| Wyświetleń:3317

O aspektach środowiskowych z GEALAN

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

O aspektach środowiskowych w GEALAN rozmawiamy z Markiem Skrzypkiem, dyrektorem ds. technicznych i jakości w GEALAN Polska Sp. z o.o.


GEALAN od lat wytwarza profile PVC w technologii kern. Proszę powiedzieć, na czym dokładnie to polega ? 


Profile wytworzone w technologii kern są wykonywane metodą współwytłaczania masy pierworodnej, która chroni rdzeń profilu przed promieniowaniem UV oraz materiału przetworzonego, uzyskiwanego z resztek profili, które powstają w trakcie procesu produkcyjnego. 


Czy takie profile spełniają wymagania jakościowe? 


Tak, dostarczane przez nas profile PVC wykonywane w technologii kern spełniają wymagania jakościowe określone w niemieckiej normie jakości RAL-GZ 716/1, Abschnitt I, Kunststoff-Fensterprofile, Teil I oraz w normie PN-EN 12608:2004. Dodatkowo, w wyniku badań przeprowadzonych w SKZ Stuttgart (akredytowany południowoniemiecki instytut badań tworzyw sztucznych) oraz prowadzonej Zakładowej Kontroli Jakości, profilom GEALAN został przyznany certyfikat jakości RAL 197.

Jakie zalety dla klientów i środowiska niesie technologia kern? 


Tylko w 2019 roku zużyliśmy do produkcji profili w technologii kern 4700 ton surowca, co pozwoliło na redukcję emisji CO2 do atmosfery o 4324 tony. Dodatkowo, na podstawie kilkuletnich doświadczeń naszych klientów, zostało potwierdzone, że rdzeń profilu z materiału powtórnie przetworzonego podwyższa sztywność profili PVC. 

Proszę powiedzieć więcej o sposobach ochrony środowiska przez firmę GEALAN


GEALAN jest znanym w branży okiennej systemodawcą spełniającym wymagania EMAS – systemu zarządzania środowiskowego UE. Realizujemy również wytyczne normy zarządzania środowiskowego zgodnie z PN-EN ISO 14001:2015-09. Zdolność do recyklingu jest istotną cechą okien plastikowych, która jest wykorzystywana do pozyskiwania pełnowartościowego surowca do produkcji okien. 

W 2019 roku zakupiliśmy w firmie VEKA UT 311 ton surowca pochodzącego ze zdemontowanych okien, co przyczyniło się do zmniejszenia zapotrzebowania na surowce pierwotne, a tym samym pozwoliło na redukcję emisji CO2 do atmosfery o 281 ton. Również w tym samym roku, dzięki metodzie „paletyzacji”, polegającej na odzyskiwaniu resztek PVC po cięciu profili, udało się wprowadzić do ponownej produkcji 30,8 ton surowca, a tym samym ograniczyć emisję CO2 do atmosfery o 28,3 ton. 

Jakie działania recyklingowe podejmuje GEALAN? 


Od 1996 roku mamy w swojej ofercie profile z wykorzystaniem współwytłaczania kształtowników z rdzeniem z recyklingu. Uczestniczymy także w programie „Recycling-initiative REWINDO”, który ma na celu zwiększenie ilości materiału recyklingowego pochodzącego ze zdemontowanych okien, drzwi i rolet wykonanych z tworzyw sztucznych. Poprzez te działania firma GEALAN przyczynia się do zróżnicowanego i odpowiedzialnego wykorzystania materiału wtórnego w produkcji profili PVC. Odbywa się to w duchu inicjatywy Vinyl2010, dobrowolnego zobowiązania europejskiego przemysłu wyrobów PVC. W ramach tej inicjatywy, producenci profili podjęli własne cele zmierzające do wykonania określonych współczynników wykorzystania odpadów PVC w produkowanych wyrobach.

#profile_PVC, #profile_kern, #recykling_PVC, #systemy_PVC

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
https://www.gealan.de/pl/Wystartował program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home

Wystartował program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home

5 maja uruchomiony został program lojalnościowy EKIPA...

Powstaje nowe centrum logistyczne w Rydzynie

Powstaje nowe centrum logistyczne w Rydzynie

Winkhaus Polska za rok obchodzi 30-lecie powstania...

Profile transportowo-montażowe U<0,90 od Metal-Plast

Profile transportowo-montażowe U<0,90 od Metal-Plast

Aby odpowiedzieć na nowe wymagania prawne oraz...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria