Nowa panorama możliwości – drzwi przesuwne Schüco ASE 67 PD

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Salon z panoramicznymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 67 PD

fot. Schüco

Salon z panoramicznymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 67 PD


System Schüco ASE 67 PD umożliwia  realizację różnych wariantów otwarć

fot. Schüco

System Schüco ASE 67 PD umożliwia realizację różnych wariantów otwarć

W rozwiązaniu zastosowano innowacyjną  konstrukcję, w której profil skrzydła może być ukryty w ościeżnicy

fot. Schüco

W rozwiązaniu zastosowano innowacyjną konstrukcję, w której profil skrzydła może być ukryty w ościeżnicy

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych aluminiowych drzwi przesuwnych ASE 67 PD Schüco wzbogaca portfolio panoramicznych systemów o rozwiązanie, które wpuszcza do wnętrz więcej światła i zapewnia lepsze widoki na otoczenie. Swój ekskluzywny, transparentny design stolarka zawdzięcza ukryciu ościeżnicy i redukcji widocznej szerokości skrzydeł.


Duże, transparentne przeszklenia weszły już na stałe do kanonów architektury domów jednorodzinnych i rezydencji. Nieodłączną częścią tego trendu stały się drzwi przesuwne, które pozwalają za jednym ruchem ręki usunąć niewidoczną barierę między salonem a tarasem czy ogrodem. Luksusowy, transparentny design tego typu rozwiązań wynika najczęściej z niewielkich szerokości profili. W systemie ASE 67 PD widoczne szerokości profili zredukowano do absolutnego minimum, dzięki czemu powstaje klarowne przeszklenie, a dopływ światła jest praktycznie nieograniczony. System spełnia przy tym wysokie wymagania związane ze szczelnością, termoizolacyjnością i funkcjonalnością.

Purystyczny design – bogate możliwości


Architekci dążą obecnie do jak najszerszego otwierania budynków na światło i otoczenie, dlatego wciąż poszukuje się rozwiązań stolarki, które umożliwiają projektowanie harmonijnych, wielkopowierzchniowych przeszkleń o lekkim, transparentnym wyglądzie. Muszą one jednocześnie spełniać oczekiwania użytkowników związane z funkcjonalnością, łatwością otwierania czy komfortem cieplnym i bezpieczeństwem. 

Schüco zapewnia, że wszystkie te zalety udało się połączyć w aluminiowych drzwiach ASE 67 PD. W rozwiązaniu tym zastosowano nowatorskie rozwiązanie konstrukcyjne, w którym filigranowe skrzydło jest chowane w zabudowanej w murze ościeżnicy. W rezultacie ściana płynnie przechodzi w jednolite przeszklenie o wysokości nawet 3 m, przez które można podziwiać panoramiczne widoki na otoczenie domu. 

Do wyboru są dwa typy ościeżnic: o wysokości 90 i 57 mm. Pierwsza z nich pozwala na całkowite ukrycie profilu skrzydła w ścianie, zaś drugi, bardziej filigranowy wariant, dedykowany jest obiektom modernizowanym. Efekt maksymalnej transparencji został uzyskany również dzięki zastosowaniu płaskiej konstrukcji progu, który jest całkowicie zlicowany z posadzką. Jedynym widocznym elementem konstrukcji pozostaje tylko styk profili skrzydeł, którego szerokość może wynosić nawet 31 mm. 

Komfort i wygoda


Pomimo swojej minimalistycznej konstrukcji przeszklenia panoramiczne ASE 67 PD oferują dużą funkcjonalność i bardzo dobrą ochronę cieplną. Dzięki dostępności różnych typów zamknięć, możliwe jest tworzenie dowolnych układów skrzydeł przesuwanych ręcznie. W zależności od indywidualnej koncepcji, można wybrać jeden z trzech wariantów: bez zamka, z zamkiem w strefie centralnej na styku skrzydeł, a także z zamkiem trójpunktowym na boku skrzydła, przy czym zaryglowanie następuje w ościeżnicy. Możliwe jest tworzenie dowolnych konfiguracji tych rozwiązań, co zapewnia wyższe bezpieczeństwo antywłamaniowe. 

Zupełnie nowym rozwiązaniem jest możliwość zablokowania otwartego skrzydła w ustalonym położeniu w celu wietrzenia lub mikrowentylacji. W systemie ASE 67 PD zadbano również o optymalną termoizolacyjność. Panoramiczna stolarka Schüco może bez trudu uzyskiwać współczynnik przenikania ciepła Uw od 1,1 W/m²K, dzięki czemu gwarantuje komfort cieplny w pomieszczeniu. Nowe rozwiązanie oferuje także udogodnienia dla wykonawców – prosta logika systemowa eliminuje ryzyko błędów przy montażu.  

#drzwi_przesuwne, #systemy_aluminiowe, #drzwi_aluminiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoDom bez barier

Dom bez barier

Idea stworzenia domu, który będzie w pełni dostosowany...

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna....

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 – nowy system ALIPLAST do projektowania pionowych konstrukcji przesuwnych

VS600 to system o podwyższonej izolacyjności termicznej...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu high-tech

W realizacji śmiałego, futurystycznego projektu nowej...

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Apartamentowiec 520 West w Nowym Jorku, dzieło Zaha...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria