| Wyświetleń:946

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

fot. GEALAN

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO


Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

fot. GEALAN

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Ceny mieszkań rosną zarówno w wielkich metropoliach, jak i mniejszych miejscowościach. Jednocześnie wzrasta nasze poczucie piękna i potrzeba komfortu we własnych czterech ścianach. Elementy przesuwne idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych mieszkańców, ponieważ pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń. 


Posiadając tradycyjne okna i drzwi, przy urządzaniu mieszkania należy uwzględnić strefę otwierania skrzydła. W przypadku systemów przesuwnych możemy zagospodarować przestrzeń bezpośrednio pod oknem. Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO pozwala optymalnie wykorzystać bezcenną przestrzeń mieszkalną, zapewniając przy tym estetyczny wygląd, wygodną obsługę i wyjątkową szczelność.

smooth + move = smoovio


Nazwa SMOOVIO powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „smooth” i „move”, co oznacza lekkie i łatwe otwieranie. Komfortowa obsługa okien oraz drzwi w systemie GEALAN-SMOOVIO to efekt zastosowania innowacyjnego okucia Roto Patio Inowa, które ma zupełnie inny mechanizm działania niż systemy PSK czy HST. W chwili otwierania ruchome skrzydło odsuwa się na odległość 8 mm od ościeżnicy, a w momencie zamykania wraca do pierwotnej pozycji. Działanie takie umożliwia konstrukcja okuć, które poruszają się w poziomie na specjalnych wózkach, co znakomicie ułatwia obsługę, szczególnie przy konstrukcjach wyposażonych w ciężkie pakiety 3-szybowe. W celu dodatkowego doszczelnienia newralgicznego połączenia części stałej z przesuwną, 3 aktywne zaczepy dociągają skrzydło do pionowego słupka, aby zapewnić wyjątkową szczelność na całym obwodzie skrzydła. Proces zamykania następuje również w wygodny sposób, za pomocą estetycznej, manualnej klamki.

Wysokie parametry potwierdzone badaniami


W systemach przesuwnych często komfortowa obsługa idzie w parze z niską szczelnością. W GEALAN-SMOOVIO wyeliminowano potencjalne nieszczelności za sprawą innowacyjnego mechanizmu zamykającego. Dzięki ryglowaniu w wielu punktach, z jednoczesnym dociskiem na całym obwodzie osiągnięto najwyższy poziom uszczelniania i ochrony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. 

Badania przeprowadzone w certyfikowanym przez IFT punkcie badawczym, który znajduje się w Centrum Technologicznym GEALAN, potwierdzają, że GEALAN-SMOOVIO zapewnia izolacyjność cieplną, wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem na poziomie, który był do tej pory nieosiągalny dla systemów przesuwnych – mówią przedstawiciele GEALAN.


Nowe możliwości dla producentów okien


Jak tłumaczą ekspercie GEALAN, z uwagi na małą liczbę geometrii profili potrzebnych do budowy okien i drzwi GEALAN-SMOOVIO, proces produkcji nowej przesuwki jest zdecydowanie łatwiejszy niż systemów HST. Ponadto ościeżnica systemowa, o głębokości zabudowy 150 mm, znajduje się na całym obwodzie konstrukcji, dzięki czemu narożniki są zamknięte i odpada praca związana z montażem oraz uszczelnianiem progu. W przypadku szklenia stałego mamy dwie możliwości: możemy zastosować szklenie w symetrycznym skrzydle lub w wąskim elemencie, zwiększając tym samym ilość światła w pomieszczeniu. 

Łatwa obróbka, estetyczny design oraz bogactwo oklein drewnopodobnych sprawiają, że oprócz budownictwa jednorodzinnego, GEALAN-SMOOVIO przeznaczone jest również do obiektów hotelowych, apartamentowców, co z kolei umożliwia produkowanie na większą skalę coraz popularniejszych „suwanek”.

#systemy_przesuwne, #drzwi_przesuwne, #GEALAN_SMOOVIO

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
https://www.gealan.ple-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree – komfortowe bezdotykowe odblokowanie drzwi

e-Klamka drzwiowa HandsFree zapewnia użytkownikowi...

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe

MACO otwiera swoje portfolio na nowe obszary produktowe!...

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Okna, które zapewniają zdrowy mikroklimat domowych wnętrz

Odpowiednio dobrane okna i drzwi tarasowe pozwalają...

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

Lekkie i szczelne drzwi przesuwne z systemem Ponzio SL1700TT

W zaawansowanym technicznie systemie Ponzio SL1700TT...

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty – nowy vlog poświęcony oknom i drzwiom od Mobilnego Laboratorium

OknoFakty to vlog poświęcony oknom i drzwiom. To...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria