Ekspresowe tempo budowy, nowe miejsca pracy – otwarcie wydziału okleinowania REHAU w Nochowie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Otwarcie wydziału okleinowania REHAU w Nochowie

fot. REHAU

Otwarcie wydziału okleinowania REHAU w Nochowie


Otwarcie wydziału okleinowania REHAU w Nochowie

fot. REHAU

Otwarcie wydziału okleinowania REHAU w Nochowie

W marcu tego roku pisaliśmy o rozpoczęciu budowy nowego wydziału okleinowania w fabryce REHAU w Nochowie koło Śremu (przeczytaj). Od tego czasu na budowie wiele się działo. W ciągu zaledwie kilku miesięcy wybudowano halę wraz z całym uzbrojeniem i mediami! W październiku, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się uroczysta inauguracja produkcji. 


Zakres prac budowlanych przy nowej inwestycji REHAU obejmował m.in. budowę nowej hali okleinowania wraz z zapleczem, budowę nowej hali logistycznej na około 1000 miejsc paletowych, ocieplenie istniejącej hali logistycznej, budowę nowej stacji trafo wraz z kilometrową siecią kablową oraz przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i nowy zbiornik retencyjny. Ponieważ zakład w Nochowie k. Śremu jest wkomponowany w krajobraz wiejski i znajduje się na obrzeżach parku krajobrazowego, każde działanie na terenie fabryki wymaga wypełniania najsurowszych norm w zakresie ochrony środowiska i ekologii. Posiadanie przez Zakład Produkcyjny certyfikatu środowiskowego ISO 14001 oraz certyfikatu zarządzania energią ISO 50001 zobowiązuje!REHAU tworzą ludzie


Niezwykle ważnym elementem nowej inwestycji było szkolenie pracowników w Niemczech i w Polsce. Jak zaznaczył podczas uroczystego otwarcia Dyrektor Zakładu Grzegorz Chabura, w ramach wielomiesięcznych szkoleń zdobyli oni gruntowne przygotowanie na stanowisko operatora linii okleinujących. Spora część szkoleń odbywała się za granicą – w fabryce REHAU umiejscowionej nad Morzem Północnym w Wittmund. Wielotygodniowa rozłąka z rodzinami nie była łatwa, ale wydelegowani pracownicy wrócili w pełni przygotowani do obsługi dostarczonych z Włoch maszyn najnowszej generacji. Będą też mogli szkolić na miejscu kolejne zatrudnione osoby, gdyż docelowo ma ich być około 80.


Uroczysta inauguracja produkcji


Kierownik Projektu Marcin Motylski, dziękując podczas uroczystego otwarcia projektantom, wykonawcom i przede wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do szybkiego i sprawnego oddania hali do użytkowania powiedział, że dzięki tej inwestycji będzie możliwe okleinowanie profili nawet w 100 różnych kolorach!

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych i administracji publicznej. Byli też przedstawiciele firm zaangażowanych w inwestycję. Ale przede wszystkim byli tam pracownicy REHAU, gdyż to im należy się szczególne podziękowanie – za wytrwałość i ogromny wkład pracy w ten projekt. Po skończonej części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzenia nowego wydziału. 

#profile_pvc, #okleinowanie, #systemy_pvc, #okna_pvc

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Czas na panoramiczne okna

Czas na panoramiczne okna

Kiedyś duże przeszklenia stanowiły charakterystyczny...

X Kongres Stolarki Polskiej już w dniach 23-24 maja!

X Kongres Stolarki Polskiej już w dniach 23-24 maja!

Już w dniach 23-24 maja w Jachrance odbędzie się X...

Nowa wersja aplikacji Argo

Nowa wersja aplikacji Argo

W serwisach App Store i Google Play pojawiła się do...

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

Zapraszamy Państwa do wywiadu z Panem Markiem Skrzypkiem...

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Winkhaus powraca do idei webinariów poświęconych nowym...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria