Nawiewniki SELECT PC

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

 Oszczędność energii jest dziś niezwykle ważna. Uszczelnianie i izolowanie budynków ogranicza straty energetyczne i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Jest to bardzo ważne dla przyszłości naszej planety, niestety nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie. 

Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańców miast, spędza 80-90% dnia w zamkniętych pomieszczeniach. Obecnie istnieje o wiele więcej czynników zanieczyszczających powietrze niż dawniej, dlatego istotne jest zapewnienie jego właściwej jakości. W szczelnie zamkniętych budynkach przy kontakcie mas wilgotnego powietrza z zimnymi powierzchniami skrapla się para wodna. Efekt ten jest najbardziej widoczny na szybach okien, ale można go także zaobserwować na ścianach i sufitach. W miejscach zagrożonych skraplaniem się pary wodnej często rozwija się pleśń. Jest ona szkodliwa zarówno dla budynku, jak i zdrowia przebywających w nim osób. Istnieją trzy powiązane ze sobą czynniki, które wpływają na ograniczenie kondensacji. Są to: wentylacja, ogrzewanie i izolacja budynków. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym mniejsze prawdopodobieństwo skroplenia się pary wodnej. Skuteczniejsza izolacja zmniejsza liczbę zimnych powierzchni w budynku. Kontrolowana wentylacja pomaga usunąć z powietrza parę wodną oraz zanieczyszczenia, w niewielkim tylko stopniu wpływając na temperaturę wewnętrzną. Usunięcie pary wodnej zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kondensacji. Około 60% społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju alergie. Większość z nich jest efektem zanieczyszczeń powietrza. Większość czasu oddychamy powietrzem znajdującym się w zamkniętych pomieszczeniach, które może być skażone:

  • zanieczyszczeniami atmosferycznymi,
  • zanieczyszczeniami emitowanymi z materiałów budowlanych i wykończeniowych,
  • zanieczyszczeniami „bytowymi” (spalanie gazu, palenie papierosów, stosowanie różnych środków czystości, itp.),
  • zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi takimi jak: grzyby, pleśnie, bakterie, roztocza.
Za znaczną część chorób alergicznych u dzieci odpowiedzialne są roztocza, które szczególnie dobrze rozwijają się w wilgotnym środowisku.

Sprawą niezwykle ważną jest zapewnienie w budynkach ciągłej wentylacji, nazywanej wentylacją grawitacyjną. Korzyści są oczywiste. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem spełnienia wymagań dotyczących wentylacji budynku jest użycie okien z regulowanymi nawiewnikami biernymi. Nie pociąga to za sobą zmian w konstrukcji budynku i w żaden sposób nie zmniejsza bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Nawiewniki bierne można zostawiać otwarte na noc, a także w ciągu dnia, podczas nieobecności użytkowników, bez obawy o straty energetyczne.

Nawiewniki SELECT PC

Jednym ze sposobów i najtańszym poprawienia jakości powietrza w budynku, przy minimalnych stratach ciepła, jest zastosowanie kontrolowanej wentylacji nawiewnej przez nawiewniki okienne. Składają się one z czerpni (A), umieszczonej na zewnątrz okna oraz regulatora nawiewu (B) zamontowanego wewnątrz, który precyzyjnie i we właściwym kierunku dozuje powietrze do pomieszczenia.

Reklama

Czerpnia powietrza (A) wykonana jest z aluminium oraz tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Zawór aerostatyczny skutecznie zabezpiecza przed nadmierną wentylacją i utratą ciepłą. Dzięki niemu nawiewniki SELECT-ywnie dozują powietrze, pilnując aby w okresach niskich temperatur bądź mocnych wiatrów nie dopuścić do sytuacji, w której nastąpiłoby przechłodzenie mieszkania. Jednocześnie zapewniają one zbilansowaną wymianę powietrza (nawiew=wywiew). Czerpnia wyposażona jest w siatkę przeciw owadom. Regulator nawiewu (B) reguluje przepływ powietrza w układzie trójstopniowym. Umożliwia kierowanie powietrza do góry, na dół lub w obydwu kierunkach.

Montując listwy wentylacyjne w każdym oknie, w jego górnej części, uzyskujemy nawiew rozproszony. Po ogrzaniu, nawiewane powietrze opada w postaci tafli, miesza się z powietrzem wewnętrznym tworząc zdrowy i przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu. Zużyte powietrze jest wyciągane na zewnątrz kratką wentylacyjną (np. w kuchni czy łazience). Nawiewniki SELECT PC cechuje wysoka estetyka, różnorodność typów dostosowanych do wszelkiej stolarki okiennej (drewno, PCV, aluminium).

Można je stosować zarówno w domach jednorodzinnych jak i w budownictwie wielorodzinnym. Przez cały rok sączą świeże powietrze do pomieszczenia, w zimie zabezpieczają przed nadmiernym wychłodzeniem, dbając o niskie rachunki za ogrzewanie mieszkań.

Pobierz filmy: film 1, film 2, film 3, film 4, film 5

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Aluminiowe drzwi wejściowe ALU SMART

Aluminiowe drzwi wejściowe ALU SMART

Każdy, kto szuka wysokiej jakości, doceni aluminiowe...

GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

GEALAN zorganizował galę dla laureatów konkursu INNOVATOR 2018

Polski oddział GEALAN od kilku lat organizuje konkurs...

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Kolejne certyfikaty środowiskowe EPD dla Aluprof S.A.

Marka Aluprof uzyskała Deklaracje Środowiskowe III-go...

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Szklana rzeczywistość, czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość, czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria