| Wyświetleń:642

Okna z recyklingu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rdzenie profili okiennych Eforte, Prestige i Arcade marki Inoutic wykonuje się z całkowicie niewidocznego w zamontowanym oknie EcoPowerCore (EPC).

fot. Inoutic

Rdzenie profili okiennych Eforte, Prestige i Arcade marki Inoutic wykonuje się z całkowicie niewidocznego w zamontowanym oknie EcoPowerCore (EPC).


Podstawą recyklingu jest maksymalne, ponowne wykorzystanie materiałów przy minimalnym nakładzie potrzebnym na ich przetworzenie. Przerób surowców wtórnych dotyczy nie tylko plastikowych butelek czy papieru. Stare okna PVC również można wykorzystać do wyrobu nowych produktów. Czy okna z recyklingu są pełnowartościowe i zachowują takie same parametry użytkowe? Na czym polega proces przetwarzania okien i czy rzeczywiście ma pozytywny wpływ na środowisko? Na te pytania odpowiedzą specjaliści od systemów PVC z Inoutic. 

 

Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych


Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, okna PVC w całości nadają się do ponownego przetworzenia. Zdemontowane okna poddane są rozdrobnieniu, separacji i recyklingowi. Obróbka jest procesem czystym, który w zdecydowanie mniejszy sposób obciąża środowisko naturalne i nie narusza zasobów ziemi, takich jak ropa czy sól, które wykorzystywane są w procesie produkcji okien ze „świeżego” materiału. W efekcie przetworzenia powstaje wysokiej jakości granulat PVC, który z powodzeniem może posłużyć do produkcji nowego okna. 

Czym różni się proces pierwotnego wyrobu PVC od produkcji z tworzywa wtórnego? 


Przy produkcji tony PVC powstają ponad dwie tony CO2, natomiast przy recyklingu tony PVC powstaje nieco ponad 130 kg CO2. Redukcja emisji dwutlenku węgla wynosi aż 94%, co przy produkcji 10 ton materiału pozwala zaoszczędzić ponad 19 ton szkodliwego gazu – tłumaczy Krzysztof Kalita, kierownik ds. technologii i produktu w Inoutic.


Materiał z recyklingu = nowa jakość produktu


Powstały w wyniku recyklingu PVC granulat charakteryzuje się wysoką jednorodnością. Wraz z przetworzeniem poprawiają się właściwości mechaniczne materiału, który następnie wykorzystywany jest do produkcji rdzeni profili okiennych, czyli wewnętrznych komponentów. Na pierwszy rzut oka nie da się odróżnić okna „nowego” od tego, które zostało wyprodukowane przy pomocy recyklatu. Dzięki ponownemu wykorzystaniu materiałów nie marnuje się jednak ani gram tworzywa, a powstałe profile spełniają najwyższe normy jakościowe i funkcjonalne. Warto podkreślić, że materiał PVC można przetwarzać wielokrotnie bez pogorszenia właściwości profilu, a okna z niego wykonane będą służyć przez kolejne lata.

W trosce o lepsze jutro


Istotną kwestią związaną z recyklingiem PVC jest zmniejszenie ilości utylizowanych odpadów, co przekłada się na znaczne korzyści dla środowiska. Powtórne wykorzystanie surowca będzie już wkrótce ekologiczną koniecznością. Recykling PVC będzie też stopniowo wymuszany przez rosnące ceny surowca, będzie to więc wypadkowa ekonomii i zdrowego rozsądku. 

Inoutic od lat stosuje tę technologię. Rdzenie profili okiennych wykonuje się z całkowicie niewidocznego w zamontowanym oknie EcoPowerCore (EPC). W porównaniu ze „świeżym” PVC, EPC charakteryzuje zbliżona jednorodność mieszaniny, podobna trwałość i doskonała izolacja termiczna. Inoutic oferuje ekologiczne okna dostępne w trzech wersjach, odpowiadających zróżnicowanym potrzebom i wymaganiom klientów: Eforte, Prestige i Arcade, a już wkrótce w tej technologii dostępna będzie także najnowsza seria Elegante. To połączenie wysokiej jakości technologii z praktycznymi korzyściami i nowoczesnym designem.

#recykling_pvc, #okna_pvc, #systemy_pvc, #profile_pvc, #EcoPowerCore

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Domy typu kostka w nowej odsłonie architektonicznej

Domy typu kostka w nowej odsłonie architektonicznej

Domy typu „kostka” to proste, dobrze znane bryły....

Pokazy montażu drzwi przesuwnych z okuciem Roto Patio Inowa

Pokazy montażu drzwi przesuwnych z okuciem Roto Patio Inowa

Prezentowany na żywo montaż innowacyjnych drzwi...

Rewolucyjny system przesuwny TRICKS z niewidocznym prowadzeniem

Rewolucyjny system przesuwny TRICKS z niewidocznym prowadzeniem

Jest to system dedykowany do drzwi wykonanych z drewna i...

29. edycja targów BUDMA - podsumowanie

29. edycja targów BUDMA - podsumowanie

W pierwszym tygodniu lutego 2020 cała branża budowlana...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria