Grupa Deceuninck mianuje nowego CEO na Europę

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Stijn Vermeulen od 1 października pełni funkcję CEO Europe

fot. Deceuninck

Stijn Vermeulen od 1 października pełni funkcję CEO Europe


Z dniem 1 października 2019 r. Stijn Vermeulen przejął stanowisko CEO w Europie. Od września 2018 r. funkcję tę tymczasowo pełnił Francis Van Eeckhout, który rozpoczął w Deceuninck integrację regionów Europy Zachodniej i Środkowej. Kolejne etapy tego procesu będą kontynuowane już pod kierownictwem Stijna.


Integracja regionów w jeden region Europa realizowana jest zgodnie z planem i ustalonymi celami. Pierwszym z nich jest przyspieszenie przejścia na jedną wspólną platformę produktową w Europie. Drugim celem jest ujednolicenie dwóch marek produktów, Inoutic i Deceuninck, pod jedną globalną markę, jaką jest Deceuninck. Zakończenie tego procesu planowane jest wraz z targami Fensterbau Frontale w 2020 r. Strategiczna decyzja o jednej globalnej marce ma za zadanie zmaksymalizować efekty inwestycji marketingowych, np. w sponsoring tytularny drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick Step. Prowadzi to do zwiększenia świadomości marki i wspiera nie tylko działalność Deceuninck, ale także działalność jej partnerów.

Stijn Vermeulen jest liderem z dużym doświadczeniem w branży PVC. Ma 37 lat i posiada tytuł magistra chemii Uniwersytetu w Gandawie. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 r. jako kierownik produkcji wytłaczania PVC w Rolvaplast (produkcja okładzin, profile na zamówienie). W 2007 r. przeniósł się do Grupy IVC (Mohawk Industries), gdzie przejął szereg obowiązków na szczeblu międzynarodowym jako kierownik ds. badań i rozwoju, kierownik ds. operacyjnych i dyrektor ds. technicznych. Pełniąc funkcję kierownika ds. operacyjnych, zdobył bogate doświadczenie w tworzeniu start-upów typu greenfield w UE i USA, które ewoluowały do organizacji liczących łącznie ponad 800 osób. Jako CTO zbudował Centrum Doskonałości, w którym inżynieria, badania i rozwój oraz proces były scentralizowane na poziomie globalnej grupy.

Rada jest zachwycona, że znalazła odpowiednią osobę do pełnienia funkcji CEO Europe. Jego doświadczenie w firmach z podobnej branży, a także w zarządzaniu Mohawk, będzie szczególnie przydatne i umożliwi regionowi w Europie dążenie do jednej platformy i jednej marki – mówi Paul Thiers, prezes zarządu Deceuninck.


Czuję się niezmiernie zaszczycony i wdzięczny za możliwość poprowadzenia Deceuninck Europe. Cieszę się, że mogę liczyć na silny i wspierający zespół. Razem będziemy kontynuować strategię, która polega na integracji w jeden silny Region Europa. Naszym celem jest dalszy rozwój i poszukiwanie możliwości tworzenia wartości dodanej – dodaje Stijn Vermeulen.


#systemy_stolarki, #systemy_pvc, #okna_pvc

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Innowacyjne rozwiązania doszczelnień progowych ALUMASTER

Alumaster Polska z siedzibą w Toruniu, specjalista w...

Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez...

Innowacyjne konstrukcje okienne z okuciami Roto

Innowacyjne konstrukcje okienne z okuciami Roto

I krajowa Wystawa Innowacji, odbywająca się podczas...

Partnerzy z całego świata odwiedzili Poznań – miejsce narodzin FIBARO

Partnerzy z całego świata odwiedzili Poznań – miejsce narodzin FIBARO

Stało się już niepisaną tradycją, że wrzesień w...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria