Drzwi przesuwne z perspektywą na przyszłość – Schüco LivIngSlide

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide w wersji z dwoma skrzydłami stałymi i przesuwnymi.

fot. Schüco

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide w wersji z dwoma skrzydłami stałymi i przesuwnymi.


Przekrój przez drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide.

fot. Schüco

Przekrój przez drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide.

Innowacyjna gama energooszczędnej stolarki z PVC serii Schüco LivIng poszerza się o nowe rozwiązanie drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco LivIngSlide. Tarasowe drzwi przesuwne z termozgrzewalnymi uszczelkami z EPDM łączą ochronę cieplną w standardzie budownictwa niskoenergetycznego ze smukłym designem.


Podstawowym problemem w projektowaniu wielkoformatowych drzwi przesuwnych jest zapewnienie ich łatwej obsługi, stabilności i szczelności. Schüco LivIngSlide to system podnoszono-przesuwny, w którym zastosowano uszczelki ze zgrzewalnego EPDM o wysokiej odporności na wpływ warunków atmosferycznych oraz wielokrotne otwieranie i zamykanie. Elastyczne uszczelki bez charakterystycznego pogrubienia w newralgicznej strefie naroża pozwalają zagwarantować maksymalną szczelność i izolacyjność. 

Rozwiązanie nowej generacji, z efektywnymi uszczelnieniami i termoizolowanymi profilami, zapewnia duże możliwości projektowania modnych, wielkoformatowych drzwi przesuwnych z PVC w budynkach energooszczędnych i niskoenergetycznych.


Efektowne połączenie energooszczędności i designu 


System przesuwny LivIngSlide bazuje na konstrukcji skrzydeł Schüco LivIng o głębokości zabudowy 82 mm, która umożliwia wstawianie szyb o grubości od 24 do 52 mm. Wielokomorowe, termoizolowane profile skrzydeł i ościeżnicy pozwoliły uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła dla całej ramy Uf=1,3 W/m²K. Przy zastosowaniu pakietu szybowego Ug=0,6 W/m²K stolarka może osiągać współczynnik Uw=0,8 W/m²K, czyli lepszy niż przewidują wymagania energooszczędności dla okien na rok 2021. Drzwi mogą przy tym posiadać bardzo duże wymiary, maksymalnie do 6500 mm szerokości i 2800 mm wysokości. 

Stalowe wzmocnienia w formie zamkniętych, prostokątnych kształtowników nadają konstrukcji optymalną stabilność i pozwalają na stosowanie skrzydeł o wadze nawet do 400 kg. Drzwi zachowują przy tym nowoczesny, lekki wizualnie design, dzięki wąskiej ościeżnicy o niewielkiej głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 194 mm. Praktyczną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwego i estetycznego montażu w budynkach nowych i modernizowanych. Drzwi przesuwne LivIngSlide są kompatybilne z oknami i drzwiami wejściowymi serii LivIng, dzięki czemu można stworzyć spójną koncepcję elewacji i wnętrza. Do dyspozycji jest bogaty wybór dopasowanych pod względem estetycznym akcesoriów i wykończeń powierzchni: folii dekoracyjnych UnlimitedFinish o strukturze i kolorystyce wielu gatunków drewna, powłok metalicznych z palety AutomotiveFinish oraz nakładek aluminiowych TopAlu.

Komfort na wiele sposobów


Nowe rozwiązanie przesuwne nie tylko gwarantuje komfort cieplny i doskonały widok na zewnątrz, lecz także łatwość obsługi i poczucie bezpieczeństwa. W zależności od indywidualnych przyzwyczajeń i sytuacji projektowej, można wybrać jedną z sześciu kombinacji elementów stałych i przesuwnych. Dostępne są drzwi dwu-, trzy- lub nawet czteroskrzydłowe z dwoma skrzydłami przesuwnymi, poruszającymi się po jednym lub dwóch torach. 

Systemowe wspomaganie wózków jezdnych zapewnia bezproblemową i bezpieczną obsługę nawet bardzo ciężkich skrzydeł. Wystarczy je delikatnie unieść i przesunąć za pomocą estetycznej dźwigni. Płaski, termoizolowany próg dla budownictwa bez barier eliminuje ryzyko ewentualnego potknięcia przy przechodzeniu. Drzwi mogą oferować również ochronę akustyczną do 43 dB oraz – w zależności od wykonania – antywłamaniową w klasie RC2. 

#systemy_PVC, #drzwi_przesuwne, #drzwi_balkonowe, #Schueco_LivIngSlide

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoKolejne uderzenie REHAU – 25-lecie w Polsce tym razem z pracownikami

Kolejne uderzenie REHAU – 25-lecie w Polsce tym razem z pracownikami

„To sukces nas wszystkich. Tych, którzy dopiero...

D+H na torze

D+H na torze

D+H Car Race już na stałe wpisał się w harmonogram...

Rośnie jakość wyrobów budowlanych

Rośnie jakość wyrobów budowlanych

Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, zmniejsza...

Warsztaty techniczne Związku Polskie Okna i Drzwi

Warsztaty techniczne Związku Polskie Okna i Drzwi

W dniu 7 października br. w ramach cyklu szkoleń...

Schüco radzi, jak wybrać okna na rok 2021

Schüco radzi, jak wybrać okna na rok 2021

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria