| Wyświetleń:310

Innowacyjne systemy SO EASY chronione europejskim patentem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi Horus na systemie SO EASY

fot. SO EASY

Drzwi Horus na systemie SO EASY


Drzwi Horus na systemie SO EASY

fot. SO EASY

Drzwi Horus na systemie SO EASY

16 maja 2019 roku firma SO EASY SYSTEM, producent aluminiowych systemów okiennych i drzwiowych, uzyskała potwierdzenie ochrony Europejskiego Urzędu Patentowego dla innowacyjnych rozwiązań technologii SO EASY. Ochrona patentowa unikalnych rozwiązań SO EASY została przyznana we wszystkich krajach Europy. Patent europejski w założeniu udzielany jest na 20 lat od dnia zgłoszenia.


Decyzją Europejskiego Urzędu Patentowego technologia SO EASY i jej unikalne know-how, opracowane przez projektantów z działu R&D firmy SO EASY SYSTEM, dostawcy nowoczesnych systemów aluminiowych do produkcji okien i drzwi, została objęta ochroną europejskiego patentu.

EPO potwierdziło wysoką jakość i unikalną myśl technologiczną opracowanych przez nasz zespół do spraw badań i rozwoju systemów. W naszej ocenie SO EASY jest rewolucją, która wyraźnie wpłynie na zmianę dotychczasowych tendencji i trendów projektowych w obszarze aluminiowej ślusarki okiennej i drzwiowej – mówi Tomasz Weśniuk, Prezes SO EASY SYSTEM Sp. z o.o. 

Istotą technologii SO EASY jest łatwość i wygoda użytkowania na każdym etapie. SO EASY to system rozwiązań, które z jednej strony znacznie przyspieszają produkcję oraz ograniczają ilość elementów magazynowych i pozycji produkcyjnych,  z drugiej gwarantują wysokiej klasy estetykę. Prostota formy i swoboda aranżacyjna, jaką dają nasze systemy, jest atutem dla inwestorów, a szczególnie dla klientów indywidualnych.


Technologię wyróżniają wyjątkowe parametry użytkowe i funkcjonalne:

» bardzo wysoka szczelność systemów na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, w tym zwłaszcza na wodę opadową (do 2400 Pa, co stanowi najwyższy znany parametr dla okien aluminiowych) i wiatr (klasa C5/B5)
» najwyższa, 4 klasa przepuszczalności powietrza
» wysoka (właściwa dla budownictwa niskoenergetycznego) izolacyjność cieplną oferowanych rozwiązań (Uw ok. 0.81 W/m²K).

Produkty SO EASY to czysta forma i prostota montażu. Charakterystyczną cechą technologii jest zastosowanie zagniatanych uszczelek w profilach, zastąpienie uszczelki centralnej dodatkową uszczelką zewnętrzną i innowacyjnym plastikiem centralnym oraz osłonięcie rowka okuciowego profilem tworzywowym. System zawiera również takie rozwiązania jak system odwodnienia ukrytego, klamki bezrozetowe czy ukryte zawiasy w standardzie. Wszystkie rozwiązania dostępne są w pięciu, łatwych w utrzymaniu i konserwacji, liniach stylistycznych.

Przełomowe rozwiązanie, jakim jest maszynowa integracja uszczelek z profilami aluminiowymi, ułatwia znacznie produkcję i zapewnia powtarzalność technologiczną produktu – mów Dariusz Mordak, kierownik działu R&D w SO EASY SYSTEM. – Uszczelki mocowane maszynowo w profilu zapewniają stabilną jakość i wysoką szczelność systemów – w odróżnieniu od tych ręcznie mocowanych. Maszynowa integracja uszczelek z profilami to gwarancja dokładności i powtarzalności produktu. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom znaczne oszczędności produkcyjne, a inwestorom komfort użytkowania oraz doskonałe odczucia wizualne.


#systemy_aluminiowe, #okna_aluminiowe, #fasady_aluminiowe, #drzwi_aluminiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Marcin Strzelec z firmy Wiśniowski dołączył do grona członków Zarządu POiD

Marcin Strzelec z firmy Wiśniowski dołączył do grona członków Zarządu POiD

Związek Polskie Okna i Drzwi wybrał nowego członka...

D+H Polska w Polskim Komitecie Normalizacyjnym

D+H Polska w Polskim Komitecie Normalizacyjnym

PKN powołał specjalny Podkomitet (PK) 1 ds. Systemów...

1 tona recyklingu PVC to zaoszczędzone 2 tony CO₂

1 tona recyklingu PVC to zaoszczędzone 2 tony CO₂

Nie każdy wie, że branża stolarki okiennej już od...

Grupa G-U – przewaga systemu

Grupa G-U – przewaga systemu

Od ponad 100 lat Grupa Gretsch-Unitas realizuje swoją...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria