Schüco AWS PASK - Okno i drzwi przesuwne w jednym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS  PASK tworzą komfortowo szerokie przejście  na taras lub do ogrodu

fot. fot. Schüco

Drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS PASK tworzą komfortowo szerokie przejście na taras lub do ogrodu


Drzwi z niskim progiem tworzą harmonijne przejście pomiędzy wnętrzem mieszkania a tarasem

fot. fot. Schüco

Drzwi z niskim progiem tworzą harmonijne przejście pomiędzy wnętrzem mieszkania a tarasem

Przekrój przez drzwi uchylno-przesuwne  Schüco AWS PASK z niskim progiem

fot. fot. Schüco

Przekrój przez drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS PASK z niskim progiem

W domu lubimy cieszyć się dużą ilością światła i świeżym powietrzem, dlatego wielkogabarytowe przeszklenia zyskały tak dużą popularność. Nowym rozwiązaniem marki Schüco dla budynków o otwartej architekturze jest aluminiowa stolarka uchylno-przesuwna AWS PASK będąca unikatową kombinacją okna i drzwi tarasowych z niskim progiem. 

Późne lato i wczesna jesień to czas, gdy można jeszcze w pełni korzystać z pięknych widoków ogrodowej natury, choć wieczory i poranki są już znacznie chłodniejsze. Wielkopowierzchniowe przeszklenia przesuwne pozwalają szeroko otworzyć salon na wypełniony słońcem ogród, jednak mogą oferować więcej możliwości także podczas mniej korzystnej aury. Jednym z takich rozwiązań są tarasowe drzwi uchylno-przesuwne. Wraz z rosnącymi wymaganiami w zakresie komfortu użytkowania pojawiły się nowe warianty drzwi uchylno-przesuwnych Schüco AWS PASK z progiem ościeżnicowym lub niskim progiem bez barier, który zwiększa dodatkowo dostęp światła. Wielkowymiarowe skrzydła płynnie przesuwają się do boku, tworząc komfortowo szerokie przejście na taras lub ogród, a w razie niekorzystnej pogody mogą być uchylane w celu wietrzenia pomieszczeń. 

Wentylacja na życzenie
Drzwi okienne Schüco AWS PASK oferują większą swobodę użytkowania dzięki funkcji łatwego uchylania oraz przesuwania bardzo dużych i ciężkich skrzydeł o wymiarach maksymalnych nawet do 2200x2800 mm w wersji z progiem ościeżnicowym lub 1700x2800 mm w wersji z progiem niskim. Zastosowane w stolarce obwiedniowe okucia mechaniczne AvanTec SimplySmart pozwalają na prostą modyfikację położenia skrzydła za pomocą dźwigni przypominającej dłuższą klamkę. W momencie otwierania skrzydło jest uchylane, a następnie odsuwane od ramy drzwi i bezgłośnie przesuwane za przeszklenie stałe. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalną oszczędność miejsca i bardzo nowoczesny design. Opcjonalnie drzwi mogą być wyposażone również w mechanizm soft close, który dodatkowo zwiększa łatwość obsługi. Na uwagę zasługuje fakt, że drzwi uchylno-przesuwne Schüco PASK mogą być wykonane w ciepłych lub bardzo ciepłych systemach okiennych Schüco AWS z przeszkleniami jedno lub dwukomorowymi o masie pojedynczego skrzydła do 250 kg w przypadku progu ościeżnicowego lub do 150 kg w przypadku progu niskiego. W pozycji zamkniętej rozwiązanie gwarantuje optymalną wodoszczelność do klasy 9A w przypadku progu ościeżnicowego lub do klasy 7A w przypadku progu niskiego. Całkowitą nowością pokazaną po raz pierwszy na targach BAU 2017 w Monachium były drzwi Schüco AWS PASK z niskim progiem o masie skrzydła do 180 kg i odporności na przenikanie wody aż do 750 Pa! Drzwi z niskim progiem wyposażane są standardowo w zabezpieczenia zapobiegające wyważeniu skrzydła. 

Światło: bez barier
Zastosowane w drzwiach tarasowych Schüco AWS PASK rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły projektowanie jeszcze większych i bardziej transparentnych przeszkleń uchylno-przesuwnych. Niezależnie od zastosowanej wersji progu drzwi można wykonać z jednym skrzydłem lub dwoma skrzydłami z ruchomym słupkiem, co pozwala na znaczne zwiększenie światła przejścia. Wąska szerokość czołowa profili i niewielka głębokość zabudowy w zależności od wymagań cieplnych i wyboru serii profili okiennych od 65 do 90 mm sprawiają, że stolarka ma bardzo subtelny wygląd i umożliwia maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Innowacyjny system z niskim progiem nie tylko zapewnia lepszy dostęp światła, lecz także usuwa wszelkie bariery architektoniczne. Przy otwartych drzwiach powstaje maksymalnie szerokie przejście, które pozwala nawet dzieciom czy osobom starszym bezproblemowo korzystać ze świeżego powietrza. Nowe rozwiązanie oferuje udogodnienia, które docenią także montażyści. Wszystkie komponenty systemowe zostały opracowane w taki sposób, by maksymalnie zredukować ryzyko błędu.

Film prezentujący nowy mechanizm otwierania w drzwiach Schüco PASK:

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKontakt do redakcji oknonet.pl


Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Sterowanie domem przez telefon – czy to bezpieczne?

Inteligentny dom i najnowocześniejsze rozwiązania...

Akademia REHAU 2018 – rozpoczęto nowy sezon warsztatów i szkoleń

Akademia REHAU 2018 – rozpoczęto nowy sezon warsztatów i szkoleń

Na rynku jest wiele firm podobnych do siebie,...

Italian Design – produkt premium receptą na sukces

Italian Design – produkt premium receptą na sukces

2017 rok był przełomowy dla spółki, gdyż podjęta...

Nowe centrum innowacji Reynaers

Nowe centrum innowacji Reynaers

Architekci, wykonawcy, inwestorzy i inni partnerzy...

Nowe okucie Roto NX zaprezentowane na konferencji prasowej w Stuttgarcie w Niemczech

Nowe okucie Roto NX zaprezentowane na konferencji prasowej w Stuttgarcie w Niemczech

Od czasu powstania firmy, Roto sprzedało ok. pół...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria