| Wyświetleń:2144

Alu System – dostawca systemów aluminiowych inny od wszystkich?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Biuro obsługi klienta

fot. Alu System

Biuro obsługi klienta


Biurowiec Alu System

fot. Alu System

Biurowiec Alu System

Magazyn wysokiego składowania

fot. Alu System

Magazyn wysokiego składowania

Magazyn wysokiego składowania

fot. Alu System

Magazyn wysokiego składowania

Lakiernia

fot. Alu System

Lakiernia

Lakiernia

fot. Alu System

Lakiernia

Efekt lakierowania z efektem drewna

fot. Alu System

Efekt lakierowania z efektem drewna

Prototypownia

fot. Alu System

Prototypownia

fot. Alu System

Przykładowa realizacja ASP

fot. Alu System

Przykładowa realizacja ASP

Przykładowa realizacja ASP

fot. Alu System

Przykładowa realizacja ASP

Alu System to dynamiczne przedsiębiorstwo, które z biegiem lat rozwinęło się w nowoczesnego i elastycznego dostawcę systemów aluminiowych i okuć dla budownictwa. Dział projektowy, laboratorium, centrum szkoleniowe, najnowocześniejsza lakiernia proszkowa oraz dział fabrykacji – to tylko kilka wyróżników tego rodzinnego przedsiębiorstwa z Chrzanowa. 

Historia tego dostawcy sięga roku 1989, kiedy dwaj bracia, Jacek i Maciek Kucharscy, postanowili stworzyć przedsiębiorstwo inne od wszystkich, bo wyróżniające się przede wszystkim elastycznym podejściem do klientów. I tak na mapie polskich dostawców systemów aluminiowych powstał Alu System, który w 100% opiera się na polskim kapitale i współpracuje w większości z polskimi kontrahentami, przyczyniając się walnie do rozwoju polskiej gospodarki. 

» Partnerstwo w biznesie popłaca

W Alu System partnera do współpracy znajdą zarówno duzi producenci, jak i ci mniejsi. Mając takiego dostawcę, można mieć pewność, że zawsze otrzyma się dokładnie tyle materiałów, ile potrzebnych jest na wykonanie zlecenia. Zamawiający nie pozostaje więc z naddatkiem materiału, nie mówiąc już o tym, że zamówiony towar otrzymuje w naprawdę krótkim czasie – np. dla zamówień złożonych i potwierdzonych do godziny 10.00 dostawca jest w stanie (w zależności od dostępności produktów i proszku) polakierować i wysłać towar w ciągu doby! Wszystko dzięki jednemu z najnowocześniejszych automatycznych magazynów wysokiego składowania w Polsce i elastycznej lakierni. 

Transport profili do klientów odbywa się za pomocą floty samochodów dostawcy, natomiast okucia i akcesoria wysyłane są kurierem nawet w dniu złożenia zamówienia – w przypadku standardowych kolorów i elementów. W dobie krótkich terminów na realizację zleceń i zmiennych wymagań inwestorów są to atuty nie do przecenienia. Alu System stawia także na nowoczesne techniki obsługi, oddając do dyspozycji partnerów system obsługi internetowej, dzięki któremu mogą oni z dowolnego miejsca i o dowolnej porze zapoznać się z aktualną ofertą i złożyć zamówienie. Ponadto system pozwala na wgląd do historii zakupów oraz stanu rozrachunków. Klienci otrzymują także bezpłatnie program AluCad Plus do kalkulacji systemów okienno-drzwiowych oraz fasad, który mogą za darmo aktualizować do najnowszej wersji. Dodatkowo Alu System wprowadza system UNI LINK, który pozwala wyeksportować program na wszystkie wymagane obróbki dla maszyn typu CNC. Wyceny oraz wizualizacje są tworzone bezpośrednio w firmie Alu System za pomocą programu typu KKP, a w najbliższym czasie zostanie udostępniona wersja developerska tego oprogramowania.

Maciej Kucharski, współwłaściciel firmy Alu System: Cel, jaki sobie postawiliśmy, to być, jako producent systemu, partnerem zarówno dla producentów stolarki aluminiowej, jak i firm budowlanych, generalnych wykonawców i architektów. Jako że dynamicznie reagujemy na zmiany zachodzące w branży, to poprzez nowoczesne narzędzia, które sukcesywnie wdrażamy, umożliwiamy naszym klientom szybki dostęp do szerokich zasobów informacji o naszym systemie, o nowościach w ofercie czy innych „newsach” zasługujących na uwagę. Dodatkowo tak optymalizujemy procesy i procedury związane z obsługą klienta, aby całość była możliwie jak najprostsza, przejrzysta, przyjazna w codziennej pracy i, co najważniejsze, efektywna. Naszym klientom i partnerom proponujemy również cykliczne szkolenia – teoretyczne i praktyczne – podnoszące wiedzę o naszych systemach i ich możliwościach.

» Wsparcie techniczne kluczem do bezproblemowych realizacji

Nim dojdzie do złożenia zamówienia, wykonawca musi wpierw wiedzieć, z jakich rozwiązań powinien skorzystać. W dobie ogromnej różnorodności i dostępności rozwiązań konstrukcyjnych, wsparcie techniczne ze strony dostawcy nabiera ogromnego znaczenia. I w tym aspekcie Alu System nie pozostawia swoich partnerów bez opieki. Nie dość, że zapewnia klientom możliwość konsultacji przy wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych do realizacji ich projektów, to może wysłać własnego technologa, aby na miejscu, w fabryce partnera, przeszkolił kadrę i wyjaśnił wszelkie wątpliwości związane np. z wdrożeniem nowego systemu. Cyklicznie prowadzone są też szkolenia otwarte w siedzibie Alu System, których celem są optymalizacja i skrócenie czasu prefabrykacji konstrukcji, co pozytywnie wpływa na aspekt ekonomiczny podejmowanych zleceń. 

Na co jeszcze mogą liczyć partnerzy Alu System? Na przykład na wsparcie w postaci oprzyrządowania, które skraca i ułatwia proces prefabrykacji. Dzięki praskom i szablonom prefabrykacja systemów ASP przebiega sprawniej i szybciej, co pozwala zaoszczędzić czas i obniżyć koszty wykonania konstrukcji. Klienci mogą także zażyczyć sobie wykonania prefabrykacji dachu do ogrodu zimowego, aby zaoszczędzić na tym czas we własnym zakładzie. 

» Bez klasowej jakości produktów ani rusz

Sprawna obsługa i wsparcie techniczne są szalenie istotne, ale bez wysokiej jakości produktu na niewiele by się zdały. Na szczęście na tym polu Alu System również ma się czym pochwalić. Lata doświadczeń na rynku stolarki budowlanej pozwoliły dostawcy tak dostosować ofertę, aby systemy były przyjazne nie tylko dla ostatecznego odbiorcy, ale i dla firm projektujących i tworzących te konstrukcje. Rozwiązania dla stolarki aluminiowej zostały zaprojektowane z myślą o ich funkcjonalności, wytrzymałości oraz łatwości prefabrykacji. I nie są to tylko puste obietnice. Alu System każde nowe rozwiązanie starannie testuje. Poza własną komorą badawczą do sprawdzania przepuszczalności powietrza i wody, Alu System posiada też centrum do testowania zawiasów drzwiowych. Oczywiście bada też swoje produkty w zewnętrznych, uznanych laboratoriach, takich jak ITB, LTB, CTO czy IFT Rosenheim. Dzięki temu dostawca ma pewność, że finalny produkt nie zawiedzie. 

Alu System posiada szerokie spektrum systemów: od okienno-drzwiowych, przez fasadowe, do ogrodów zimowych, na systemach ognioodpornych kończąc. Wiele z tych rozwiązań powstało w ścisłej współpracy z partnerami handlowymi. Przedsiębiorstwo elastycznie i szybko reaguje na dobiegające z rynku sygnały, dlatego oferta zmienia się nieustannie. Profesjonalne oprogramowanie, pozwalające przeprowadzać symulacje techniczne czy symulacje przepływów ciepła, i drukarki 3D, na których powstają pierwsze prototypy, skracają do minimum okres projektowania. Innowacyjność tego procesu i produkcji w połączeniu z ogromną elastycznością sprawiają, że baza systemów i kształtów dostępnych w ofercie Alu System zwiększa się w imponującym tempie i już niedługo będzie porównywalna z bazą największych dostawców systemów aluminiowych na rynku. W wyniku najnowszych prac badawczo-rozwojowych Alu System opracował system ASP 105 BLUE ENERGY, charakteryzujący się wysoką izolacyjnością termiczną zbliżoną, a dla niektórych złożeń profili – nawet lepszą, od systemów najlepszych i największych systemodawców na świecie.

Rynkowa konkurencja próbowała spowolnić dynamiczny rozwój naszej firmy, wytaczając nam bezpodstawne procesy sądowe. Po długiej obronie własnych racji wygraliśmy je wszystkie, przed wszystkimi instancjami sądu – z Sądem Najwyższym włącznie, a także unieważniliśmy nieprawnie przyznane wzory użytkowe na rozwiązania konkurencji, gdyż nie były to żadne nowości na polskim rynku – tłumaczy Maciej Kucharski.

» Bo na rynku trzeba umieć się wyróżnić

Alu System współpracuje z kilkoma tłoczniami profili, dlatego zależnie od potrzeb, może dywersyfikować produkcję systemów. Do tego dochodzi jedna z najnowocześniejszych, kompaktowych lakierni proszkowych w Polsce. W pełni zautomatyzowana, o dużej wydajności (ok. 2000 m² w ciągu 10 godzin) i powtarzalności, z możliwością bardzo szybkiej zmiany koloru (w jedynie 7 minut!) i odzyskiem farby proszkowej – wszystko to przekłada się na obniżenie kosztów lakierowania, co ma wymierne korzyści dla odbiorców Alu System. To właśnie dzięki tak sprawnie i elastycznie działającej lakierni dostawca jest w stanie w błyskawicznym tempie zrealizować nawet bardzo małe ilościowo zamówienia, co stanowi duży ukłon w stronę małych i średnich przedsiębiorstw. W lakierni zastosowano ekologiczne rozwiązania minimalizujące wpływ procesu na środowisko naturalne, dzięki nim zużywa ona jedynie 1,5 m³ wody na godzinę, co stanowi przepaść technologiczną miedzy takim rozwiązaniem a lakierniami starszego typu. Alu System dysponuje również lakiernią poziomą oraz lakiernią do okuć aluminiowych. 
Ciekawym wyróżnikiem tego dostawcy jest możliwość lakierowania efektem drewna, który w doskonały sposób oddaje wygląd i strukturę drewna. Efekt drewna można uzyskać także na profilach i blachach aluminiowych, a nawet okuciach. Nowoczesna giętarka do profili umożliwia natomiast wykonanie różnego rodzaju konstrukcji łukowych, co zwiększa stopień indywidualizacji konstrukcji, a co za tym idzie – powiększa się zakres możliwych do przyjęcia przez partnerów Alu System zleceń. Dzięki takim innowacyjnym nowinkom, przedsiębiorcy współpracujący z chrzanowskim systemodawcą mają możliwość zaoferowania swoim klientom czegoś wyjątkowego, co pozwoli wyróżnić ich ofertę na tle innych. Dla stałych klientów zostanie wprowadzona możliwość prefabrykacji konstrukcji przeciwpożarowych, która korzystnie wpłynie na cenę i czas realizacji zleceń.

» Okucia i akcesoria w parze z systemami profili 

Alu System posiada także nowoczesne linie do produkcji pochwytów, okuć i akcesoriów (laserowe wykrawarki, prasy krawędziowe, centra numeryczne, tokarki wieloosiowe, frezarki, piły numeryczne i wiele innych). Ciekawostką może być tu cięcie bezodpadowe, które pozwala zwiększyć ekonomiczność produkcji. Zakres okuć i akcesoriów dostępnych w ofercie Alu System obejmuje: zawiasy drzwiowe nawierzchniowe MAH 3D i SOFT, antaby drzwiowe aluminiowe i nierdzewne, klamki oraz klamko-gałki aluminiowe i nierdzewne, rygle drzwiowe aluminiowe i nierdzewne, okucia antypaniczne ANTYPANIC, zamki drzwiowe, wkładki bębenkowe, zamki elektromagnetyczne, okucia okienne, samozamykacze oraz akcesoria do montażu.

Dzięki tak rozbudowanej ofercie partnerzy mogą zakupić u jednego dostawcy komplet niezbędnych im do pracy produktów, nad którymi dostawca ma pełną kontrolę produkcji. W zapomnienie odchodzą więc sytuacje, gdy okucia nie są w pełni kompatybilne z systemami lub odbiegają od nich jakością. Warto tutaj dodać, że wspomniany wcześniej efekt drewna można nanieść zarówno na profil, jak i okucia, co razem daje nietuzinkowy efekt.  Alu System dba o każdy aspekt współpracy z partnerami handlowymi, dlatego obecnie poddawana jest modernizacji strona internetowa www.alusystem.pl. Zmiany mają na celu ułatwić możliwość dotarcia do aktualnej oferty Alu System, a także zwiększyć komfort nawigowania po stronie. Otwarcie poszczególnych działów strony będzie następowało etapami.

Alu System to nastawione na odbiorcę elastyczne przedsiębiorstwo, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jest w stanie ograniczyć do minimum czas i środki potrzebne na realizację zlecenia, co ma wymierne korzyści dla partnerów handlowych. Jak duże będą do korzyści? O tym mogą się Państwo przekonać wyłącznie sami!  

#systemy aluminiowe, #alu system, #systemy budowlane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Rozwój SALAMANDER Window & Door Systems SA trwa!

Rozwój SALAMANDER Window & Door Systems SA trwa!

Ostatnie wydarzenia w SALAMANDER Window & Door Systems SA...

Eko Marka 2020 przyznana firmie REHAU

Eko Marka 2020 przyznana firmie REHAU

Eko Marka 2020 w kategorii rozwiązania energooszczędne...

System drzwi przesuwnych MORAD Slitec

System drzwi przesuwnych MORAD Slitec

Estetyczny design, ergonomia, łatwy montaż i cicha...

Wybieramy domy z oknami i drzwiami bez barier

Wybieramy domy z oknami i drzwiami bez barier

Z myślą o przyszłości domy coraz częściej są...

Ty decydujesz jak otwierasz... nowy zamek M5/M6

Ty decydujesz jak otwierasz... nowy zamek M5/M6

Zamek M5/M6 to bardzo ważna premiera dormakaba. Zamek...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria