Nowość! Bezprogowe przejście RAUCERO firmy REHAU – komfort i bezpieczeństwo

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przejście bezprogowe RAUCERO

fot. REHAU

Przejście bezprogowe RAUCERO


Przejście bezprogowe RAUCERO

fot. REHAU

Przejście bezprogowe RAUCERO

Próg RAUCERO – drzwi zewnętrzne SYNEGO

fot. REHAU

Próg RAUCERO – drzwi zewnętrzne SYNEGO

Bezprogowe przejście między tarasem, balkonem czy podestem schodów zewnętrznych a mieszkaniem staje się coraz bardziej popularne w nowoczesnej architekturze. Pozwalają na to dzisiejsze rozwiązania techniczne, a także świadomość odbiorców, dotycząca bezpieczeństwa użytkowania. 


Koncepcja architektury bez barier zakłada, że wszystkie przeszkody powinny być umieszczone poza główną przestrzenią komunikacyjną. Wówczas osoby starsze, mające kłopoty z poruszaniem się lub rodzice z małymi dziećmi, będą mogły przejść lub przejechać bez ryzyka potknięcia. Przyjazne użytkownikom rozwiązania powinny się pojawiać już przy samym wejściu do mieszkania. Jednym z nich jest brak bariery, jaką stanowiły do tej pory progi drzwiowe. 

Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki mówią, iż maksymalna wysokość progów nie może przekroczyć 0,02 m. Jednakże celem architektów i producentów okien staje się wejście do mieszkania, które jest całkowicie pozbawione progu, a jednocześnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci i niskich temperatur. 

System RAUCERO – nowe rozwiązanie REHAU


Firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO i GENEO, stosowane przy drzwiach zewnętrznych i balkonowych. To rozwiązanie zgodne z normą DIN 18040, przebadane z wymaganiami RAL, o optymalnych parametrach cieplnych i o ciekawym wzornictwie. Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki (czyli próg 0 mm), który zapewnia większy komfort przy przechodzeniu i łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości.


Drzwi SYNEGO – próg RAUCERO

Rozwiązanie REHAU może być wykorzystane w drzwiach wejściowych, balkonowych i balkonowych ze słupkiem ruchomym w wersji U/R. Drzwi mogą być ryglowane w progu, a w skrzydle można zastosować okucie obwiedniowe. Okucia wykorzystywane w tym rozwiązaniu to U/R MULTI MATIC z MULTI ZERO hakownicą (w przypadku ryglowania w podłodze), lub U/R MULTI MATIC firmy MACO (bez ryglowania w podłodze). Warto dodać, że przejście to wykorzystuje izolowany termicznie profil adaptacyjny pod skrzydło z prowadzeniem pod opadającą uszczelkę. Optymalne odwodnienie zapewnia zewnętrzna rynna drenażowa – dzięki niej woda odprowadzona jest na zewnątrz izolacji budynku i nie naraża go na zawilgocenie. 

Więcej szczegółów odnośnie nowego rozwiązania można uzyskać u przedstawicieli REHAU.

#drzwi_balkonowe, #drzwi_wejsciowe, #progi_drzwiowe, #niskie_progi, #przejście_bezprogowe, #RAUCERO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna dla młodych?

Okna dla młodych?

Centrum Analiz Branżowych sprawdziło, jakie marki...

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego...

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Uszkodzenia dłoni i palców, wynikające z...

1. Wiedeński Kongres Okien

1. Wiedeński Kongres Okien

27-28 czerwca 2019 odbędzie się pierwszy Wiedeński...

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria