| Wyświetleń:531

Smart Guard – prewencyjna ochrona przeciwwłamaniowa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

REHAU zaprezentował nowy produkt, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo, a także wzbogaca funkcje okna. Stworzono rozwiązanie, które idzie znacznie dalej niż standardowe systemy alarmowe.


Jak pokazują statystyki, zabezpieczenia domów wciąż są niewystarczające:

» co 3 minuty notowana jest próba włamania. Większość z nich ma miejsce za dnia, a nie, jakby można było przypuszczać,  w nocy;

» 80% włamań następuje poprzez sforsowanie okna, a na otwarcie słabo zabezpieczonego standardowego okna zawodowiec potrzebuje niecałe 10 sekund;

» w 44% przypadków sprawa kończy się na próbie włamania – szkody są często ogromne. Zarówno po stronie materialnej, jak i emocjonalnej – tracimy poczucie bezpieczeństwa w własnym domu.

W odpowiedzi na tę potrzebę powstał Smart Guard – system aktywnego odstraszania włamywaczy. W przeciwieństwie do znanych już rozwiązań, REHAU Smart Guard wykrywa włamywacza zanim ten wyrządzi szkody. 

Nowoczesne rozwiązanie – prosta zasada, duża skuteczność


Kiedy intruz zbliża się do okna na odległość mniejszą niż 20 cm, inteligentny czujnik ruchu uruchamia samoczynnie program ochronny. Najpierw aktywuje się sygnał wizualny w postaci pulsujących, czerwonych diod LED. Jeśli nieproszony gość się nie wycofa, włącza się ostrzeżenie dźwiękowe. Jeśli i to nie będzie wystarczające, do ostrzeżeń optycznych i akustycznych dołączy syrena alarmowa generująca dźwięk o natężeniu 90 decybeli. Włączy się ona, gdy znajdujący się w oknie czujnik wstrząsów wykryje użycie siły. Syreną steruje włącznik radiowy, a jej aktywacja lub dezaktywacja odbywa się za pomocą wygodnego przycisku. System Smart Guard System Plus ostrzega domowników przed włamywaczami, którzy nie dali się odstraszyć i za wszelką cenę próbują wejść do budynku. 

Łatwy montaż


Niewielkie moduły REHAU Smart Guard montuje się w górnej ramie okien linii SYNEGO lub GENEO. Umieszczone w ościeżnicy są praktycznie niewidoczne i idealnie komponują się w okiennej ramie. Smart Guard jest systemem bezprzewodowym – nie wymaga kucia ścian, kładzenia kabli, nieestetycznych przewodów. Jest zasilany bateriami, których żywotność wynosi około 2 lat i które bardzo prosto się wymienia.

Okno Smart Guard REHAU to nowe standardy ochrony przeciwwłamaniowej i nowy pomysł na funkcje okna. Dzięki niezwykle efektywnemu, a jednocześnie bardzo prostemu w obsłudze systemowi odstraszającemu Smart Guard, montowanemu w oknach lub drzwiach balkonowych, Klienci unikną wielu nieprzyjemnych emocji i strat finansowych – zapewniają przedstawiciele REHAU.


» Więcej informacji na stronie www.rehau.pl/smartguard


» Zobacz materiał wideo


#Smart_Guard, #okna_antywlamaniowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


System iCOR nagrodzony

System iCOR nagrodzony

Wyjątkowy system iCOR marki Deceuninck po raz kolejny...

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

W ostatnich tygodniach MACO Polska nawiązało...

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

W kategorii „Profile okienne z PVC” za sukcesy w...

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Instalacja artystyczna „Widoki i powidoki” w Türkheim

Z okazji 100-lecia powstania Grupy Salamander, Salamander...

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości

Roto wprowadza nową, udoskonaloną rolkę ryglującą V...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria