędzie się 5...

KAIROX BLOCK – nowa klamka z kluczykiem od STAC

KAIROX BLOCK – nowa klamka z kluczykiem od STAC

Rynek zamknięć wymaga coraz bardziej wyrafinowanych...

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Alumaster Polska z siedzibą w Toruniu, specjalista w...

Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria