Nawiewniki SELECT PC

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

 Oszczędność energii jest dziś niezwykle ważna. Uszczelnianie i izolowanie budynków ogranicza straty energetyczne i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Jest to bardzo ważne dla przyszłości naszej planety, niestety nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie. 

Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańców miast, spędza 80-90% dnia w zamkniętych pomieszczeniach. Obecnie istnieje o wiele więcej czynników zanieczyszczających powietrze niż dawniej, dlatego istotne jest zapewnienie jego właściwej jakości. W szczelnie zamkniętych budynkach przy kontakcie mas wilgotnego powietrza z zimnymi powierzchniami skrapla się para wodna. Efekt ten jest najbardziej widoczny na szybach okien, ale można go także zaobserwować na ścianach i sufitach. W miejscach zagrożonych skraplaniem się pary wodnej często rozwija się pleśń. Jest ona szkodliwa zarówno dla budynku, jak i zdrowia przebywających w nim osób. Istnieją trzy powiązane ze sobą czynniki, które wpływają na ograniczenie kondensacji. Są to: wentylacja, ogrzewanie i izolacja budynków. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym mniejsze prawdopodobieństwo skroplenia się pary wodnej. Skuteczniejsza izolacja zmniejsza liczbę zimnych powierzchni w budynku. Kontrolowana wentylacja pomaga usunąć z powietrza parę wodną oraz zanieczyszczenia, w niewielkim tylko stopniu wpływając na temperaturę wewnętrzną. Usunięcie pary wodnej zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kondensacji. Około 60% społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju alergie. Większość z nich jest efektem zanieczyszczeń powietrza. Większość czasu oddychamy powietrzem znajdującym się w zamkniętych pomieszczeniach, które może być skażone:

  • zanieczyszczeniami atmosferycznymi,
  • zanieczyszczeniami emitowanymi z materiałów budowlanych i wykończeniowych,
  • zanieczyszczeniami „bytowymi” (spalanie gazu, palenie papierosów, stosowanie różnych środków czystości, itp.),
  • zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi takimi jak: grzyby, pleśnie, bakterie, roztocza.
Za znaczną część chorób alergicznych u dzieci odpowiedzialne są roztocza, które szczególnie dobrze rozwijają się w wilgotnym środowisku.

Sprawą niezwykle ważną jest zapewnienie w budynkach ciągłej wentylacji, nazywanej wentylacją grawitacyjną. Korzyści są oczywiste. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem spełnienia wymagań dotyczących wentylacji budynku jest użycie okien z regulowanymi nawiewnikami biernymi. Nie pociąga to za sobą zmian w konstrukcji budynku i w żaden sposób nie zmniejsza bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Nawiewniki bierne można zostawiać otwarte na noc, a także w ciągu dnia, podczas nieobecności użytkowników, bez obawy o straty energetyczne.

Nawiewniki SELECT PC

Jednym ze sposobów i najtańszym poprawienia jakości powietrza w budynku, przy minimalnych stratach ciepła, jest zastosowanie kontrolowanej wentylacji nawiewnej przez nawiewniki okienne. Składają się one z czerpni (A), umieszczonej na zewnątrz okna oraz regulatora nawiewu (B) zamontowanego wewnątrz, który precyzyjnie i we właściwym kierunku dozuje powietrze do pomieszczenia.

Reklama

Czerpnia powietrza (A) wykonana jest z aluminium oraz tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Zawór aerostatyczny skutecznie zabezpiecza przed nadmierną wentylacją i utratą ciepłą. Dzięki niemu nawiewniki SELECT-ywnie dozują powietrze, pilnując aby w okresach niskich temperatur bądź mocnych wiatrów nie dopuścić do sytuacji, w której nastąpiłoby przechłodzenie mieszkania. Jednocześnie zapewniają one zbilansowaną wymianę powietrza (nawiew=wywiew). Czerpnia wyposażona jest w siatkę przeciw owadom. Regulator nawiewu (B) reguluje przepływ powietrza w układzie trójstopniowym. Umożliwia kierowanie powietrza do góry, na dół lub w obydwu kierunkach.

Montując listwy wentylacyjne w każdym oknie, w jego górnej części, uzyskujemy nawiew rozproszony. Po ogrzaniu, nawiewane powietrze opada w postaci tafli, miesza się z powietrzem wewnętrznym tworząc zdrowy i przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu. Zużyte powietrze jest wyciągane na zewnątrz kratką wentylacyjną (np. w kuchni czy łazience). Nawiewniki SELECT PC cechuje wysoka estetyka, różnorodność typów dostosowanych do wszelkiej stolarki okiennej (drewno, PCV, aluminium).

Można je stosować zarówno w domach jednorodzinnych jak i w budownictwie wielorodzinnym. Przez cały rok sączą świeże powietrze do pomieszczenia, w zimie zabezpieczają przed nadmiernym wychłodzeniem, dbając o niskie rachunki za ogrzewanie mieszkań.

Pobierz filmy: film 1, film 2, film 3, film 4, film 5

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Okna dla młodych?

Okna dla młodych?

Centrum Analiz Branżowych sprawdziło, jakie marki...

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego...

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Uszkodzenia dłoni i palców, wynikające z...

1. Wiedeński Kongres Okien

1. Wiedeński Kongres Okien

27-28 czerwca 2019 odbędzie się pierwszy Wiedeński...

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria